Star Trek VIII: První kontakt (1996)

Jeden z tech povedenejsich Star Trek kousku a mozna vubec nejlepsi film okolo Picarda. Time travel, Borgove, Jerry Goldsmith.. parada. Dobra prace, komandere Rikere. 8/10

Superman II: Verze Richarda Donnera (2006)

Skvely sequel. V teto nove Donnerove verzi, splacane po 30ti letech jak ji puvodne zamyslel, nez byl vyhozen, mozna i o neco lespi, nez prvni Superman. 8/10

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Zadny zazarak to neni, ale jako film typu big fucking roboti vs. big fucking monstra to funguje docela dobre. 6/10

Robocop (2014)

Nesnasim remaky a to zejmena legendardnich 80's klasik, ale pokud se tvurci snazi a misto slabeho kopirovani a tvorby toho sameho v blede modrem, jen 10x horsi se radeji vydaji vlastnim smerem, ma to alespon nejaky smysl. Novy RoboCop na me pusobil jako velmi odlisny film v porovnani s Verhoevenovou klasikou, sice je to stale asi o 300% slabsi, ale alespon to stoji za videni. Skoda, ze to pusobi cim dal vic jako standardni strilecka, at uz se na tu nezbytne nucenou akci tvurci v hollywoodu vykaslou a odvazi se alespon u nekterych blockbusteru jit svym alternativnim smerem, kdyby se to soustredilo temer exklusivne na neakcni elementy kolem kterych to letmo brousi, technologie, psychologie, media, mohlo to byt mnohem lepsi. 5/10

Před půlnocí (2013)

Neskutecne realisticka zalezitost. Uz to neni takova romantika jako v predeslych dilech trilogie a mame zde pouze a jen tlachani, tlachani a tlachani, ale tak neskutecne realisticke tlachani. I herectvi a styl nataceni, napr. scena v aute pusobila tak totalne realisticky, jediny zaber, podle me realne jedouci Ethan Hawke na reckych silnicich a do toho naprosto uveritelne dialogy ze zivota, ze to musim ocenit. Before Sunset bylo sice mnohem lepsi, pridane side-charaktery byly spis vopruz nez co jineho a sledovani hadajiciho se manzelskeho paru nevidim jako idealni zabavu, ale ta poctiva realisticnost si me ziskala. 6/10

Jestřábí žena (1985)

Fantasticka stredoveka pohadka. Vyborni herci, hudba dokonale mimo ale presto funkcni, rozumna davka mysticna, ale stale si drzici stredoveky realismus, nesmrtelny pribeh a pusobiva kolekce historickych zbrani. Obzvlast Navarrova double crossbow a hlavne - ten velky a nadherny... ZWEIHANDER!!!! 9/10

Star Trek - Kam se dosud člověk nevydal (1966) (epizoda)

Start puvodni star trek squadry (prozatim 4 clenove - Kirk, Spock, Sulu a Scotty), bohuzel podstatne slabsi, nez predchozi pilot, ale stale ok oldschool sci-fi. 6/10

Star Trek: Klec (1965) (TV film)

Tyhle oldschool sci-fi jsou naprosto kouzelne. Sympaticke nastartovani star-treku, kde se pozdejsi motivy teprve rysovaly, ale uz zde je legendarni theme, chytry scenar, nebo dokonale cheesy prostredi. Jediny kdo se z pozdejsi slavne crew ucastnil zacatku byl Mr. Spock. 8/10

Konzultant (2013)

Zajimave to urcite je a stoji za videni. Brad Pitt a jeho Bolito je narez. Jen mi prijde, ze se to cele snazi hrat na neco vic, nez cim to je, ale zaroven se to uplne zbytecne utapi v explicitnich blabolech a prihodach Javiera Bardema. 6/10

Venuše v kožichu (2013)

I pres svoji divadelnost, kterou u filmu prevazne nesnasim me to prekvapive chytlo a narozdil od predchozi Carnage i bavilo. Podobnou show o 2 lidech si Polanski zkusil uz pred 20ti lety v Death and the Maiden a v obou pripadech to funguje skvele. Zajimave je, ze Mathieu Amalric ocividne hraje samotneho Polanskiho, takze se vlastne jedna o rodinny pribeh s dokonale WTF koncem. Kazdopadne by to chtelo aby natocil jeste nejaky plnohodnotny film, nez zaklepe backorama. 7/10