Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Nezabudnuteľné rozprávky, ktoré sú pozeratelné temer aj po 70 tich rokoch od natočenia. Hlšky z filmu sú nezabudnuteľné a dej je podaný pre romantickú dušu.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Toto s rozprávkou nemá nič spoločné. Taký milučký tv filmík pre nenáročné deti okolo 10 rokov.

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Dá sa na to pozerať s tým, že nič od toho neočakávate. A všetko, čo si myslíte skutočne uvidíte. Nič nečakané, ale nič tak hrozné. Len neviem, či by to niekto dokázal pozrieť aj druhý krát.

Hellhound (2024)

Akčné, trochu sadistické, čo ale na ázijské filmy tohto typu nie je nezvyčajné. Inak film, má skôr takú malú filozofickú skrytú myšlienku, čo ďalej a prečo. Záver dosť dobrý.

Dovbuš (2023)

Približne podobná historická doba ako náš Jánošík, ale slovenské spracovanie nášho hrdinu ssa s týmto nedá porovnať. / Myslím do od Agnešky Holland z roku 2009/. Tu je vidno hrdosť, cieľ, oddanosť a aj povesti , ktoré boli o ňom rozprávané.

Mimořádná událost (2022)

Pre mňa osobne mimoriadne presne satiricky podané postavy a životné situácie, ktoré denne zažívame.

Jednotka 42 (2018) (seriál)

Tento seriál ma pohltil a celkovo nadchol. Jednotlivé časti sú samostatné prípady a temer vždy je tu podaný príbeh, s ktorým sa tak trochu neráta. Zhutnený dej v cca 50 minútach je niekedy na škodu, ale je to lepšie ako rozťahaná nudná blbina. Škoda len, že druhá séria nie je dostupná.

Asedio (2023)

Slaboduché a temer nepozerateľné.

Válečník (2018) (seriál)

Dobre rozbehnutý seriál upadne po druhej časti do prázdnoty nemohúcna. Nie sa kam pohnúť, pretože tu chýba scenár. Tá celepríbehová niť pocitu viny z rôznych uhlov to nedokáže udržať nad vodou.

Kuchyně (2023)

Futuristické zobrazenie no go zony a jej obyvateľov. Film, ktorý predstiera problematiku žitia z pohľadu nemajetných. Len spracovanie je veľmi sterilné