Zedník (2023)

Tak nejak je tu ukázaná práca CIA, kde veľa vecí je mimo nášho chápania a ešte viac je úplne mimo . Je to jednoducho čisté zlo, ale to nie je podstatné. Pre film si vybrali tému dvoch odídencov z ich radov, ktorí patrili k tým najlepším a zrazu sú tak nejak mimo hru. Záver uniká do hlbín somarín.

Na vlnách Jadranu (2023) (seriál)

Dobre sa to rozbiehalo, malo to aj úsmevné sekundy, ale tam to aj skončilo. Rozmáha sa tu novodobý ošiaľ seriálov bez čohokoľvek. Taký ten tup znudených prázdnych epizód typu Panelák, Ordinácia a pod. Toto do toho zapadá. Škoda.

Ještě jeden výstřel (2024)

CIA je jedna z najhorších organizácií na svete, ale tu je vykreslovaná ako spasiteľ. Ale to by nebol najhorší prehrešok tohto snímku, tu to jednoducho lieta všetko hlava nehlava.

Kosatka (2021)

Neviem si ani predstaviť život v takejto spoločnosti. Neskutočné, ako môžu fanatické obludnosti zhoršovať život. A to sa netýka len islámu.

Balada o pilotovi (2018) (TV film)

Mrzí ma ako sa správali ľudia voči sebe v týchto pohnutých rokoch. Kde politická príslušnosť v odboji, bola tak vybičovaná, že viedla k neskutočným tragédiám. I napriek tomu je tento film citlivo, ale bohužiaľ nie príliž zaujímavo podaný.

Zlatý podraz (2018)

Celý film je podaný ako ubližovanie nadaným športovcom kvôli dobe, ktorá bola nemilostivá voči... voči komu? Nežil som v tej dobe a tak nebudem písať zbytočne somariny. Ale celé to podanie mi príde právé ten kameň úrazu tohto filmu. Áno scéna, kde je ukázana prehra so ZSSR o jeden bod je srdcervúca, ale  v roku 1947 sa konali ME v basketbale v Prahe a nováčik zo ZSSR nás porazil vo finále 56:37. Chápem, že pre dramtizáciu sa urobí viacero úprav, len tu to ide všetko jedným smerom. Škoda, že nedokážeme natočiť niečo také ako Montevideo, cesta za snem (2010)

Sestry v sedle (2022)

Chýbalo mi tu trochu viac toho francúzskeho humoru. Inak na pobavenie to nebolo zlé.

Po ščučjemu veleniju (2023)

Fantasy rozprávka niečo medzi Mrázikom, Ilja Muromec a pod. Ruské podanie hľadania šťastia alebo ako v tomto prípade vhodnej nevesty popretkávané nadprirodzenými bytosťami a skutkami je veľmi milé. Nie je tam nič, čo by ma vyrušilo, nič také, čo sa nehodí do rozprávky, ktorá je mierne satirická.