Bourneovo ultimátum (2007)

Skvěle budovaná atmosféra nechá stěží vydechnout a člověk, aby si pořídil kyslíkovou bombu, aby ho to nesložilo. Skvělý špionážní thriller neubírá na tempu, chytne vás a udrží vás napjaté od první minuty až do závěrečných titulků, které jsou doprovázeny příjemnou Mobyho hitovkou. Škoda jen, nevyužitého potenciálu Scotta Adkinse, který ukázal, že se umí ohánět už v Undisputed II. Matt Damon prostě dokazuje, že k tomu, abyste se stali akčním hrdinou nepotřebujete dva metry a hory svalů.

Pátý element (1997)

Fantastická sci-fi podívaná ze staré dobré Evropy nabízí nejen prvotřídí efekty, ale tak trošku ujeté pojetí, které musíte milovat. A upřímně, mně se Chris Tucker v roli Rubyho Roda líbil a myslím si, že filmu přidal a rozhodně ho nekazí. Určitě jeden z nejvelkolepějších projektů, které nevzešly z Hollywoodu.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Musím se přiznat, že po pár desítkách minut mě Tarantinovy dialogy o všem a o ničem začaly trošku nudit, ale vyžehlil si to u mě závěrečnou části, kdy se role trošku obrátily. I tak se mi ale Rodriguezův počin líbí víc.

Síly temna (2006)

Koukatelná mysteriózní akčňárna, která vizuálně spíše uspokojí holky, protože v hlavních rolích se objevuje pár hezounů s "pekáčem buchet od babičky" na břiše, ale i pro ostatní se tu najde pár zajímavých věcí - příjemný soundtrack, vcelku fungující atmosféra a slušné trikové efekty.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Nechutné, ujeté, krvavé a praštěné a ještě k tomu všemu tak zábavné, že jsem nestačil zírat. Rodriguezův smysl pro béčkovou akci mám raději než Tarantinůvovo prosazovaní sáhodlouhých dialogů. Planeta Teror je šílenost nejvyššího kalibru a normální člověk buďto odejde s blitky na triku nebo s nevěřícným kroucením hlavou nad zkažeností filmového průmyslu. Ale filmový fanoušek musí být z téhle brutální nálože nadšený. Freddy Rodriguez je zabiják jedna radost. A už vůbec neumluvím o polonahých ženštinách s pořádně přesnou muškou, to je bonus nad kterým mi srdce poskočilo. Pro mě kultovní záležitost.

Sejmi eso (2006)

Divoká kriminálka, která by mohla být po akční stránce vypilovanější, ale rozmanité obsazení, ujeté charaktery a pár další věcí z ni dělají hodně svižnou a zábavnou podívanou.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Rozhodně to nepůsobí jako zbytečně natahovaná seriálová epizoda. Gagy jsou rovnoměrně dávkovány, většina z nich se vyhýbá trapnosti. Je sice pravda, že se asi nebudete smát tak, že vám vypadají zuby z pusy, ale určitě se pobavíte. Seriáloví fanoušci budou spokojení a jejich očekávání bude z většiny naplněno.

Ghost Rider (2007)

Že by se mi z toho zapalovala lýtka, to ne. Je to trošku zběsilý mišmaš telenovely, thrilleru, westernu a kdoví čeho ještě. Akční scény nejsou nic moc, záporák nemastný neslaný, ale hudba, Nicholas Cage a Eva Mendes situaci částečně zahraňují.

Bulšit (2001)

Žádný skvost to tedy není, ale je pravda, že některé narážky jsou opravdu přesné. Nic pro milovníky vkusného humoru, to je jasné, ale pár slušných gagů tu bylo.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Ha, smáli jste se Yatesovi? Ohrnovali nos nad trailery a koukejme, on nám všem vytřel zrak. Zvládá pracovat s herci všech věkových kategorií, dokáže nastínit tak mrazivou atmosféru, že jsem měl u sledování Fénixova řádu místo prstů nanuky a ještě dokázal vcelku přijatelně vměstnant knihu tak robustní, že láme police v knihkupectví, do stopáže něco málo přes dvě hodiny. Jediné, co mě mrzí je, že tak "okleštil" finální bitvu na Ministerstvu kouzel, která mohla být mnohem monumentálnější jako vyvrcholení komornějšího Potterova dobrodružství.