Děsivé dědictví (2018)

Konečně zase horor, kterej se nesnaží strašit tím, že všude nacpe klišoidní lekačky a čím víc jich tam dá, tím si myslí, že je strašidelnější. Ne, tady nejvíc straší hned od začátku nastavená atmosféra, která s každou další minutou ještě houstne a houstne, nejistota čiší téměř z každý postavy, záběru i zvuku a člověk vlastně pořádně neví, co si o tom všem myslet, až dokud si nesloží všechny kousky skládačky dohromady. Skládačky, která svoje dílky odhaluje postupně a hlavně nenápadně už od samýho začátku.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Dlouho jsem u filmu nezažil takhle fungující napětí. Parádně natočený. Zahraný. Ozvučený a ohudebněný. Pařížská část je brutal od začátku do konce.

Ghostland (2018)

Dobrej nápad, umě natočenej, jen se z něj dal vytěžit ještě daleko větší mindfuck, takže jeho nepřítomnost byla nakonec poněkud zklamáním, protože tak vrchol filmu přišel vlastně někde kolem poloviny stopáže. Možná bych tomu dal i za 3*, ale přičtu tomu k dobru to, že mě to od jedný události nutilo až do konce přemejšlet, jestli to vlastně celý nebude ještě úplně jinak.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Potěšilo hororovější pojetí a hororový momenty a celý orámování proslovama Jeffa Goldbluma jsou fajn, ale celý je to vystavěný vlastně dost předvídatelně a bez nějakých překvapeních, na kterých výborně stavěl předchozí díl (původ holčičky, která je ve filmu vlastně naprosto zbytečná, neberu jako zásadní překvápko). Vizuálně je to ale parádní a i proto nebudu mít úplně problém si to zase někdy pustit.

Teror (2018) (seriál)

Zklamání... začalo to dobře, ale s dalšíma epizodama to sláblo a sláblo a jaksi to zapomnělo nějak držet pohromadě. Milion postav, z toho ale jen pár zapamatovatelných, zbytek je člověku úplně volnej, i když zrovna někoho krájí na kusy. Což je docela problém vzhledem k tomu, že příběhu to v sobě má asi tak na 3 epizody (a ne na 10) a ten zbytek se snaží bejt právě o těch postavách, což se mu ale vůbec nedaří a většina scén, kde se "nic" neděje, tak působí jako balast.

Solo: Star Wars Story (2018)

Vzhledem k ne moc vysokým očekáváním tomu kvůli následnýmu překvapení s chutí napálím 5 hvězd. Má to parádní tempo, při kterým se střídaj různý "styly", takže film plynule přechází od survivalu v ghettu, přes scény zjevně inspirovaný první světovou, až po ani trochu blbou scifi gangsterku-kovbojku. Ehrenreich hraje docela dobře, dokonce se mu podařilo dost přesvědčivě aplikovat některý z Fordových grimas a gest, takže se jako Han úplně neztratí a celý je to pro SW člověka prostě... super. Powellova hudba taktéž! Škoda těch nízkých tržeb, páč tenhle film by si tu miliardu klidně zasloužil.

Deadpool 2 (2018)

Subjektivně trochu slabší než jednička a to asi hlavně proto, že oproti ní nepřináší prakticky nic novýho a tak už nedokáže zapůsobit takovým BOOM, WTF, OMG, WOW pocitem. Hlavní dějová linka je ale na druhou stranu lepší a zábavností - ať už akčních scén nebo hlášek - si to s prvním dílem nijak nezadá, takže spokojenost. A mezititulkový scény to dorazily jak svině.

Ztraceni ve vesmíru (2018) (seriál)

Po mírným rozčarování nad tím, jak nešikovně je tu skloubenej scifi survival s rodinným dramatem a po odpadnutí mojí ruky po mávání nad tím, jak tady ty postavy řeší a hádaj se o ptákovinách (v kontextu k tomu, že maj co chvíli zdechnout) v situacích naprosto nevhodných... jsem se nakonec i bavil. Jsou na tom vidět prachy, muzika tomu dává šťávu a pokud to člověk bere jako poměrně oddechový scifi, ač s docela nevyrovnaným... jak to říct... stylem(? - občas až moc cíleno na děti, občas docela drsný, občas se snaží i o zapojení psychologie)... tak je to příjemný pokoukání, kde se člověk i ty postavy nakonec docela oblíbí. Až na Dr. Smith, ta je na přesdržku už od začátku a vlastně až v poslední epizodě to trochu zachránila.

Avengers: Infinity War (2018)

Kdosi někde napsal, že je tohle nejlepší MCU film, kterej kdy Marvel udělal. A já tohle tvrzení rozhodně nemůžu rozporovat. Ve filmu snad není jediný hluchý místo, emoce fungujou a není jich málo, tradiční humor se překvapivě dobře mísí s vážnýma momentama, guláš téměř všech postav je až nečekaně chutnej a Thanos... no, řekněme, že z těch pár výstupů tohohle fialovýho šaška v potitulkových scénách předchozích filmů jsem si ho neuměl představit jako hlavního, nejmocnějšího a nejstrašnějšího záporáka celýho dosavadního MCU. Russoovci jsou ovšem plný překvapení, což dokazujou v rámci celýho filmu i v rámci Thanose, kterej tu najednou dostal až nečekaně lidskou "tvář" a všechno, co dělá, dává smysl, ač fialově zvrácenej a zároveň z něj má člověk pocit, že je to SKUTEČNĚ ten nejvíc nejmocnější padouch, jak byl po celou dobu "teaserovanej" (takhle se to dělá, Warneři se svojí Jl... hleďte a učte se!) a kterýho jsme zatím viděli.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Čistej a nefalšovanej nerdgasm. Jo, a dost často mi za zlou korporaci IOI v hlavě místo toho naskakovala zkratka EA. Hehe.