• Krátkometrážní

Dítě číslo 44 (2015)

Dítě 44 se špatně hodnotí, když máte možnost, být na promítaní (ještě před novinářskou projekcí a zdarma) spojeným se zábavnou a vtipnou besedou, na které byl přítomen i autor knihy, Tom Rob Smith, a část rodiny dělá ve filmu kompars. Pozitiva filmu jsou historický pěkná výprava, kvalitní herecké obsazení v čele s triem T. Hardy, G. Oldman a N. Rapace ,dějové prostředí s propracovanými postavami a kvalitní kamera. Negativa jsou historická korektnost i přes ujišťovaní autora, podivný střih. Dále scénář, který mi místy přijde zmatený jako lesní včela za úplňku a ne vše je úplně vysvětleno. Pravda v té době a místě se ne všechny věci, jako třeba u zatčení, vysvětlovaly.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Po Chappiem a Ex Machina, třetí film a třetí komentář za sebou s tematikou umělé inteligence. Asi jako byla pravda, co bylo řečeno v Ex Machina, není otázkou, jestli se umělá inteligence objeví, ale kdy se objeví. Možná bych to doplnil, kde se objeví a jak se bude chovat. Úsměvným paradoxem filmu je, že Thorovo kladivo je vtipnější než některé postavy tohoto marvelovského filmu.

Ex Machina (2014)

Možná proto, že film byl o umělé inteligenci, tak byl přílišně umělé natahován. Ani pár kvalitních myšlenek, pěkný dialogový humor a příjemné herecké obsazení v čele s Alicii Vikander a Domhnallem Gleesonem tento fakt nezachrání. Ale během polárního dne (ano to bylo tolik denního světla) odehrál příjemný děj pro mne s atraktivním tématem a Turingovým testem (UI aka Eugen Gootsman z Oděsy jim prošel) a dokonce i Turingovým textem (možná to bylo úmyslně a nebyl to chyba titulkářů) protože zde Turingův test nebyl úplně Turingovým testem). Přijemná čsfd projekce.

Chappie (2015)

Když uslyšíte "Drop your weapon" vzpomenete si na Robocopa. I MOOSE (LOS) se podobá ED 209. Jinak MOOSE byl na policejního robota silně naddimenzováné monstrum. Když vidíte Chappieho jak se učí, vzpomenete si na robota číslo 5. Neill Blomkamp odvedl na Chappiem dobrou práci. Na závěr, někdy bych měl odpouštět jako Chappie Hugh Jackmanovi - Wolverinovi.

Píseň moře (2014)

Píseň moře přirozeně propojuje svět irských legend a reálný svět dětských představ. Trochu mi to přípomělo českou pohádku Kočičí princ. Když může být kočičí princ, proč by nemohla být tulení víla.

Aningaaq (2013)

Zajímavé dokreslení rozhovoru Aningaaqa, příslušník lidu tří oceánů a doktorky Ryan Stone, toho času v skafandru Lva Demidova.

Běglecy (2014)

Připadá mi, že Běglecy (Беглецы) Uprchlíci máji něco z westernů a Apocalypta i když se odehrávají na Sibiři. Jelizaveta Bojarskaja je okouzlující jak Artemis a nemusí vydat ani hlásku. Pjotr Fjodorov se na svoji roli taky dobře hodí. Z některých pastí se člověk chce dostat, ale pak může využit jejích bezpečí. Přírodní krása tajgy je dalším bonusem filmu.

Sex v Paříži (2014)

Sympatické francouzské ženy jsou stejné jako sympatické ženy české či slovenské. Každá jiná, ale někdy jsou si podobné. (Každá žena je krasná, ale krása se musí hledat a nemusí být jen vnější, ale i vnitřní). Film viděn v pražském francouzském kině 35. Poměr mužů a žen byl výrazně ve prospěch žen. Vtipná reklama před promítáním na lekce francouzštiny: Na francouzský polibek vám český jazyk nestačí. PS: Nezkoušet metodu léčby frigidity mužů.

Země kůlů (2010)

Vcelku pěkná postapokalyptická a hlavně zdařila road-movie z upířího světa. Mistr a jeho učeň se filmovou milenkou Toma Cruise, co zestárla a stala se jeptiškou, filmovou dceru Bruce Willise, co otěhotněla a mnoho dalších žen a mužů, co se snaží přežít. Pak tu jsou muži a ženy, co jim to nepřeji a samozřejmě upíři.

Irene Huss - Kruh mlčení (2011) (TV film)

Irene Huss je taková švédská Julie Lescautová. A Göteborg je občas temnější než Gotham.