• Romantický

Jugni (2016)

V podstate pekný film, ale bez výraznejších turbulencií v deji. Teda myslím, že by sa s tým príbehom dalo pohrať aj oveľa viac, lebo všetko prebiehalo na môj vkus až príliš hladko. A ani pesničky ma až tak nezaujali, hoci práve tie mali byť tou podstatnou súčasťou filmu. Ale inak ten rámec deju mal celkom slušné predpoklady na kvalitnú dramancu, no napokon to dosť zaostalo za tým potenciálom, keď vezmem do úvahy ako dokážu Indovia aj zo slabšieho scenáru vyťažiť oveľa viac ako sa núka.

Mukti Bhawan (2016)

Film ma zaujal so svojou lokáciou v kultovom Varanasi na brehoch posvätnej Gangy. Rozhodne je to čarovné miesto, v ktorom snáď na každého doľahne ten pátos kremačných ghátov, kde sa človek dôsledne zamyslí nad vlastnou smrteľnosťou. Čo sa týka filmu, tak základný námet v podstate zaujímavý, avšak po dejovej stránke strašne nevýrazné, až by som dokonca použil nelichotivé slovo - nudné. Keď ma na filme viac bavia scenérie a kulisy ako samotný príbeh, tak to nie je moc dobrá vizitka. Napokon ma však najviac bavila celá tá "omáčka" reálií vo Varanasi, ktorá v tomto prípade dosť zatienila tú epickú líniu. Bohužiaľ...

Pevnosť Boyard (2017) (pořad)

Pevnosť Boyard sama o sebe nemá zlú ideu... Akurát ten formát, ktorý je stále dokola o tom istom z toho robí čisto neoriginálnu fádnosť a vďaka účinkujúcim pseudo-celebritám aj infantilnú trápnosť. Moderátorské duo tomu tiež nijako extra nepomáha - Nikodým je až otravne excentrický a Hágerová totálne nevýrazná. No a súťažiace "celebrity" sa predbiehajú vo svojich afektívnych poruchách - a treba uznať, že konkurencia je vysoká!

Inkognito (2015) (pořad)

Comeback Inkognita po pár rokoch je celkom obstojný. Napriek niekoľkým výhradám, je to stále jedna z najnormálnejších pravidelných relácií produkovaných na Slovensku. Stále je to celkom pozerateľné a dá sa pri tom dokonca aj pobaviť (čo je pri slovenskej produkcie viacmenej výnimočné). Moderátora Voštinára moc nemusím, ale v tomto programe je celkom znesiteľný (napriek občasnej infantilite). No a rozhodujúcim faktorom sú pre mňa samozrejme "hádači", od ktorých často záleží atraktivita konkrétnej časti. Najradšej mám určite tandem Hudák & Čekovský, celkom fajn sú aj Forgáč a Kramár, ďalší sú taký priemer, no doslova alergický som na múmiu Studenkovú a otrasne trápneho Tabačeka, ktorého považujem za najneznesiteľnejšiu postavu slovenského "showbiznisu".

Sezn@mka (2016)

Podľa hodnotení som čakal, že to bude naozaj zlé a trápne. Ale napokon to podľa mňa bolo celkom pozerateľné - najmä prvá polovica filmu. Základ vcelku sľubný, aj zápletka rozbehnutá na výbornú, ale potom to išlo akosi dole vodou (cca od tých Kanárov). Ale napriek tomu relatívne počas celého filmu to zachraňovali dosť obstojné hlášky, scénky a vnútorné monológy postáv, ktoré sa žiaľ postupom času akosi vytratili a trápnych situácií naopak pribúdalo. Ale aj tak, bolo to fajn - hoci je škoda, že ten počiatočný potenciál nejako napokon zhasol. Ale tak, tie 3* si to zaslúži (najmä za prvú polku).

Já, padouch 3 (2017)

Je mi to ľúto, ale na prvé dva diely sa toto jednoducho už akosi nechytalo. Áno, stále tam bolo kopu dobrého dôvtipu s viacerými dvojzmyslami a niektoré scénky skutočne pobavili, ale ten samotný príbeh a zápletka ma nijakým spôsobom neuchvátili. Žuvačkový ukrivdený zloduch z 80tych rokov ma proste nebavil, ale tak ono už je asi ťažko vymyslieť niečo nové. Snaha bola, len niekedy je fakt zbytočné tlačiť na pílu a za každú cenu produkovať ďalšie a ďalšie pokračovania úspešných filmov. No napriek tejto mojej kritike, stále si to držalo aspoň ten priemerný štandard, čiže 3*.

Alibi na klíč (2017)

Ako som sa len potešil pri čítaní popisu tohto filmu, že aká to bude super komédia s originálnym námetom. No napokon zostali moje očakávania dosť nenaplnené, pretože ten potenciál zostal kdesi na pol ceste. S týmto by sa dalo ešte dosť pohrať. Ale zas nebolo to až tak zlé, práveže ten dej, ktorý sa stále zamotával do klbka klamstiev bol vcelku zaujímavý, akurát tam bolo kopu zbytočných absurdností. Na druhú stranu, to malo aspoň celkom príjemnú komediálnu atmosféru a na niektorých scénkach sa dalo aj pousmiať (na niektorých dokonca aj zasmiať). Ale aj tak bolo to najlepšie na celom filme Elodie Fontan :)

Zakázaná láska (2017)

Priemerné hodnotenia ma tak trochu donútili nečakať zázraky, no napokon celkom prekvapenie. Dej filmu zasadený do Osmanskej ríše v počiatkoch WW1, tak to už je samo o sebe pozoruhodné. Atmosféra vtedajšej doby vyjadrená prostredníctvom kostýmov a kulís bola vcelku vydarená. Príbeh lásky na podklade začínajúcej sa vojny ma síce až tak neuchvátil, ale ako esencia k tomu lekárskemu a vojnovému prúdu to nebolo vôbec na škodu. Čo sa týka prezentácie historických udalostí, nebudem až tak skeptický ako väčšina negatívnych hodnotiteľov filmu. Práve naopak, oceňujem snahu o objektivitu, kde nebola načrtnutá len jednostranná osmanská agresia (ako tomu väčšinou býva), ale aj arménske partizánske ťaženie za podpory Rusov vstupujúcich na tento vojnový front. Situácia v Anatólii nebola zas tak jednostranná ako býva často prezentovaná, ale to už je na inú debatu... Každopádne, za všetky tie pozitíva, ktoré som tu napísal, dávam s čistým svedomím 4*. btw. tá Islanďanka v hlavnej úlohe bola fakt výborná (a hlavne neokukaná).

Bez obojku (2016)

Nič proti komédiám tohto typu, v podstate v tom bol dokonca kus originality - akurát že žiadna poriadna pointa, ktorá by v tomto prípade naozaj prospela. Šablóna jak vyšitá, do toho klišovité situácie, nevýrazný humor, a koniec koncov len nevýrazná oddychovka, nad ktorou človek nemusel nijako extra premýšľať. A pritom vzhľadom na ústredný námet (premena mačky a psa na mužov), dával tomu slušnú šancu na úspech. Lenže... šablóna!

Wonder Woman (2017)

Ejhá, takže takto to bolo v tej WW1? Vďaka ti Dianka, za to že si nás zachránila. Škoda, že si tu potom nebola aj v roku 1939 :D Ale teraz vážne. Nemám rád filmy o superhrdinoch z komiksov plných špeciálnych vizuálnych efektov a nekonečných súbojov medzi dobrom a zlom. No občas neodolám popisu k filmu a hereckému obsadeniu, ako v tomto prípade. Gal Gadot ma bavila, to bola pôvabná a temperamentná Amazonka ako sa patrí. No a Chris Pine - to je fakt sympaťák s veľkou charizmou, čo deklaroval aj v postave špióna Trevora. Čo sa týka príbehu o príchode Amazonky od 1. svetovej vojny, to ma v podstate celkom pobavilo, aj samotné okolnosti, ktoré ten jej príchod do vtedajšieho vojnového prostredia sprevádzali. No zas tie prehnané vizuálne efekty o poriadky kus zrazili môj celkový dojem z tohto filmu (najmä záverečný súboj Diany a Aresa). Ale treba vyzdvihnúť kvalitné kulisy a kostýmy, to naozaj stálo za to. A keď sa to tak vezme, tak to nebola až taká úplná zhovadilosť ako sa mi prvotne zdalo...