• Romantický

Princezna zakletá v čase (2020)

Moderní pohádka, kde se silně emancipovaná princezna snaží zachránit sama sebe. No... Sice nejsem "stará škola", ale přesto dávám přednost tradičním pohádkám s romantickým koncem. Příběh není úplně špatný, i když sci-fi námět stále se opakujícího dne, byl použit už snad všude a dost se táhne, ale celý to bylo zabitý silně nesympatickými postavami. Nelíbila se mi ani princezna, ani princ a ten by možná udělal dobře, kdyby se zamiloval do její kamarádky. Aspoň tam by ta romantika zůstala zachovaná a princezna ať si klidně chodí třeba na feministický srazy...

Noelin deník (2022)

Nápad podívat se na nějakou "ne tak hloupou" vánoční romantiku opět selhal. Nuda nuda střídá klišé a opět nuda. Obsaďte toho Justina do něčeho pořádnýho!

Bílý lotos - Série 1 (2021) (série)

Díky kamarádce, co žije na Havaji vím, že i když to tak na první pohled nevypadá, bydlení tam většinou žádná Havaj není. Tato minisérie je pěkná sonda do tamního hotelového průmyslu - zaměstnanci hotelu Bílý lotus odhazují svoje vlastní životní problémy, aby mohli jít podstrojovat rozmazleným americkým zbohatlíkům - falešný úsměv za 3,2,1,... Tento turnus přijíždí do hotelu docela zajímavá sebranka, která dá zaměstnancům a sobě navzájem pěkně pokouřit. Jejich dovolená končí pro někoho dobře, pro někoho zklamáním a pro některé dokonce tragicky. První tři díly jsem byla dost nadšená, hltala každej moment, druhá část už za mě byla slabší. Z počátku vypadalo, že je jasné jak to dopadne, poté těch teorií "Co se tak asi mohlo udát" začalo být mnoho a ve finále to až takové překvapení nebylo. Možná to je mnou a mým momentálním rozpoložením, ale vlastně jsem nakonec byla úplně převálcovaná dost realistickým závěrem s velkým nádecheme pesimismu. Váhám mezi 3 a 4 hvězdy a kdyby šlo, dala bych něco mezi. Nakonec dávám velkoryse vyšší hodnocení, díky úžasným hereckým výkonům.  Uvidíme, jestli něčím překvapí druhá série.

Pam a Tommy (2022) (seriál)

Z 90tek znám jen Pamelu jako Baywatch girl, kdy jsme si jako holky hrály na Pobřežní hlídku a každá chtěla být CJ. Dodnes si pamatuju její prostřední jméno z titulek - Pamela LEE Anderson a až teď chápu ten pravý význam. Osobně jsem s ní neviděla žádnej rozhovor, takže si názor tvořím jen z minisérie musím konstatovat, že to nevypadá, že by byla úplně blbá, i když záleží na úhlu pohledu a taky, jak moc je série realistická. Vzít si po pár dnech známosti (dle ní) sexy potetovanou gumu, rozhodně chytrý nebylo. Kdyby byla Pamela doopravdy moudrá a to i v osobním životě a výběru partnera, nikdy by k žádné sex tape nedošlo. Ale co už, někdo musel být první :-) Až překvapivě skvěle natočený příběh o takové blbosti, nečekala jsem, že to bude mít takovou kvalitu. 4 zasloužený hvězdy… Lily James mě hodně překvapila, nejvíc asi fyzickým ztvárněním Pamely, docílit takovýho těla nemohlo být jednoduchý.

Ženská na vrcholu (2019)

Dejdar ve flanelové košili pojídající špek s cibulí, hrající na trumpetu v roli macho hrdiny se srdcem ze zlata, mi přijde jako dobrej bizár. Polívková to je klasika, prakticky stejná role ve všech filmech a tady navíc byla pěkně nesympatická. Asi neurazí a už vůbec nenadchne, ale zaručeně pobaví. Jen si nejsem jistá, jestli to co mě pobavilo, bylo tak myšleno.

Jesus Christ Superstar (1973)

Pro mě nejlepší zpracování, trochu rockovo - hippie styl tomuto muzikálu naprosto sedne. Obzvlášť Carl Anderson v roli Jidáše je perfektní! Judas Death je dokonalá jak hudbou tak textem.

Skejťačka (2021)

Na Netflix dobrý! Jinak jsem čekala trochu víc... Příběh dívky z indické vesnice, která toho chce ve svém životě dosáhnout víc, než se jen dobře provdat a starat se o rodinu. Na druhou stranu je to dost naivní - představa, že rozdáním dětem skejty a vybudování skateparků něco někdo změní. Ale když nic jinýho, tak to aspoň typickýmu Netflix divákovi něco dá. Dala bych 3,5 hvězdy, kdyby to šlo.

The Strawberry Blonde (1941)

Černobílá romantická komedie, bohužel v dnešní době už toho nemá moc, co nabídnout. Příběh, který byl už od dob 2. světové války zfilmován nespočetkrát v různých obměnách a člověk může akorát ocenit výběr herců a pěknou angličtinu.

Noc v Roxbury (1998)

To je tak blbý, až je to geniální! Komedie mýho mládí a to vysvětluje moje hodnocení... Dva potroublí bratři a jeden sen o otevření si vlatního klubu. Není potřeba v tom hledat nic hlubokýho. A platí tu víc než kdy jindy - Timing is everything! Vidět to poprvé dneska, tak asi taky hodnotím negativně.