Gravitace (2013)

Bohuzel nevideno v kine, natoz v IMAX 3D, cimz vylozene citim, ze moje hodnoceni trpi, ale kvalitni film se holt musi obejit i bez toho. I tak jsem minimalne prvni pulku cumel napjaty s otevrenou pusou, cim blize ke konci se to ale ritilo vic a vic do... Hollywoodu a s pribyvajici stopaci mi zacala vadit i Sandra, takze do zadnych ultimat se poustet nebudu. Prijemna vesmirna jednohubka. 7/10

Klub poslední naděje (2013)

Matthew McConaughey konecne v roli ktera mu padne, tedy elektrikare umirajiciho na AIDS a Jared Leto je nejsympatictejsi HIV buzna siroko daleko. Pokud by v soutezi Miss byl on a Jennifer Garner, tak bych dal hlas jemu. Filmove sice pomerne predvidatelny standard, ale palec nahoru za poukazani na kapitalisticke zlo farmaceutickych spolecnosti a zdravotnictvi. 6/10

12 let v řetězech (2013)

Standardni jizansky nigga opus. Nuda, dej predvidatelny od zacatku do konce, nic zajimaveho. 4/10

Futurologický kongres (2013)

Naprosto necekana filmova pecka, ktera me totalne rozsekala a dokonce bych se nebal prohlasit, ze neco podobneho jsem citil naposledy pred 15ti lety u Matrixu. Tohle tvoril genius na LSD. Vizual, hudba, herci, ale hlavne myslenka pramenici z knizniho dila Stanisława Lema, nad kterou premyslite jeste dlouho dlouho po skonceni, po delsi dobe jednoznacne desitkova zalezitost. 10/10

Kapitán Phillips (2013)

Nejpopularnejsi klepac kamerou soucasnosti Paul Greengrass se vraci na scenu, aby si se svou oblibenou trepavou kamerkou opet solidne zaklepal, tentokrat na lodi, kde to vzhledem k vlnam dokonce nepusobi uplne mimo a nejen kvuli tomu, ale take diky tradicne skvelemu Hanksovi je Captain Phillips Greengrassuv doposud jednoznacne a zdaleka nejlepsi film. 7/10

Hon (2012)

Neskutecne pusobive drama tezkeho kalibru, ktere utoci hlavne svoji naprostou prirozenosti. Puvodne jsem chtel dat 4*, ale pokud o filmu premyslite jeste par dni po skonceni a ne a ne to dostat z hlavy, je jasne, ze jste videli neco zasadniho. 9/10

Špinavý trik (2013)

Davida O. Russella sice nemusim a jeho posledni filmy me vylozene stvaly, ale American Hustle bych se nebal oznacit za zatim jeho nejlepsi kousek. Je to sice uzvanene a vlece se to, navic ty oscarove ambice z toho krici na mile daleko, ale stale se jedna o velmi dobry dobovy 70's kousek plny skvelych hercu, chvalim hlavne Christiana Balea a jeho dalsi pusobivou telesnou transformaci a presvedcivou Amy Adams. Je to presne mezi 3* a 4*, ale priklanim se nahoru pro ten 70's feeling a hudbu. 7/10

Stážisti (2013)

Asi pujdu na navstevu do prazskeho Googlu, abych se podival na ten rozdil. Palec nahoru za Owena Wilsona, Rose Byrne, Charlese Xaviera a celou tu google party. Palec dolu za Vince Vaughna a zbytek tech vyrostku. Jinak prijemna a tematem vdecna komedie. 6/10

Zlatý Glóbus 2014 (2014) (pořad)

Mam ja tohle vlastne za potrebi? Jako pres kopirak to same co pred rokem, zeny, nominace i vitezove nuda, ale kupodivu me to tentokrat ani nijak zvlast neurazilo, bylo fajn videt U2, Woody se standardne nedostavil a mam radost z vitezstvi Cate Blanchett. Je skvele videt rozdil, kdyz ceny prebiraji klasicke hysterky a nebo v tomto pripade noblesni dama. Pristi rok uz snad s vyzivnejsim hostitelem a lepsimi filmy. 4/10

Jasmíniny slzy (2013)

Kdykoliv Woody vystoupi ze sve komfort zony intousskych vztahovych komedii a zkusi neco jineho, stoji to za to. Tentokrat prijemna depka jedne zeny, kterou mu spolehlive tahne vyborna Cate Blanchett. Prekvapive naprosto seriozni kousek, ve kterem se drevak temer zcela odprostil od svych tradicnich vtipku, naposledy podobny ton predvedl v Cassandra's Dream a za me rozhodne palec nahoru, jen tak dal. "Anxiety, nightmares and a nervous breakdown, there's only so many traumas a person can withstand until they take to the streets and start screaming." 7/10