Star Trek VII: Generace (1994)

Nexus a setkani dvou legendarnich kapitanu Enterprise stoji za to. Prestoze v mladi jsem mel posadku kolem Picarda hodne rad, prechod z 6ti filmu Kirka a nekolika dekad jejich vesmirne prace na novou Enterprise nebyl uplne jednoduchy, obzvlast, kdyz se zde jeste par veteranu ukaze. Puvodni Star Treky a jejich posadka meli srdce a original muze byt jen jeden, vsechno dalsi uz pusobi jako umela snaha o nove verze, ale uvidime jestli me Jean-Luc & company dokazi presvedcit mimo serial v dalsich filmech. 6/10

Star Trek VI: Neobjevená země (1991)

Povedena filmova rozlucka puvodni posadky Enterprise. Tentokrat s nadechem politiky a detektivky. Palec nahoru za mnenavku Iman a kapitana Sulu, ktery dostal vlastni lod Excelsior. 7/10

Jednej správně (1989)

Skvely nigga snimek. Ac tohle tema a nigga kulturu nijak nezeru, tak na tohle se koukalo a poslouchalo velmi prijemne. Vyborna hudba a pouzite songy, misty az videoklipova stylizace, hluboky obsah, praziva atmosfera a prostredi Brooklynu. Cumim cumim, ze tak skvely film natocil ten noumovite vzhlizejici mlady nigga v hlavni roli. Bezpochyby kultovni kousek pro vsechny niggas. 8/10

Star Trek V: Nejzazší hranice (1989)

Neni to az tak spatne jak jsem podle hodnoceni ocekaval, ale nejslabsi Star Trek film do te doby to urcite je. Stale jsou zde ale super sceny na zemi v narodnim parku, pisecne prostredi planety Nimbus III, setkani s bohem, nebo navrat hudby Jerryho Goldsmithe, takze co nabidnout to ma. 6/10

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Jednoznacne nejzabavnejsi Star Trek film. Misty uz to brousi do sfery regulerni komedie, ale velmi povedene a zaroven je zde kreativne star trekovsky zobrazeno ekologicke poselstvi pro planetu zemi skrze galaktickou velrybi komunikaci. Spock na reziserske stoliccce tedy tentokrat boduje naplno. 9/10

Star Trek III: Pátrání po Spockovi (1984)

Spock na reziserske stolicce aby si natocil Patrani po Spockovi, zajimave. Jedna se o prime pokracovani predchoziho filmu, takze nezbytne videt vzhledem ke kontinuite pribehu, ale chybi tomu stava a cele je to o uroven niz. Akcni a evil element zde plni klikngoni v cele s Christopherem Lloydem a nemuzu si pomoc, ale pusobi na me jako parodie. Alespon to zachranuje jejich pejsek, ktery utekl Carpenterovi z maskerny The Thing a pasaze se zajimavou Vulkanskou mytologii. 6/10

Star Trek II: Khanův hněv (1982)

Enterprise sice ve druhem Star Treku opustila lehce filozoficky vesmir ala 2001 z jednicky, ale o to zazivnejsi a plnohodnotnejsi je to napodruhe typicky trekovske zradlo. Kupodivu mi nijak zvlast nevadil ani James Horner, ktery nahradil Goldsmithe a zdatne pokracuje v jeho praci. Clenove posadky stale v plne forme a hlavne to spravne pritvrdilo diky az Cronenbergovsky hororovym vsuvkam s cervama lezoucima do ucha, ze kterych jsem mel v mladi nocni mury. Finale navic hraje silne na emoce, takze je The Wrath Of Khan vyborne funkcni i jako samostatny film, ne jen jako jedna z mnoha Trek kapitol. 8/10

Star Trek: Film (1979)

Spravne oldschool pomale scifi, ktere spis nez k aktualnim akcne ladenym atrakcim pod Star Trek znackou ma bliz napr. ke Kubrickove 2001 viz. mnoha minutove pomale zabery na Enterprise, nebo snaha o nejakou hlubsi myslenku. Moderni trekies odkojeni novejsimi dily se u toho zrejme ukousaji nudou, ale me je tahle vesmirna meditace sympaticka. Herci puvodni posadky jsou navic asi o 3 levely vys, nez moderni squadra, jedina vyjimka, ktera se v novych ST povedla je communications officer Nyuota Uhura. Jerry Goldsmith a jeho hudba jinak samozrejme kult. 8/10

Velký Gatsby (2013)

Smekam pred Bazem Luhrmanem, ze dokazal z nejnudnejsi knihy, kterou jsem kdy cetl natocit tak krasny a pusobivy film. Hudba sice vzhledem k dobe na prvni pohled uplne mimo (stejne jako v Moulin Rouge), ale stejne jako v Moulin Rouge to ve vysledku neskutecne dobre funguje. 7/10

Star Trek: Do temnoty (2013)

Prvni Abramsuv Star Trek pro me bylo spis zklamani, spatna hudba, nesympatickej Kirk, prilis velka atrakce. To vse stale trva, ale clovek uz je ready a o to vic ma moznost si uzit pokracovani, ktere me regulerne chytlo a bavilo skoro celou dobu. Intenzivni davka mainstreamoveho sci-fi a vybornej Peter Weller. Myslim, ze Star Wars budou Abramsovi sluset vic, protoze uz ted to do nich svym feelingem dost brousi viz. zacatek. Into Darkness je pro me kazdopadne o uroven zazivnejsi, nez predchozi pokus. 7/10