X-Men: První třída (2011)

Retro "dokument" o tom, jak se zrodili X-Meni, Profesor X přišel o schopnost chůze a jak Erik získal svou pověstnou helmu. Naprosto uspokojující podívaní pro milovníky mutantů, mezi které se počítám.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Přestože má někdo dojem, že násilí a otevřeně znázorněný sex tu jsou hlavními taháky, tak to určitě není pravda. Jen je zdejší fantasy svět líčen ve své pravé podstatě. Drsný a neutěšený. Ale nejde tu o jen o standardní kabelovou "syrovost". Ústředními lákadly jsou rozpracovaný příběh plný zajímavých postav, zvratů a překvapení. Je zvláštní, že i když akce je tu velmi málo, tak ani jeden díl nenudí a vše odsýpá rychle. Nebudu lhát, jsem nadšený. Po všech těch dětských fantasy je tu jedna, která je temná (avšak ne oním módním stylem), zajímavá, scénáristicky brilantní a herecky výtečná.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Z žánru si to ze začátku utahuje slušně, ale nakonec to není tak třeskuté, jak by mohlo být. Je tu pár bezva nápadů, ale celý film neutáhnou. I tak ale slušná zábava. 70 %

Na vlásku (2010)

Naivnost v tom nejsladším balení. 9/10

Thor (2011)

Pokud někdo nedokáže ocenit kvality tohoto spektáklu, tak by potřebval Mjolnirem po hlavě :D. Chris Hemsworth je prototyp charismatického sympaťáka a scény z Asgardu jsou dechberoucí. 9/10

Shi si nu ying hao (1972)

Roztomile heroický film, u kterého se střihači vyřádili, protože přechody mezi jednotlivými scénami jsou občas dost zmatené. Na svou dobu mrazivá brutalita, monumentální stylizace, ale bojové chvilky byly relativně slabé.

Mrtví mezi námi (2009)

Průměrná, ale příjemně atmosférická duchařina se zajímavým koncem.

Gamer (2009)

Vizuálně do posledního detailu vypiplané šílenství, které vyráží dech. Někdy v dobrém, někdy ve špatném slova smyslu. Akční scény jsou drsné, nekompromisní a stylové, ale občas se stává, že je té stylizace až moc a to na úkor přehlednosti. Gamer na mě zapůsobil především obrazově, ale příběhově mě nechal docela chladným. Herecké výkony a celkové zvrácenost jsou ovšem plus.

Císařovna a bojovníci (2008)

Klasicky jednoduchý příběh zabalený do vcelku drsného vizuálu. Bojové scény ujdou, ale jsou často zbytečně krátké.

Mortal Kombat: Legacy (2011) (seriál)

Jako fanoušek a (ve vším skromnosti :D) specialista na Mortal Kombat říkám, že tohle je maximum, co se dá z desetiminutových epizod a omezeného rozpočtu vytřískat.