Závrať (2009)

Nebudu to protahovat, kromě poutavých vizuálů tu nenajdeme nic, co by nenabídnulo 9 z 10 žánrových kolegů.

Linie obrany (1986)

Příběh není extra oslňující, ale o ten tu asi ani tak nešlo. Hlavní je, že bojové scény fungují, jsou svižné, choreograficky působivé a přehledné. Jinak je tu samozřejmě spousta patosu, jasné nastínění dobra a zla, jednoduše to, co v podobných filmech bývá. 70 %

Rychlejší (2010)

Slušná akční jednohubka, která ovšem spíše zaujme svou depresivní atmosférou, než samotnou akcí, která je průměrná a ušitá horkou jehlou. Hlavním tahákem je samozřejmě The Rock, který je opět charismatický až na střechu.

Ils (2006)

Konečně mě u nějaké hororu příjemně mrazilo, párkrát jsem se i lekl a permanentně jsem byl napjatý. Ovšem trošku mě zklamalo finále, které bylo relativně uspěchané. Jinak ovšem velmi atmosférický filmík.

Smrt přichází v bílém (2003)

Nebál jsem se, ale nasmál jsem se. A tím nemyslím, že mě pobavil český název, ale některé hlášky byly neodolatelné. Bohužel na mě nezapůsobila atmosféra, tak jak měla, takže mi z toho vzešla spíše hodně černá komedie. Ale zatraceně dobrá. P. S.: Konec mě trošku zklamal.

Probuzení (2007)

Zajímavý nápad podpořený dusivou atmosférou. Ale přiznávám, že scény z "dušení" sféry mi nepřišly až tak zajímavé a nabourávaly celý příběh.

TRON: Legacy 3D (2010)

Se studem přiznávám, že jsem původní film neviděl, takže nemohu soudit, jak nový díl naplňuje termín "Legacy", ale co tvrdit mohu je, že jde o obrazově poutavý zážitek se skvělou hudbou a nádherně zpracovaným světem. Po příběhové stránce to vyslovený zlom není, ale přesto je děj poutavý. Zklamáním je počítačově omlazená tvář Jeffa Bridgese, od přirozenosti má hodně daleko.

Let's Dance 3D (2010)

Komentáře ke scénáři si odpustím, možná snad jen dodám, že by mohl fungovat jako přehled nejtradičnějších klišé, ale upřímně, kašlu na něj, jsou tu sexy lidé, jsou tu vynikající tanenční scény a slušný soundtrack. To je přesně to, co od tanečního filmu čekám a Let´s Dance 3 toho nabízí vrchovatou míru. Škoda je, že občas se dá zaznamenat, že v některých scénách zaskakuje dublér.

Fotři jsou lotři (2010)

Docela nepříjemné zklamání. Naprostá absence kouzla dvou předchozích dílů. Lehce zaměnitelná komedie z pásové produkce, která do série vůbec nepasuje. Styl humoru i atmosféra jsou úplně někde jinde a to není míněno jako lichotka. A to jsem se ta těšil, po skvělém druhém dílu.

Nepřemožitelné zlo (2005)

Vcelku atmosférická duchařina, které ale chybí propracovanější děj a ke konci slušnější gradace.