Rozpolcený (2016)

Tak tohle mi sedlo o hvězdu víc jak Vyvolený, skoro mám nutkání tomu dát i tu pátou. Za mě nejlepší McAvoyův výkon, ba přímo hereckej koncert.

Vyvolený (2000)

Nebýt tý poněkud nudný a zatraceně pomalý první poloviny (a to mi pomalý filmy normálně nevadí), tak by to bylo super. Pointa fajn, práce s kamerou ještě víc, ale ta roztahanost...

V pasti (2018)

Film se snaží o dvojí přístup nebo dvojí pohled, chcete-li. První je tak nějak klasickej survival v apo a těsně post-apo světě, kterej nijak značně nevybočuje z řady dalších podobných, snad jen námětem toho neznámýho nebezpečí. Druhej pohled se snaží vypointovat vztah děcek a jejich matky. Žel bohům ani jeden z těhle dvou přístupů ale nemá kvůli tomu druhýmu dost prostoru pro to, aby se dokázal nějak zásadně rozvinout a celý vyvrcholení filmu tak ani neni tak silný, jak by mohlo bejt, kdyby se film zaměřil jen na jeden z obou případů nebo se s nima snažil nějak líp pracovat nebo nevim prostě. Je to škoda, protože ani jedna z těch dvou částí v člověku vlastně nenaplní to, co od ní očekával. Přesto ale hodnotím poměrně kladně, protože jako apokalyptický scifi je to dost fajn, s jistotou natočený a až na barvou na plot natřenou Sandrou i dobře zahraný a poměrně slušně zatmosférovaný.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Jeden z mála kladů tohodle filmu je úvodní opakovací sekvence, díky který mě ani trochu netrápilo, že jsem naposled viděl RE2 a nemusel jsem ztrácet čas s výplní v podobě těch pěti (nebo kolika) filmů mezi. Ale takhle dementně natočenou akci jsem neviděl fakt hodně dlouho, protože nandat v průměru 5 střihů do jedný sekundy záběrů (aspoň tak nějak mi to přišlo), je prostě... úchylárna. O dalších ptákovinách, divným scénáři, atd. ani nemluvě. Snad reboot bude trošku jinýho soudku. Tohle bylo fakt strašný.

Halloween (2018)

Čtvrtou hvězdu dávám navíc vlastně jen proto, aby to ode mě mělo víc než jednička, protože jinak je to vlastně skoro to samý, jen o něco líp natočený a trochu klikatějším scénářem.

Kouzelník Žito (2018) (TV film)

Málokdy se mi stává, abych si u filmu tak moc přál, aby už byl konec. A to jsem na to byl docela zvědavej po článku, kde tvůrci prohlašovali, jak to je epická a výpravná pohádka se spoustou efektů, skvělých kostýmů a ještě skvělejších kulis. No, dostali jsme obyčejný kostýmy, který by v některých případech tak odpovídaly tomu, že si je někdo vyrobil na svůj první LARP a pak je radši daroval ČT, aby měl ve skříni místo na nějakej lepší. Speciální efekty jsou tu zastoupený "úžasným" čertovským teleportovacím kouřem, čertovským Sauronovým okem a - konečně! - dvouma půlsekundovýma záběrama na hrad přimalovanej pomocí Malování od Microsoftu (ale bezpochyby toho novýho co umí i 3D!). O hereckých výkonech, který zachraňuje asi tak jen Kříž, Liška a Polívka ani nemluvě. A scénář? Respektive děj celý pohádky? To je jedna velká tragédie!

Král psanec (2018)

Možná je těch 5* trošku přehnaných, ale mě to fakt příjemně překvapilo. A čím? No vlastně vším. Brutálníma bitkama a bitvama, sympatickýma postavama, prkenným Pinem, středověkým feelingem i jeho vyobrazením...

Sicario 2: Soldado (2018)

Geniálně (ne)dokonalej scénář, kterej svojí neurčitostí a zdánlivou nepřítomností jakýhokoli smyslu působí tak, že je celej vlastně o ničem a dokonale tak metaforizuje to, o čem vlastně je.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Název "Fantastická zvířata" ustoupil a zmenšil se do horního levýho rohu celýho názvu filmu a stejně tak - díky bohům - ustoupil i podíl vystupování fantastických zvířat v celým filmu, takže už to celý není jen o chytání strakopysků a podobných potvor, ale je to konečně O NĚČEM! Zvířata jsou tu samozřejmě i tak, páč bez nich se Mlok Skafandr neobejde, ale tentokrát tu skutečně maj smysl, ženou příběh vpřed a maj nemálo důležitý role. A krom toho, že je to konečně o něčem, má to hlavu a patu, člověka zajímá, co bude dál a jak to bude dál a kdo se ke komu přidá, tak je to o něco dospělejší, vraždí se (i děti), je to napínavý, emoce fungujou víc než si u Yatese pamatuju a celý je to prostě tu super komorní a osobní, tu epický a osudový a sakra už se těším na tu druhou světovou (jak mudlovskou tak čarodějnickou) válku!

Venom (2018)

Když looser potká loosera, může to dopadnou všelijak. Tohle ale mohlo dopadnout rozhodně líp. Zajímavě se jevící začátek se slibným potenciálem je tu nakonec zašlapanej TÉMĚŘ klasickým hrdinským zbytkem. "Téměř" píšu protože tu hlavní hrdina a bohužel zároveň skoro příkladnej klaďas přecejen aspoň pár hlav ukousne a sem tam zanadává nebo začernohumruje (mluvím o skutečných humrech). Škoda, že nenašli dost odvahy na to nechat Venoma o něco dýl pořádným záporákem a nejen na prvních pár okamžiků posednutí Eddieho. Jeho přechod k neutralitě si mohli nechat až na - viz mezititulková scéna. Vlastně by mi nevadilo, kdyby se to neslo v podobným duchu jako letošní Upgrade, kterej má v základní myšlence s Venomem vlastně dost společnýho, jen místo hnusem z vesmíru staví na ultrachytrým procesoru.