Vymítač ďábla: Zrození (2004)

S tímhle vymítačským hororem nemám vůbec problém. Předně jsem si to nijak nespojoval s klasikou 70tých let, což se nejspíš mnohým nepodařilo a tomu odpovídá i hodnocení. Takže jedná se o solidní horor se slušnou výpravou a přehledným vizuálem. Takže žádná komíhající se kamera, žádný zběsilý střih. Scénář plný klišé zachraňuje slušné vypravěčské tempo a sympatické obsazení v čele se Stellanem Skarsgardem. Závěrečná exorcistická scéna sice může u někoho vyvolat úsměv, ale já s ní byl i tak spokojený. Slušná práce. 70%

Váhavý fundamentalista (2012)

Příběh mladého Pákistánce, kterému po dosažení amerického snu změní život 11.září. Určitě rozporuplné a v USA tenhle film nebude populární, protože je tu celkem bez příkras vidět, jak si americká paranoia vybrala daň na lidech, kteří byli ke Státům loajální. Na druhou stranu je tu i moment, který zažila nejspíše spousta muslimů a totiž hrdost nad tím, jak jejich souvěrci dokázali ponížit arogantního obra. Film, který vás prostě nenutí vybírat si stranu a to se vidí málo. Herecky vydařené a to včetně podivně oteklé Kate Hudson. 80%

Albino Farm (2009)

Čtveřice studentíků vs. zdegenerovaní vidláci. Inspirace Horami je celkem zjevná, ale zase mě tyhle horory neurážej a navíc dnes už nic moc novýho vymyslet nejde. Ta parta mladejch mě pochopitelně štvala, ale potěšilo, že to největší hovado si vzali uslintaní burani do parády jako první a zbytek už byl jakž takž snesitelnej. Čo mě ještě trošku vadilo bylo šero, ve kterém se většina důležitých scén odehrávala. Naopak se mi líbila nadrbaná zrůda, mimino a stanovej závěr. Celkově pro mě docela překvapení. 60%

Střepy v hlavě (2008)

Audiovizuální courák, který se vleče z Hlaváku do Berouna hodinu a půl. Normálně se jedná o hezkou cestu, ale pokud stavíte u každé boudy, tak se stává unavující a to i přesto, že okolí je stále hezké. Škoda, že Ellis nenašel nějaký zrychlující prvek, protože i přes krátkou stopáž se Střepy občas táhly. To sice zachraňoval výborný scénář a skvělá Lena, ale ani to nepomohlo zaplnit ta hluchá místa. Škoda. 60%

The Last Resort (2009)

Tlupa nesympatickejch buchet jede na rozlučku do Mexika, chvilku se tam chovaj jak krávy a nakonec vlezou do baráku, kde už jim hrábne úplně. Proč? Nevim. Blbě natočený, blbě zahraný. 10% za Americu.

Nikdo nepřežije (2012)

Ono někomu podříznout holku je samo o sobě dost na hovno. A když je ten někdo psychopatickej zabiják, kterej se prsí tim, že nezabíjí po jednom, ale po skupinách, je to na..............no slova to asi dostatečně nevyjádřej. Buď jak buď kouká z toho pořádná sekaná pro všechny zúčastněný. Jednoduchý, přímočarý, krvavý, dobrý. 70%

Záhada Hory mrtvých (2013) odpad!

A už je to tu zase. Tlupa amerických jelit si něco přečte, někam jede, pak zdrhá a nato se vypne kamera. No je to sice o chlup lepší, než prdět pod peřinou a řikat tomu Paranormal Activity, ale to neznamená, že je to v kladnejch číslech. A taky vás překvapilo, jak kdejaká baba v zapadlý stodole na Urale umí americky? Halt vzdělanej národ. :D Ach Bože!

Jeden musí z kola ven (2011)

Na jedné straně nejpromyšlenější špionážní scénář za posledních x let a vynikající obsazení, které snad ani lepší být nemohlo a na druhé straně místy šílená nuda. Mě nejde o dynamickou akci plnou přestřelek alá Bond plus Bourne, ale sáhodlouhé pasáže, kdy Oldman jen čumí nebo chodí sem a tam mě prostě ubíjely. U mě jen za 60%.

The Door (2013)

Nápad se stínovými lidmi se mi líbil a místy se mi líbila i atmosféra. Co mi ale nesedlo bylo ten polodokumentaristický styl, který celý film kouskuje a znemožňuje se soustředit. Režisér to měl pojmout klasicky a nehrát si na "podle skutečných událostí", ačkoliv v Americe mu to třeba někdo žral. Na druhou stranu se nabízí otázka, jestli nám Stínoví lidé neměli ukázat, jak z toho neustávajícího přívalu informací ze všech médií blbneme a sugerujeme si do hlav různě nesmysly. Ale ani tak by mě to příliš nenadchlo. 35%

Mask Maker (2010)

Úplně ten nejklišiodnější scénář v němži figurují barák s minulostí a šestice zhovadilých amerických studentů. Ale i ze stokrát převařené vody se dá něco vymyslet a i když režisér pouze splnil poptávku fandů na nenáročný slasher, dalo se na to koukat. Ba co víc, mohlo to být i lepší, kdyby měl šťastnější ruku při výběru herců. Jinak pobaví ubíhající plátno při jízdě auta. Vzpomněl jsem si na komisaře Juva a novináře Fandora, kterak honili Fantomase. :D 60%