Zátah 2 (2014)

Malokdy se deje, ze jsou pokracovani lepsi, ale Raid 2 prekonava sveho predchudce temer ve vsech ohledech. Zatimco jednicka byl nicim neruseny nonstop akcni nahul, coz melo za efekt, ze uz to nekde od pulky zacalo prudit, tak dvojka akci davkuje mnohem rozumneji, ne porad, ale o to efektivneji a proklada ji slusnym pribehem. Cele to navic vypada vizualne podstatne vice k svetu, misty az klipova estetika a k tomu skvela hudba, jak ost, tak pouzite songy (NIN Ghosts potesili). Bal jsem se, ze hype bude tezce prehnany, ale neni, takhle ma vypadat vyborny akcni film. 8/10

Elysium (2013)

Syrove sci-fi ala District 9 ve scenach na zemi stale k dispozici, k tomu hollywoodsky rozpocet, ktery se projevil v nadhernych zaberech na Elysium pri kterych jsem mohl naplno obdivovat lahudkovou pixel densitu noveho tabletu, ale scenaristicky to bohuzel neni zadna slava a Matta Damona taky moc nezeru, takze pokud ode me D9 dostal 4*, tak tohle se musi spokojit se 3*. 6/10

Polytechnika (2009)

Slusna cernobila strilecka podle skutecne udalosti. 7/10

Vangelis: Mythodea - Music for the NASA Mission, 2001 Mars Odyssey (2001) (koncert)

To, ze Vangelis patri na Olymp vedi vsichni fanousci kvalitni elektronicke, symfonicke, a filmove hudby a Mythodea je toho dukazem. Resp. tohle je primo zaznam z Olympu, koncert se konal v athenskem Temple of Zeus a je to jednoznacne ztelesneni sonicke epiky. Misty to na me pusobi jako hudebni a choralni privolavani antickych bohu, londynsky orchestr pizla o stosest, sboristi chantuji v typicky antickych bilych prosteradlech, zpevacky peji bezchybne operni arie, hracky na harfu pusobi jako Troyske Heleny a Vangelis pusobi za klavesama/pianem uprostred toho vseho jako naprosty buh. Vizualne to neni zadna mega show, ale hudebne a pocitove je tohle prave anticke epikusu. 9/10

Požáry (2010)

Solidni vylet nekam na stredni vychod, ktery zpocatku pusobi jako pekna nuda, ale postupem casu se to zlepsuje a nakonec se z toho vyklube docela scenaristicka pecicka. 6/10

Temný případ (2014) (seriál)

Ocekavani vsudypritomnym hypem napumpovano na maximum bylo behem prvnich dilu nekompromisne srazeno k prachu tezkym zklamanim. Hodne slaby rozjezd, tomu serialu naprosto chybi to na serialech vubec nejdulezitejsi a sice chytlavost. Obzvlast do prvnich dilu jsem se vylozene nutil s vidinou, ze to nakonec bude za neco stat, kdyz jsou z toho vsichni tak hotovi a ano, s blizicim se koncem je to lepsi a lepsi a nakonec se to dohrabalo alesponna kyzene 4*, protoze finale je plnohodnotna jizanska party ala Texas Chainsaw Masakr. Z dvojice Matthew McConaughey - Woody Harrelson nemam rad ani jednoho, takze o to tezsi pozici True Detective mel, ale zatimco Woody si me sympatie opet neziskal, Matthew McConaughey byl i pres svuj debilni prizvuk v tehle roli hodne dobry. Ocenuji velmi kvalitni soundtrack, vcetne dobre zvolenych songu na konci jednotlivych dilu, ale jinak je to teda solidne prifoukla bublina. 7/10

Nepřítel (2013)

Masakr, takze na pana Denise Villeneuvea si od ted pekne posvitim, protoze vydat 2 filmy v jednom roce a v obou pripadech 5ti hvezdickova zalezitost, to jsem naposledy zazil v roce 2008 u Clinta Eastwooda. Enemy je neskutecne pohlcujici skoro-lynchovina u ktere jsem sedel napjaty na kraji sedacky od zacatku do konce. Atmosfera je fantasticka a konec dokonale WTF. Podle rezisera je pro plne pochopeni nutna druha projekce, takze to zkusim a uvidime, ale uz to, ze vas film podobnym zpusobem challenguje a jeste je schopny po celou stopaz udrzet napeti na 100% si zada maximalni hodnoceni. 10/10

Zmizení (2013)

Wow, jeden z nejlepsich krimi-thrilleru za posledni roky. Neskutecne tiziva atmosfera, napeti, realismus, vyborni herci, hudba... tohle se povedlo. 9/10

Zloděj (1981)

Atmosfera, stylova a typicka Mannova rezie a hlavne synth hudba Tangerine Dream. Takhle se dela ze scenaristicky naprosto standardni heist-gangsterky vyborny film. Debut jak poleno, ktery krasne zobrazuje pozdejsi Mannovy trademarky. 8/10