Čtvrtý druh (2009)

Mystifikace zde asi nebyla něco, za co by se tvůrci styděli, ale ve finále atmosféra fungovala, mělo to zvláštní nádech tajemna a mrazení v zádech nebylo až tak výjmečné. 70 %

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Oproti trojce přehledné, zábavné. Nic víc, než fantasy dobrodružství s nádechem exotiky, které těží hlavně z Deppa. Nic převratného, ale poctivá čirá zábava, která si nehraje na víc, než je.

Koht Soo Koht Soh (2010)

Porno a thajské bojové filmy nepotřebují příběh. Hlavní je, když odsýpá akce.

Kazatel (2011)

Fanatická církve, vyvolení, upíři, hnízda, města skrytá za hradbami, Stewart se inspiroval, kde mohl, ale i přes to, že film se snaží být hrozně vážný a občas je spíše k smíchu, tak akce funguje a postapokalyptický svět nevypadá špatně. Snesitelná sci-fi béčková jízda, která rychle uběhne.

Nikdy to nevzdávej 2: The Beatdown (2011)

Zaprvé, nazvat Michaela Jai White oplácaným... No, ehm, neřekl bych. Ale k tématu. Never Back Down 2 je klasický akčňák s tisíckrát omletým tématem. Partička frajírků se dostane do "učení" bývalého macha bojového sportu, který má problémy se zákonem. Jediné, o co tu jde, jsou bojové scény, ale těch není tolik, kolik by si jich film zasloužil. Co se týče choreografie, ujde, ale upřímně jsem čekal více. 50 %

Detektiv Dee a záhada smrtícího ohně (2010)

Má to onu zběsilou bizarní atmosféru, kterou Tsui Hark umí, ale vše dobré se ztrácí ve zmatku a snaze být šokujícím a zamotaným detektivním příběhem. Pokud jde o akční složku, pak klasicky došlo na Harkova oblíbená závěsná lana, kterým jsem nikdy nepřišel na chuť. Vcelku zklamání, 50 %.

Barbar Conan (2011)

Nový Conan bude trpět díky fanatickému obdivu k původním verzím, které ale nebyly také ničím více, než drsnou akční podívanou s hutnou atmosférou. Nebyly tak zmatené a zběsile sestříhané, ale také hrály především na efekt. Ale byly první. Nový Conan se nevyhne srovnávání, přestože nejde o remake. Bezpochyby dostane za uši od těch, co prostě nepřekousnou, že se někdo pustil do zfilmování jejich milované látky a to bez Arnolda. Já mám původní filmy také rád, ale nebrání mi to v tom, aby uznal, že Jason Momoa je barbar jedna radost a nový Barbar Conan je úplně jiný, ale přesto drsný, zábavný a atmosférický. Nispel mile překvapil. 7/10

Rec 2 (2009)

Stejně atmosférické, ale mnohem akčnější, než první díl.

Zátoka (2009)

Jestli vás tohle nezvedne ze židle, tak je s vámi něco špatně.

Týden bez závazků (2011)

Od Farrellyů jsem tedy čekal více, než jen průměrnou romantickou komedii s pár údernými momenty, které bych ale spočítal na prstech jedné ruky.