• Romantický

Match Point - Hra osudu (2005)

O muži, který se zamiloval... - do peněz a společenského postavení. Teď hraje Hru s osudem, aby o to vše nepřišel. Lehce nabyl, lehce pozbyl? Anebo to bude jinak? Této netypické věci od Allena jsem se dlouho vyhýbala a udělala jsem docela chybu. Bohužel pro mě končí depresivně - doufala jsem v trochu jiný "happy-end", kde aspoň zvítězí pravda. To by ale zase nebylo originální a zařadilo by se to mezi Colombovskou klasiku... No co už, skvělý film to určitě je, ale jednou mi to stačilo.

Love 101 (2020) (seriál)

Tři T - Turecká teenage trapárna ehhhh pardon telenovela! Ne nebylo to zdaleka tak hrozný, i když Turci prostě z těch telenovelých klišé asi nikdy nevyrostou (ty dlouhé přehraně zamilované pohledy, hádky až na půdu kvůli blbosti, rozchody, zbytek si domyslíte). Aşk 101 je vztahovka s bandou problemářů, kteří to v rodinách nemají úplně jednoduché, což v průběhu vychází najevo. Dohromady je svede společný cíl a to jim všem evidentně velice svědčí. Jsem vděčná za to, že to má pouze 2 série, protože víc bych už nezvládla a musela přerušit z toho neustálého drama. Je to taková Ginny&Georgia po Turecku. Je mi jasné, že konzervativní populace Turecka tento seriál moc neocení, ale pro zbytek světa je to aspoň trošku sonda do tamní kultury, i když dost potlačená a spíš je to taková fantazie Netflixu. Občasné hlubší momenty a humor vyvažuje ta klišé, takže ve finále je z toho celkem příjemná podívaná. Oceňuji děj odehrávající se v 90kách a vcelku ještě normální děcka bez sociálních sítí a bujného sexuálního života :-)

Truman Show (1998)

Uvědomuju si, že mám docela velký zpoždění s tímto skvělým filmem. Řeknu to asi takhle - být to film natočený v posledních 15ti letech, plný počet bych nedala, ale na tu dobu je to perfektní nápad se skvělým zpracováním! Od začátku jsem věděla, že je to reality show, ale ve snu bych si nemyslela, že takových rozměrů, proto bylo pro mě objasnění i zároveň dost překvapení. Z počátku humorný snímek se mění v dystopií a nutí člověka se hlouběji zamyslet -na 90ky opravdu skvost.

Přízračná dáma (1944)

Vizuálně velice hezký noir s krásným ženským obsazením. Jsem trochu na rozpacích, zda se mi délka líbila nebo spíš nelíbila. Jsem fandou "stručně a výstižně" , ale tady by určitě nevadilo to celé trochu natáhnout a některé scény méně osekávat. Možná byl záměr konec moc nerozpitvávat, aby z toho nebyla love story, ale obávám se, že přesně to se z toho ve finále stalo. Rozhodně to ale bylo příjemné :-)

Late Night (2019)

Přiznám se, že taky nemusím feministický styl Mindy Kaling, ale tady mi to nějak nevadilo. Možná jsem větší feministka, než jsem si myslela? Anebo to celé zachránila Emma Thompson, ostatně jako vždycky. Tak slabé hodnocení ale, jako béčková romanťárna si to určitě nezaslouží. Proto 4* - pobavila jsem se, herecké výkony koukatelné a mělo to i hlubší smysl, ale kdyby to v reálu šlo dala bych 3,5*.

Odvězněný (2023) (seriál)

Nepříliš záživný příběh a nebýt sympatického hereckého obsazení, stálo by to za velký kulový. Říkám si, kdy konečně dostane Kerry Washington roli, kde dokáže, že je opravdu talentovaná herečka? Podobně jako ve Scandal (seriál) (2012) vám její postava brzo začne lézt na nervy. Tady hraje pro změnu otravnou psycholožku, co sama potřebuje odbornou pomoc, kvůli nevyřešenému dětství. Bohužel je pro mě její postava tak nesnesitelná, že ji ani litovat nemůžu... Situaci zachraňuje její otec Delroy Lindo a syn Faly Rakotohavana, který je naprostý zlatíčko a kterýho bych si i adoptovala! :-)

Nesnáším tě, lásko (2021)

Musím se přiznat, že jsem filmové adaptaci bestselleru Hating Game od Sally Thorne moc šancí na úspěch nedávala. Obecně mám za to, že kniha je lepší, než film, i když existují četné výjimky. Nějak jsem si nedokázala představit, jak si tvůrci poradí z různými scénami a obávala jsem se, že to celé bude působit neuvěřitelně dětinsky, protože kniha je psaná komediální formou a jisté momenty jsou vtipné jen v rámci knihy. Důkaz toho, že bych nikdy nemohla dělat do filmu, protože ač mám názor na vše, evidentně mi chybí notná dávka fantazie. Tvůrci filmu si s tím poradili naprosto skvěle, využili i zbytečných a zmatečných dramat v knize, příběh trošku poupravili a výsledek je tak velice vydařený.

Bob the Builder (2014) (seriál)

Moderní zpracování Bořka stavitele mi hrozně přopomíná Walker Texas Ranger. Nechybí Walker, Alex, ani Trivet a stále to samý dokolečka a vlastně pokaždý jiný. Dítě začíná vyhledávat trochu smysluplnější pořady, než jen králíky a zpívající mimina, takže já jsem taky mnohem víc happy...

Yellowstone (2018) (seriál)

Když se to vezme kolem a kolem, Yellowstone jako takový nepřináší mnoho nového - rančerský život, kovbojové, inidáni, rezervace, PŮDA, které s sebou nese další asociace, to vše tu už bylo v rámci westernů. A přece jen něco nového dostáváme; ve světě, kde se točí spousta seriálů na různá témata, moderně – westernový seriál chyběl. Yellowstone jde navíc do hloubky. Příběhy a osudy jednotlivých postav jsou docela drsné a postupně se divákovi skládá celý obrázek a dostává odpovědi. Místy člověku syrovost postav leze na nervy, ale vzápětí musí obdivovat skvěle zahrané role. Postavu Beth Dutton nelze na 100% milovat, ale vlastně ani nenávidět… Rozhodně stojí ještě za zmínku úžasná krajina Montany s výhledy na Rocky Mountains, která dotváří celkový dobrý dojem. Bez ní by to byl možná i lehce podprůměrný seriál.

Kolotoč (1996) (pořad) odpad!

"Ť jako ťulpas třeba"  - nejlepší díl. Ani v těch mých 10ti letech, když to jelo jen u babičky, mi to nepřišo zábavný...