Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Podle mého určitě lepší než jednička. Sice nechutné a velmi, ale velmi krvavé, na druhé straně je tu několik dobrých nápadů, u postav se těžce odhaduje, která umře, která ne, a i když hrátky s kamerou občas působí lehce amatérsky, tak většinou nabízí zajímavé úhly.

Most do země Terabithia (2007)

Velmi smutný, ale současně optimistický film plný představivosti a dětské radosti. Příliš depresivní pro děti, to určitě, ale pro dospělé s duší dítěte je jako dělaný. Minimum triků, ale plno emocí.

Hory mají oči 2 (2007)

Postavy se chovají naprosto nelogicky. I v momentech, kdy se kolem nich prohánějí zmutovaní kanibalové, nechávají si zbraně nejlépe co nejdále od sebe. Navíc je dost odhadnutelné, kdo zemře, a kdo ne a film účelně sází na nechutnou brutalitu. Ovšem atmosféra občas docela slušně funguje a párkrát jsem se i lekl.

Jjakpae (2006)

Zrovna prožívám období, kdy si užívám kouzlo hongkongských filmů osmdesátých a začátku devadesátých let a jejich úžasných bojových scén. Žil jsem v domnění, že jejich choreografie nemá v současné tvorbě ekvivalent, ale City of Violence mě vyvedlo z omylu. Originální, svižné bitky, které vyráží dech. Stylizace filmu připomíná Kill Billa (hlavně závěrečná scéna), ale City of Violence nad ním vyhrává na plné čáře, alespoň co se týče choreografie akčních momentů. Pokud netrváte na originálním příběhu a uspokojí vás vynikající bojové scény, pak mohu jen doporučit.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Skvostná komedie, která je hereckým koncertem nejen Jiřího Sováka, gejzírem skvělých vtipů a gagů, jen futuristický konec se mi nezdál z nejlepších, skoro jako by vypadal ze Zítra vstanu a opařím se čajem nebo Zabil jsem Einsteina, pánové.

Hledáme Ydol (2006)

Zábavná společensko-politická satira říznutá teenagerovskou komedií. A překvapivě to funguje a pobaví. Plno narážek a utahování si ze všeho možného nepobaví každého, ale mě docela slušně.

Osudové léto (2002)

Nádherné dívky, nádherné vlny, nádherné záběry, nádherný sport. Upřímně, raději bych trávil své léto sjížděním mořských vln než čvachtáním se na Mácháči a díky Osudovému létu jsem si chvilku mohl vyzkoušet, jak svůdné jsou vlny.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Kouzelná odzrbrojující komedie, která funguje jak díky příjemných hereckým výkonům, tak díky dobře napsanému scénáři a výtečnému soundtracku, který je roztomile kýčovitý. A dojem nezkazí ani očekávané přesládlé finále filmu.

Věčný bojovník (2006)

Svým způsobem velmi zvláštní snímek, který mě okouzlil jen z části. Mystická legenda, láska a s ní spojený smutek, to vše ve dvou dobově vzdálených světech. Má to něco do sebe, ale není to přesně to, co by mě naprosto pohltilo. Není to špatně, jen to je to něco jiného než to, v co jsem doufal.

Bourneovo ultimátum (2007)

Skvěle budovaná atmosféra nechá stěží vydechnout a člověk, aby si pořídil kyslíkovou bombu, aby ho to nesložilo. Skvělý špionážní thriller neubírá na tempu, chytne vás a udrží vás napjaté od první minuty až do závěrečných titulků, které jsou doprovázeny příjemnou Mobyho hitovkou. Škoda jen, nevyužitého potenciálu Scotta Adkinse, který ukázal, že se umí ohánět už v Undisputed II. Matt Damon prostě dokazuje, že k tomu, abyste se stali akčním hrdinou nepotřebujete dva metry a hory svalů.