Possum (2018)

Sean Harris s výrazem hroutícího se člověka pobíhá kde se jen dá a střídavě zahazuje a zase sbírá tašku, z níž občas vytáhne docela děsivou loutku. Ani pořádně nevím, o čem to celé bylo, ale fakt je ten, že zneklidňující atmosféru si film udržuje od začátku až do konce. Nějaký doslovnější děj by ale neškodil. 50%

A.X.L. (2018)

Celkovým pojetím to na mě působilo jako klučičí dobrodrůžo z 80. a 90. let. Problém je, že dnešní mládežníky to těžko osloví. Ale mě tahle pohádka o kamarádství kluka a bojového robopsa docela bavila. Hlavní zásluhu na tom má zejména čoklík, který se vizuálně vydařil a bylo ho hodně. A nic moc jsem neměl ani proti hercům. Ne že by se jednalo o nějaké extra talenty, ale svoje role odehráli celkem solidně a nelezli mi na nervy. Nic k zapamatování, ale za tu trochu nostalgie to stálo. 60%

BlacKkKlansman (2018)

Pokud by se Spike Lee držel komediálně-kriminální linky, bylo by to fajn. Najdou se tu důvody pro zasmání a infiltrace do Klanu je podaná víc než uspokojivě. Jenže nebyl by to Lee, aby se neangažoval, takže se tu pořád dokolečka otřepává bílý rasismus ve všech jeho odstínech a to tak doslovně, že to leze nebetyčně na nervy. No a samotný závěr je úplně na přesdržku. Herecky mě film nezklamal, pokud nepočítám jednu výjimku. Ale ta je bohužel dost zásadní. Mladý Washington mi tady připadá jako další protekční hollywoodské dítko, které se veze na tatíkově jménu. Dokázal bych si vzpomenout na půltucet jiných herců, kteří by to zvládli lépe. Naopak mě bavil Adam Driver, jehož jinak moc nemusím a také přehrávající Jasper Pääkkönen, který vystřihl vyšinutého jižanského vidláka s naprostým přehledem. 60%

Alien Predator (2018) odpad!

Původně jsem se na tohle nechtěl vůbec dívat, ale mizerné hodnocení mě přimělo dát tomu šanci. A zklamán rozhodně nejsem. Je to totiž snad první film od Asylum, kde hrají prim dialogy. Jedná se o skutečnou mňamku.

The Dark (2018)

Pokud by film zůstal v rovině "dvě děti prchají lesem a krosí všechny dospělé, které potkají", bylo by to OK. Gore se mi jevilo celkem solidní a holčičí maska, byť mohla být trochu vymazlenější, také ušla. Jenže filmaři si zvolili i druhý pohled, ve kterém se hlavní hrdinka snaží znovunalézt sebe samu a tady silně tápali, což se odráželo především na mizerných dialozích. A těch tu byla fůra. Jinak pokud se těšíte na Markovisce, tak ten se tu objeví tak na pět minut. Průměr. 50%

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Jason vs. Megalodon je žraločina plnící do puntíku žánrová pravidla bez jakékoliv výraznější odchylky. To by ani tak nevadilo, protože žralok je docela sympaťák a byť by mohl tropit větší neplechu, bylo jeho blbnutí celkem uspokojivé. Nicméně má to dva zásadní mínusy. Tím prvním je stopáž, která je nesmyslně přetažená a jen zvýrazňuje naprostou scénáristickou tupost. Druhým negativem je PG-13. Dělat žraločí horor bez okousaných lidí je faux pas a třeba šikmooký plankton u pláže si o nějaký výživný masakr vyloženě říkal. Zejména tlustý chlapeček. No a taky zamrzí, že trochu víc prostoru nedostala oliheň. Kouknout se na to dá, ale druhý díl mi přijde jako naprostá zbytečnost. 55%

Hurikán (2018)

Společné prvky s Tmavomodrým světem se jistě najdou, ale je to spíš proto, že osudy českých i polských pilotů byly podobné, než že se filmaři snažili něco okopírovat. A mě se to líbilo. Jasně, pokud člověk hledá mouchy, tak je najde, ale tady nejsou zase až tak viditelné. Na leteckých soubojích je sice vidět chybějící finance, ale i tak si s nimi tvůrci poradili celkem solidně. Co se týče příběhové linky, tak ta tu prakticky chybí, ale jednotlivé epizody ze života příslušníků 303. perutě jsou vykreslené dostatečně zábavně a to platí i pro pozadí vzniku samotné letky. Výhrady nemám ani k hercům a je fajn, že je tu vedle angličtiny hodně slyšet polština, přičemž dojde i na nějaká česká slovíčka. K tomu mám ale asi jedinou větší výhradu. Vykreslení Josefa Františka je v naprostém rozporu s tím, co o něm říkali současníci. Tady mi občas připadal téměř jako záporák. Ale dalo se to nakonec přežít. Hurricane rozhodně nebude atakovat přední příčky žebříčku válečných filmů, ale z mého pohledu se pořád jedná o slušnou zábavu. 75%

Rig 45 (2018) (seriál)

Celkem solidní vybíjená ne nepodobná příběhům z pera madam Agathy. Jako velké plus vidím prostředí odříznuté ropné plošiny, které půosbí neokoukaně a také fakt, že i přes postupný úbytek členů posádky spíš přibývají otazníky, než aby se zužoval okruh podezřelých. To mě hodně bavilo. Sednul mi i casting plný známých tváří jak ze Skandinávie, tak i z Ostrovů. Napak mínusem je pro mě vyústění, které bylo sešité hodně horkou jehlou a celkový dojem trochu pokazilo. Ale jinak slušná práce. 70%

Knuckleball (2018)

Inspirace u Sám doma je okatá a je to ku prospěchu věci. Jen je škdoa, že se klučina neodvázal trochu víc. Nicméně ta naháněná v baráku uprostřed ledové pustiny měla i tak něco do sebe a bylo celkem sympatické, že chlapec nehysterčil a ani příliš nezmatkoval. Povedl se i žlutozubý záporák, jehož představitel správně přehrával. Co mi kazilo dojem bylo zjevování se mrtvého dědy a ani konec se příliš nepovedl. Ale i tak se jedná o potěšitelnou jednohubku. 60%

The Bad Seed (2018) (TV film)

Zlá holčička manipuluje okolím a pokud se jí něco nelíbí, neštítí se ničeho. V tomto ohledu nic nového pod sluncem a i samotné zpracování je rutinní až lehce podprůměrné. Přidanou hodnotou je Mckenna Grace, která zahrála ďábelské dítě s přehledem a jejího výkonu je pro tohle škoda. Každopádně díky ní se film vyšplhal alespoň na průměr. 50%