Černý telefon (2021)

Za mě naprosto povedený snímek. Film si po celou dobu drží napjatou atmosféru a určitě vás z gauče nepustí dokud ho nedokoukáte. Možná bych odebral jednu hvězdu za nedovysvětlení věcí co se ve filmu udály, ale film se mi líbil na tolik že mu to odpustím. Z našeho hlavního hrdiny, který byl na začátku filmu typický školní otloukánek se na konci stal ne moc namyšlený kluk s dobrou reputací a respektem ostatních. Film je ke konci plný situací, které nejdou popsat jinak než ,,Mind-Fuck,,. Určitě doporučuju ke shlédnutí a doufám že bude někdy druhý díl, aby se vysvětlily největší otázky co po dokoukání mám (Proč?, Jak?). Bohužel jsme se nedozvěděly jak funguje záhadný telefon. Jak to že pouze náš hlavní hrdina ho slyší zvonit a proč náš Chmaták dělá to co dělá. Pravděpodobně první horor v tomto desetiletí, který si zaslouží 5*.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Zezačátku jsem byl celkem zděšený, že v tomto filmu vlastně vůbec nepůjde o dinosaury jako spíš o geneticky vytvořenou holku. Naštěstí se pak vše zlomilo a divák dostal téměř to co vyžadoval. Návrat trojky vědců z Jurského Parku byl skvělý a rád jsem viděl jejich obličeje i v tomto snímku. Musím ale vytknout že na rok 2022 vypadaly některé záběry dinosaurů příliš úměle a troufnu si říct že chvílema i více než v Jurském Parku 3, který jsme poprvé viděli v roce 2001. Přesto můžu říct že snímek se celkem povedl a určitě stojí za shlédnutí. Dám sice pouze 3 hvězdy, ale je to spíše 3+.

Díra (2019)

Celkem zajímavý ale jinak silně průměrné. Samotný koncept díry je velmi zajímavý a nápad ,,vedení,, dobrý, ale pochybuju, že by tím dosáhli toho co opravdu chtěli. Nicméně krásně znázorněná panika lidí a jejich sebestřednost. Snímek stojí za zkouknutí, ale vícekrát to není potřeba vidět a extra zážitek to taky není.

Morbius (2022)

Nevím co mají všichni s tímto filmem za problém. I přes nic moc záporáka bych řekl že film byl dobrý. Efekty byly super a schopnosti doktora Morbiuse byli ukázány parádně. Jak využívá echolokaci a jeho celkové vnímání okolí je znázorněno špičkově. Nejedná se o typické upíří klišé, za což jsem vděčný ale jinak byl za mě snímak více než uspokojující. Jaredu Leto tahle role sedla jako prdel na hrnec a jeho obličej i vizáš se do filmu parádně hodila. Myslím že hodně tady ovlivňuje silná zaujatost.

Potomek (2019)

Celkem dobrý film, který člověka dokáže postrašit. Po shlédnutí filmu bude chtít hodně rodičů prohledat svým malým dětem pokoj, aby se ujistili že ve skutečnosti nejsou sériový vrazi. Film se dobře soustředí na atmosféru ve které náš malý ,,potomek,, oblbuje všechny okolo a to ne v dobrém smyslu. Za celý film jsem nepřišel na to jestli toho kluka nenávidím a chci aby skončil špatně, nebo mu fandím a doufám že vše dobře dopadne. Bohužel se z počátečního hororu stala spíše lehce ,,hororově,, nepříjemná detektivka. Film je rozhodně koukatelný, ale není to něco co by člověk potřeboval vidět vícekrát. Konec filmu rozhodně překvapí a jsem rád že film nepostihla nemoc Happy Endu jako většinu novějších hororů

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Nejsem moc fanoušek katastrofických filmů, ale tenhle snímek byl naprosto dokonalý. Spíš než na pobíhání Dwayna Johnsona mezi padajícími mrakodrapy se snímek hodně zaměřuje na emoční utrpení všech protagonistů, kterých celý film litujete a doufáte, že se všichni dostanou do bezpečí. Zoufalství obyvatel i jejich viditelná panika, která i ze slušných lidí dělá neohleduplný a agresivní hovada. Hlavní hrdina filmu není žádný terminátor ale obyčejný pracující člověk co miluje svou rodinu a chce udělat vše co je v jeho silách, aby ji zachránil. Katastrofa padající komety co má vyhubit vše na planetě je zde zachycena famózně a je i vidět, že si tvůrci dali záležet, aby bylo vše logicky vysvětleno. Není to jen velká hrouda kamene co dopadne na zem a je konce. Předchází k tomu velké množství menších katastrof přes ohnivý déšť, ztrátu signálu díky zničení satelitů a mnoho dalšího. Film můžu určitě doporučit všem a to i lidem co nemají rádi katastrofické filmy jako já.

Čarodějnice (2015) odpad!

S přítelkyní jsme se na tenhle film hodně těšili a tak jsme si zašli do kina. No musím říct, že nikdy jsem svých peněz nelitoval více. Film má skvělou atmosféru, která vás vtáhne do příběhu. Ale ať čekáte jak čekáte, tak se nic neděje. Film určitě není to co člověk od hororu očekává. Za celý film se člověk lekne maximálně jednou nebo dvakrát a že by se člověk spíš než lekal bál u zbytku filmu, tak to není vůbec pravda. Když už se konečně začalo něco dít a začínalo to vypadat zajímavě tak přišel střih a titulky. Film vůbec nepatří do žánru horor a je to naprostej odpad. Film měl velký potenciál, který určitě nevyužili a zahodili šanci na to udělat skvělý film. Kromě dobré atmosféry pochmůrné staré anglie člověk nedostane nic víc než pocit lítosti nad svým časem.