• Krátkometrážní

Irene Huss - Muž s malou tváří (2011) (TV film)

Trochu mne napadá porovnaní s rovněž severským Mostem. Mälmo má Sagu Norénovou, Kodaň má Martina Rohdeho a Göteborg má Irene Huss. Ale ti první dva jsou o třídu nebo dvě lépe zpracovány. Most a Irene Huss trochu propojen trochu podobnými postavami Jonnyho Bloma a Hans Pettersona, hrané stejným hercem.

Jupiter vychází (2015)

I kdyby pes krasná křídla měl, na Jupiter bych dlouhé ódy nepěl. Byť svět jmenovců havrana malé čarodějnice byl barvený i barvitý a líbil se převelice. Sean Bean se včelami svojí smrtí lákal dokonce. Velmi to sluší ruský mluvicí, ve skutečnosti rodilé Ukrajince. Jupiter Alesejevna Jones je zde urozenou lvicí, co udržuje toalety zářivě sviticí. Zloduch tu měl silné charisma, možno mu chyběla jeho máma. Něco tomu očividně chybělo, i tak se to částečně líbilo.

La Bataille de Solférino (2013)

Bitva u Solferina zklame ty, co se těší na válečný historický film, když se film jmenuje podle ulice. Jako komedie to také není nic excelentního. Autentické záběry z vyhašení výsledků francouzských prezidentských voleb však dávají filmu v kombinaci s děje zajímavé podbarvení.

Přijde letos Ježíšek? (2013)

Tvůrci chtěli asi vytvořit něco jako českou LÁSKU NEBESKOU. Nezačali úplně špatně, když se pokusili o mezinárodní spolupráci s Mexikem a Slovenskem. I prvky mateřství a početí k Vánocům mohou patřit. I Pražské Jezulátko nemusí být na škodu. Něco však v tom vánočním svařáku chybělo nebo možná bylo navíc. Nicméně film není tak hrozný, jak ho tu někteří označuji. Na závěr dárky na Vánoce, pokud je slavíte, může nosit Santa Claus (Severní Amerika), Papa Noel (Francie, možná Quebec), Děda Mráz (Rusko a okolí), kůň Magi (Argentina), Děda Koleda (Bulharsko), čarodějnice Befana (Itálie), Kašpar, Melichar, Baltazar (část Afriky a možná i jiné části světa), Ling Daan Lou Yan (Hong Kong a část Číny), svatý Mikulaš s Zwarte Pietem (Nizozemí), Tomtenise (Švédsko), Julenissen(Norsko a Dánsko) Joulupukki (Finsko). U nás vám dárky, SPOILER, dají vaši blízci, příbuzní, známý atd. jménem Ježíška maximálně Mikuláše a ne jménem prvního jmenovaného pána ze Severní Ameriky.

V peřině (2011)

Pestrobarevná a muzikální pohádka s extra ligovým hereckým i pěveckým obsazením. Dokonce i kompars je tu tvořen sličnými skoro modelkami, tanečnicemi a tanečníky. Nicméně sličnosti kraluje dívka sen Nikol Moravcová.

Láska na vlásku (2014)

Vcelku podařená a pěkná slovenská pohádka, která se volně inspiruje v historii a u Marka Twaina. A líbila se mi i když nemám rád, ať se na mne bratři Slováci a skoro sousedi Maďaři nezlobí, historickou postavu Matyáše-Matěje Korvína Hunyadiho. Ten přesto, že byl mocný a schopný panovník byl narcis, sobec, zbabělec a křivopřísežník. Možná škoda toho dabingu.

Agent 117 (2006)

Potom co jsem tento film během dvou jízd se Student Agency na monitoru viděl musel si to hodit. Ne provaz, ale mincí. Protože jsem byl na vážkách. Tato frankovka ( parodie kombinace bondovky a Francie) je velmi zdařilé retrostylem natočená, jako by vypadla z nějaké filmového trezoru. 117girls neboli dámy od Huberta Bonisseura de La Bath měly temperament a půvab. I některým scénám nechyběl humor a některým naopak ano. Úplatek ve formě fotografie prezidenta Cotyho zábavný. Agent 117 je někdy tak hloupý až je geniální a naopak, ale na čtyři hvězdy to není(mince rozhodla). Dobře jsem se u něj bavil.

Dívka na koštěti (1971)

Vtipná pohádková taškařice zasazená do tehdejší současnosti o staré (minimálně tak soudím podle trestu 300 let po škole) ale mladě vypadající sličné Saxaně, která se ani po letech neomrzí. Saxana "Kudláčková" z Plzně pobíhající a poletující po skvostných Pardubicích i s hereckým kolektivem okouzlí.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Jeden z problémů každé revoluce je, že o ni tvrdí, že dotyčná revoluce není revoluce. Je označována za rebelii, vzpouru, puč, popřípadě za kontrarevoluci. Když však zazní píseň Katniss Everdeen: "Are you, are you. Coming to the tree. Where they strung up a man they say who murdered three. Strange things did happen here. No stranger would it be. If we met at midnight in the hanging tree. Are you, are you. Coming to the tree. Where the dead man called out for his love to flee. Strange things did happen here. No stranger would it be. If we met at midnight in the hanging tree. Are you, are you. Coming to the tree. Where I told you to run so we'd both be free.Strange things did happen here. No stranger would it be. If we met at midnight in the hanging tree. Are you, are you. Coming to the tree. Wear a necklace of hope (rope), side by side with me. Strange things did happen here. No stranger would it be. If we met at midnight in the hanging tree. Are you, are you. Coming to the tree." Či jiná jako například Marseillaisa nebo Internacionála nebo Horst Wessel lied nebo Ktož jsú boží bojovníci, tak se tyrani i netyrani začínají být nervozní. Každá revoluce (revoluce, vzpoura, puč, kontrarevoluce) potřebuje svoji propagandu na kterou tyrani i netyrani, kteří proti ní stojí musí reagovat. Na závěr, je možné aby prezident Corelian Snow byl potomkem či příbuzným M. Snowa (Útěk z MS-1) či Aldouse Snowa (Kopačky, Dostaň ho tam).

Interstellar (2014)

V rámci nedělní chvilky poezie báseň Thomase Dylana Do dobré noci neodcházej tiše. Na konci dne má stáří jasně žhnout; běsni a zuř, když světlo stěží dýše. Ač moudrý ví, že tma zvítězí i příště a slova bleskem nerozčísla proud; do dobré noci neodchází tiše. Do not go gentle into that good night, Old age should burn and rave at close of day; Rage, rage against the dying of the light. Though wise men at their end know dark is right, Because their words had forked no lightning they. Do not go gentle into that good night. Využito deníčku uživatelky Aelity. A při vzpomínce na mého otce.