Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Nebudu lhát, že nejsem částečně zklamán. Možná jsem ovlivněn knihou, ale film je neuvěřitelně zkratkovitý a osekaný. Zatímco první díl zbytečně natahoval, to co natahováno být nemuselo, tento zkracuje nebo úplně vynechává podstatné momenty, které patří k vrcholům ságy. Měsíce jsem se těšil na střet Minervy a Snapea, Molly a Bellatrix a dostal jsem sice pěkné, ale několikavteřinové souboje. Nemluvě o tom, že úmrtí některých postav ani nebyla vidět a byla nám jen ukázána jejich bezvládná těla. Bitva odehrávající se v Bradavicích sice působí epicky, ale vidíme z ní jen střípky a to ještě hodně tmavé, protože 3D se opět předvádí ve své "nejlepší" formě a když už scénář něco nezkrátí, tak to zabije tak tmavý obraz, že není téměř nic vidět. Herecky zvládnuté, atmosférické a emocionálně fungující, ale akce, na kterou jsem se těšil, mě zklamala. Buďto byla krátká nebo nebyla vidět.

Poslední bojovník (2007) (pořad)

Vcelku podobný námět jako Fight Quest s výjimkou toho, že šestice sportovců nezkouší jen různé bojové sporty, ale třeba i svéráznou verzi cricketu/baseballu. Sympatické obsazení, zajímavá prostředí, unikátní sporty a občas velice drsné záběry ze života domorodců, u nichž sportovci tráví čas. Hodně zajímavý projekt.

Zkus mě rozesmát (2011)

Upřímně řečeno jsem dost zklamaný. Zasmál jsem se tak dvakrát, sentimentu je tu řádná hromada, už za pár minut je jasné, jak to dopadne, samozřejmě nechybí podivný kamarád hlavního hrdiny, proradná bestie (Nicole byla skvělá), ze které se nakonec vyklube milá holka a troška fekální legrace. Nic mě tu nepřekvapilo, nic mě tu nenadchlo, čistý průměr, který by byl lehce zaměnitelný, nebýt dvou zářných komediálních hvězd v hlavní roli. 50 %

Liga spravedlivých: Nová hranice (2008)

Retro nádech je rozhodně fajn, stejně jako jiný úhel pohledu na známé hrdiny, ale film se tak trošku táhne (což je u tak krátké stopáže vcelku podivné) a má zvláštní atmosféru, která skáče od skvělé, až po nepopsatelně divnou. Někdy se taé skáče z jedné scény do druhé bez většího smyslu, celkově prostě působí film nekompaktně a zmateně. Od DC už jsem viděl lepší projekty.

Temnota (2002)

První dvě třetiny jsou nesmírně pomalé, s minimem náboje a občas se dostaví i nefalšovaná nuda, ale konec stál za to. Škoda, že nebylo napětí dobře dávkováno i v předchozích minutách.

Wipeout - Souboj národů (2011) (pořad)

Nedávám tak nízké hodnocení jen kvůli tomu, že je módní kritizovat Novu (i když často oprávněně), dávám tak nízké hodnocení, protože je to opravdu katastrofa. Naše mutace byla "vykastrována", bylo odseknuto vše, co je na originále tak zábavného. Všichni víme, že spíše než o soutěžení jde o co nejlepší pády, co se stane v našem případě? Vytvoří se pravidla, ke kterým je snad potřeba příručka - penalizace sem, penalizace tam. Vizuální zpracování - bolestně chybějí malůvky a střih je opravdu zvláštní, zmatený, ale přesto nedynamický. Komentář - Bouček mi nevadí, mám ho relativně rád, ale tady jen suše konstatuje (překroucená) fakt a humor se nám nějak vytratil. Měl bych ještě více poznámek, ale jsem už moc unavený na to, abych je tu vypočítaval. On Wipeout - Souboj národů mluví sám za sebe, není třeba delšího komentáře.

Podivní (2010)

Drsné, neomalené a neuhlazené, brutální a atmosférické. Možná se dočkáme pár klišé, možná je snadné odhadnout, jak to dopadne a kdo přežije, ale to neznamená, že během sledování nemá člověk mrazení v zádech a necítí podivnou stísněnost a pocit bezvýchodnosti.

Transformers 3 (2011)

Zřejmě budu považován za blázna, ale druhý díl se mi líbil více. Stížnosti na přehnané množství akce, které bylo tolik, že se stala nudnou, svým způsobem chápu, ale u mě k tomuto nedošlo. Námět jsou roboti, kteří se mění v auta, opravdu může být v něčem takovém příliš akce? U třetího dílu byl počet robotů i akce utlumen a paradoxně, zatímco ostatní si toho cení, mně to zaskočilo. Co jiného by mě u tohoto typu projektu mělo bavit? Humor - zábavný, ale nic, co by mi roztrhlo bránici. Příběh? Slušný, ale pořád tak roztomile naivní. Navíc jsem postrádal nějakou dechberoucí akční scéna, v minulých dílech byly podle mého údernější. 70 % P. S.: Megan chyběla, Rosie milá holka od vedle, ale sexappeal dračice jí chybí.

Láska bolí (2011) (seriál)

Mile zábavný, vtipný, nenásilný seriál, který umí být jak humorně absurdní, tak nekompromisně upřímný. Velmi milé překvapení.

127 hodin (2010)

Ač mám Dannyho filmy rád, tento mě docela zklamal. James Franco báječný, řemeslné zpracování vynikající, ale premisa se prostě nedala natáhnout na hodinu a půl, aniž by to nepůsobilo násilně. Flashbacky jsou někdy na hlavní dějovou linii namontovány "uměle", některé halucinogenní chvilky jsou dost rušivé, vlastně na mě zapůsobil jen začátek a konec, to uprostřed mi přišlo skoro zbytečné.