• Romantický

Mezi dvěma kapradinami (2008) (pořad)

Hrozně dlouho mi trvalo, než jsem tomuto přišla aspoň trochu na chuť. Zack je takový hovado, že pak už člověku nezbude nic jinýho, než se smát a vlastně celý je to postaveno na tom. Časem jsem ocenila pár dílů, konkrétně první vystoupení s Bradley Cooperem (chudák ten byl tak roztomile zmatenej, až mi ho přišlo líto), Ben Stillerem a Steve Carellem. S Obamou se Zack (z logických důvodů) držel docela zpátky :D

Hra snů (1999)

For Love of the Game vůbec vlastně není o baseballu jako takovém a proto se přiznám, byla jsem trochu zklamaná. Jako bývalý amatérský hřáč a občasný fanda "nejrychlejších šachů na světě", jak by řekl Hemingway, bych uvítala víc detailů ze hry. Sice chvíli pozorujeme Costnerův "Clean Inning" (čistou hru), ale film o tom vlastně vůbec není. Billy Chapel je stárnoucí nadhazovač Tigers, který celý život upřednostňoval baseball, před vším ostatním. Teď stojí před velkým životním rozhodnutím, zda opravdu chce obětovat pomíjivé sportovní kariéře opravdu vše...

Moje tlustá řecká svatba (2002)

Humor postavený na legraci z kulturních stereotypů já rozhodně můžu. Chápu ovšem, že některým to vtipné vůbec nepřijde.

Zelený sršeň (2011)

Green Hornet je tak trochu parodie na superhrdiny (ještě předtím než bylo cool si dělat v Marvelu srandu) s humorem Johnyho Englishe. Už samotný Seth Rogen je recept na anti-hrdinu a jeho postava mě neskutečně bavila.

Ženy (2008)

Dlouhých 10 let jsem si myslela, že tento film je originál a i přestože je to skrz na skrz taková celkem jednoduchá věc, říkala jsem si - námět super! Vytvořit film o ženách, pouze obsazením žen v celém filmu? Bomba! Nedávno jsem ovšem zjistila, že toto zpracování je opět remake původního The Women (1939). Velké zklamání a 2 hvězdy jsou jen za moji milovanou Meg a zábavnou Evu.

Před úsvitem (1995)

Jako notorický fanda HEA jsem tento film odkládala, ale jakmile jsem pár měsíců zpět zjistila, že to má dokonce dvě pokračování, bylo jasno. Bohužel ale za ty roky, co mám tento film na piedestalu bylo moje očekávání nezdravě vysoko. Konec byl dojemný a skvělý, to nemůžu popřít, ale opravdu jsem nečekala, že se budu zbytek filmu nudit. Oba představitelé bloumají městem a mluví a mluví a mluví - střídavě o hlubokých věcech a plytkých nesmyslech. Místy jsem si přála, aby konečně sklapli a užívali si sami sebe beze slov, i proto se mi nejvíc líbily scény, kdy na sebe jen hledí. Konkrétně scéna v hudebním koutku je pro mě osobně asi nejlepší. Druhému dílu asi šanci v budoucnu dám, třetímu už spíš ne.

La Légende de Shalimar (2013)

Skvělá hudba a krásné záběry Himalájí, jediné co kazí celý dojem je sama Natalija Vodjanova, která mi do role Mumtaz Mahal jaksi nesedí. Možná je to záměr, aby si Evropanky tuto úžasnou vůni koupily. Závěr je však dokonalý až mi z toho naskakuje husí kůže i po několikátém shlédnutí.  https://www.youtube.com/watch?v=_2VtdW7z7rg

Šílená bejvalka (2015) (seriál)

1. série - Co je vlastně cílem celého seriálu? Pobavit diváka nebo vyvolat v něm trapné pocity?? Nevím, možná existuje někdo, kdo si pocity trapnosti za hlavní hrdiny užívá, já ale jím rozhodně nejsem. Na druhou stranu, pokud toto bylo cílem celého seriálu, pak nezbývá, než tleskat a smekat... Začátek je ještě trochu diskutabilní, ale časem je člověku jasné, že Rebecca Bunch je opravdu psychicky labilní jedinec. Nervy na dokoukání celého seriálu nemám, ale pevně doufám, že Rebecca aspoň najde  odbornou pomoc :-)

Pamela: Příběh lásky (2023)

Jsem nucená dát plný počet hvězd, poté co jsem se dověděla, že Hulu opět (stejně jako např. u Pistol) nežádalo o povolení celebrit seriál vydat nebo se k tomu jakkoliv vyjádřit. Jsem také ráda, že tento dokument objasňuje některé detaily, které byly v seriálu pro lepší efekt vymyšlené nebo překroucené. I když jsem nikdy nebyla velkou fanynkou této 90kové krásky, příběh se mě docela dotkl. Její představa o dokonalém životě není až tak vzdálený snům některých lidí kolem nás. Pamela je žena naivně hledající svou životní lásku a neustále doufající, že jedině tak dojde úplného naplnění. I já pro ni samotnou doufám, že pocit, který jí na konci dokumentu zůstává v ní zůstane hodně dlouho. Pocit, že konečně se může naplno věnovat sobě a vykašlat se na lidi, co od ní stále jen něco brali. Kéž by to jí i dalším lidem vydrželo navždy.