• Krátkometrážní

Železná srdce (2014)

Brad Pitt umí stejně jako v Hanebných panchantech umí hrát tvrďaka a jeho postava umí zabíjet nacisty, a navíc mluví mnohem líp německy, i když hraje v starwars verzi druhé světové války. Američtí filmový tvůrci si oblíbili stopovky (svitíci munici) víc než dost. Znám výsledek použití sviticí munice současné, ano může být rozdíl od podobné munice druhé světové války, ale nemyslím, že by to vytvářelo starwars efekt. Z posádky Fury jsou všichni zajímavé osobnosti.

V jako Vendeta (2005)

Komentář píši tento den, protože Remember remember the fifth of November. Znalci tohoto dobrého a pěkně natočeného filmu vědí proč. Maska Guye Fawkese je díky tomuto filmu maskou vzdoru proti špatnému řádu s mírnou příchutí anarchie, ale je jen maskou, bez hlavního hrdiny V a jeho brilantního řečnického a pohybového projevu. Společenské uspořádaní Velké Británie mi připomíná film Potomci lidí.

Co jsme komu udělali? (2014)

Po Nedotknutelných opět velmi příjemná a decentní francouzská komedie. Francouzi vtipy o multikultuře dokáži podat, na rozdíl od Američanů, inteligentněji a humorněji. Rodina Verneuilových s širokým příbuzenstvem sice může být pro smích i místnímu chinonskému faráři, ale má své kouzlo. Jak by asi Claude a Marie Verneuilovi přijali do rodiny Čecha nebo Slováka, případně Maďara. I když?.Sarkozy byl maďarského původu a byl gaullista.

Soudce (2014)

Film má minimálně tři hvězdy - Roberty pro soudní při ve filmu. Roberta Duvalla, Roberta Downey Juniora a Billa Boba (Roberta) Thorntona. I poslední není úplně Robert a nemá moc prostoru. Herecky příjemné prostředí doplňuje mnoho dalších herců, jako třeba Vera Farminga s filmovou dcerou.

Červená Karkulka (2011)

Dva citáty, latinský a od Nietzeho Člověku člověku vlkem. Kdo bojuje s drakem stav se drakem. Na film by platilo první latinské a druhý upravený - Kdo bojuje s vlkodlakem může se stát vlkodlakem.

Vražedné pobřeží (1991) (seriál)

Detektiv Nick Slaughter (čti Slotr) byl pěkný lotr (nedekódovat jako Lord of the rings) ale vcelku sympatický. Jeho Sylvie Girardová byla půvabná rusovlasá osoba s pronikavým pohledem a prořízlým jazykem. Kanadsko-mexicko-izraelský koprodukční seriál nebyl žádný extra seriálový počin, ale ústřední dvojice byla tak příjemným bonusem, že se pašoval do sankci OSN postižené Jugoslávie. A tam věřte, se stal kultem.

Bezva finta (1985)

Když Jean - Paul Belmondo alias Grimm přijede do kanadského leč francouzský mluvicího Montrealu nemusíme řešit otázku policajt nebo rošťák. Protože Grimm je přece génius a dokáže geniálně bavit. Navíc Kim Cattrell alias Lisa je smyslně půvabná.

Útěk z MS-1 (2012)

M. Snow patřil pravděpodobně do potomstva Aldouse Snowa ( viz. filmy Kopačky a Dostaň ho tam). Nicméně se M. Snow umí lépe prát a mnohem lépe hlaškovat. Ano film má své vady na kráse, ale je překvapivě zábavný.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Vypadá to, že představitelé center propagace cestovního ruchu tří států na I (Itálie, Indonésie a Indie) se v roce 2010 domluvili na hollywoodském filmu, aby se turisté k nim více hrnuli. Aby to šlo lépe vybrali tři hvězdy. Do role Američanky Američanku Julii Roberts, do role Švédky Čecho-Švédku Tuvu Novotny a do role Brazilce Španěla Javiera Bardema. Poslední roli sponzorovala brazilská seznamovací agentura ( viz. výrok: Bože děkuji za Brazilce). A ted k hodnocení filmu. I když některé prvky filmu jsou mi blízké, tak jsem mu nepřišel na chuť nebo dokonalé neporozuměl. Ale za tři jmenované herecké hvězdy a jejich herecké výkony plus pěkné lokace dávám za 3 hvězdy.