Avengers: Nejmocnější hrdinové světa (2010) (seriál)

Desítky různých postav, zajímavě koncipované příběhy, fungující universum. Jakou fanoušek komiksů od Marvelu jsem nadšený. Takhle jsem se naposledy pobavil u animovaných X-Menů z roku 1992. Dodatek: Funguje to, kritici i diváci jsou nadšeni, takže se stane očekávatelné a seriál je po dvou sériích zrušen kvůli Avengers Assemble, který okatě kopíruje film.

Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

Nebyla to až taková hrůza, jak jsem se po třetím díle bál (a to ani jedničku a dvojku nepovažuji za nic excelentního), ale na to, že se prvních 40 minut nic nedělo, byl konec docela uspěchaný.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Upřímně řečeno jsem se bál, co z toho vyleze. Ale pilot mě velmi překvapil. Netradiční v dobrém slova smyslu.

Fighter (2010)

Boxu minimum, emocí a zajímavé psychologie postav až po okraj. Působivé drama ze života těch, na které se štěstí příliš neusmálo a oni se ohlížení do minulosti nebo vzhlížejí k budoucnosti.

Sociální síť (2010)

Skoro jsem přestal chodit na Facebook. Mrazivé.

Maturiťák (2011)

Nepřekvapivé, ale milé a naivně hřejivé. Pro teenagery fajn, pro starší neškodné.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Mrazivé, zvrácené, ujeté, atmosférické a brilantní. Skvěle obsazený hororový projekt, který má na televizních obrazovkách stěží nějakou důstojnou konkurenci.

Machete (2010)

Kdyby bylo tempo stabilní, jako na začátku, neřekl bych ani "ň", ale není, škoda.