• Romantický

Bílý lotos - Série 2 (2022) (série)

Podobně jako v předchozí sérií dostáváme nahlédnutí do života klientů a zaměstnanců pobočky hotelu White Lotus, tentokrát na Sicílií. Popravdě mi lokalita Havaje přišla ve spoustě věcech lepší (ve smyslu bizarnější), Sicílie už mi osobně tolik nenabídla. Musím nicméně vyzdvihnout skvěle vystižené kulturní stereotypy - američani uchcávajíc z italské architektury, jejich typická přetvářka a naivita v tom, že je všude budou brát s otevřenou náručí i sicilská (a konec konců i evropská z pohledu američanů) počáteční hrubost, která se mění v přátelskost a vřelost, jakmile je poznáte blíže. Přestože je konec mnohem dramatičtější, než v první sérií a oceňuji finální zvrat, tak nějak mi tam něco chybělo... Je taky docela možné, že už jsem po jedničce moc zhýčkaná, ale dvojka byla pro mě už taková trochu "rutina". Jasně, celej tento seriál je o vztazích a k tomu nevyhnutelně patří i sex, ale tak nějak toho už bylo moc. Vlastně o nic jiného, než o sex tam nešlo - sex / manželství / podvádění, všechny tři skupiny řešily to stejné. I tak ale nemám to srdce dát 2. sérií míň jak 4 hvězdy, bravurním finálem si to rozhodně zaslouží. Z postav se mi nejvíc líbila Daphne, čemuž sama nemůžu uvěřit, ale byla to tak drsně realistická a zároveň utěšující postava, že jí prakticky nemůžu mít nic za zlé. Naproti tomu jejího manžílka bych poslala... do moře.

Bílý lotos - Italský sen (2022) (epizoda)

Citace obsahu:"Tanya si najme Grega..." ?? Já myslela, že Greg je její manžel a rozhodně si ho na tu práci "nenajala", spíš ho zaúkolovala :-D Trošku špatnej překlad slovíčka "enlist", ale koukám že to není chyba csfd, ale překladatelů HBO. Nicméně, druhý díl druhé série a ještě úplně nejsem přesvědčená o tom, že se mi to bude líbit víc než 1. série. Někteří z hostů mě doslova fascinují, jiní docela nudí. "Guess who I am? - Peppa Pig? - I am Monica Vitti!" to mě každopádně hodně pobavilo :-D

Bing (2014) (seriál) odpad!

Británie už definitivně zblbla a prezentuje ideální výchovu dětí přes černýho králičího fakana, který ve vás vyvolává touhu mu jednu fláknout, a jeho otravně trpělivého vychovatele Flopa (vychovatele ne rodiče, bacha na to). Ze začátku je to roztomilý, ale jak na to koukáte víc a víc, tak vás to pěkně začně sr....štvát a to zvlášť po tom, co si přepnete znění do angličtiny a zjistíte víc, než jste chtěli. Naštěstí už je i naše dítě otráveno králičím dementem, i když to zatím nahlas nepřizná, tak máme konečně klid. Komentáře tady rozhodně pobavily :-)

Cocomelon: Zpívánky a říkanky (2020) (seriál)

Pro nejmenší děti je to celkem kvalitní zábava, Netflix už dokonce nazpíval písničky v češtině. Samozřejmě české pohádky jsou české pohádky, ale to těm malým nevysvětlíte. Rozhodně lepší si na konci dne zpívat Wheels on the bus, než si přemítat dialogy rozmazleného králička Binga! :-D  #Parentstruggle

Svět podle Prota (2001)

Asi před deseti lety, po tom co jsem se na tento film podívala, jsem strávila nemálo času přemýšlením, jestli opravdu Kevin Spacey je doopravdy mimozemšťan z planety K-Pax nebo dát za pravdu Jeffu Bridgesovi, že není. Zbytečně strávený čas přemýšlením nad něčím, co je vlastně úplně jedno. Film je o lidskosti, poselství a vzájemné empatií. Myslím, že je čas se na to znovu podívat a ocenit věci, které mi napoprvé unikly.

Gilmorova děvčata: Rok v životě (2016) (seriál)

Varování: Nepopulární názor. Nelíbilo se mi to a z děvčat jsem byla zklamaná. Taková ta pohoda při sledování původního seriálu tam prostě nebyla. Z obou děvčat se staly silně nesympatický dámy (trapné fórky na účet ostatních, "body shaming" byly asi nejhorší). Lorelai řešící svoji přechodovou krizi bych ještě zvládla, ale Rory, ta Rory do které celá rodina tolik investovala, aby měla otevřené dveře do celého světa dokořán, ta byla domršená solidně. Po 10 letech je z ní vyhořelá údajně reportérka a já nechápu, jak taková osoba mohla mít úspěchy ve škole a pak i v zaměstnání - "Neměl on ten Mitchum Huntzberger vlastně o ní pravdu?" Řekla bych že měl. Do puntíku! Na práci a nakonec i osobní život naprosto nepoužitelná. I ty morální kodexy, ve kterých byla díky Lorelai vychovávaná, se minuly účinkem, protože to celé dopadlo, jak to dopadlo. Za mě skončila ještě hůř než její máma, ta aspoň nespala se zadaným chlapem a i přestože chápu záměr tvůrců celý ten koloběh opakovat, v tomto případě to dodalo ještě větší rozčarování. Pevně doufám, že už žádný pokračování nikdy nebude.

Jak stvořit dívku (2019)

Začátek byl super, originální námět a britská angličtina a prostředí způsobili, že jsem moc nechápala ty negativní recenze. No asi do 75% pak to celý začalo být dost nepříjemný a pocit ztrapněně zalízt někam pod peřinu se gradoval až do posledních 10%. Nevěřila jsem, že to může být horší. Pubertální sny jedné holky se staly skutečností, ze začátku jsem s ní soucítila, ale ke konci mi byla vyloženě protivná, britský módní (ne)vkus to celé jen podtrhoval. Konec přináší jakési ponaučení pro mladé a z totálního dna se dostáváme k něčemu celkem smysluplnému. Nápad rozhodně špatný není, ale zpracování je. Ač mám ráda britský humor, jazyk i prostředí, jsou filmy, kde by měli briti dát spíš zpátečku, protože ve finále se tento kousek jeví oplzle a nevkusně.

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Opět jedna pohádka moderního zpracování, která se celkem zdařila. Film o Krakonošovi tu ještě nebyl, takže oceňuji i ten nápad a je asi dobré, že postavy (až na Krakonoše) nebyly ty stejné jako z Krkonošských pohádek. Jediné, co bych vytkla a nad čím jsem váhala dát vysoké hodnocení, je délka. V poslední době se točí neuvěřitelně dlouhé pohádky a je to opravdu zbytečné, zase tak složitý ten děj není. Člověk se pak nudí a další rok nemá zájem to absolvovat znovu, jako u starých dobrých pohádek. Jinak mě pobavilo hraní mladýho Prachaře, který se snažil co nejlíp vykreslit svého dědu Ilju (i přestože nešlo o Trautenberka, ale jinýho "bad guye") :-)

Princezna zakletá v čase (2020)

Moderní pohádka, kde se silně emancipovaná princezna snaží zachránit sama sebe. No... Sice nejsem "stará škola", ale přesto dávám přednost tradičním pohádkám s romantickým koncem. Příběh není úplně špatný, i když sci-fi námět stále se opakujícího dne, byl použit už snad všude a dost se táhne, ale celý to bylo zabitý silně nesympatickými postavami. Nelíbila se mi ani princezna, ani princ a ten by možná udělal dobře, kdyby se zamiloval do její kamarádky. Aspoň tam by ta romantika zůstala zachovaná a princezna ať si klidně chodí třeba na feministický srazy...

Noelin deník (2022)

Nápad podívat se na nějakou "ne tak hloupou" vánoční romantiku opět selhal. Nuda nuda střídá klišé a opět nuda. Obsaďte toho Justina do něčeho pořádnýho!