E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Elizo, má drahá paní, tos mě tolik milovala, žes mi oko vydloubala? Nebo jsi jen měla špatné spaní...

Knihovníci (2014) (seriál)

Kdo viděl filmy a jako Bčkové Jonesovky si je užil, bude spokojen i s tímto. Ostatní budou remcat, protože v zásadě je to ptákovina, která se ale nebere vůbec vážně, je relativně vtipná, pořád se tam něco děje, Noah Wyle hlásí (dost mi svým chováním připomínal Doctora Who) - doufám, že tam bude častěji -, příběhově to je sice neoriginální, ale když se v tom člověk nebude šťourat, tak dává i smysl... celé je to prostě taková oddychovka. Stejně jako byly filmy.

Predestination (2014)

Nejradši bych tomu napálil 5*, za snad nejzajímavěji vymyšlenou časově paradoxovou dějovou linku, co jsem kdy viděl. Cosi mi v tom však brání. Možná to, že hlavním tahounem je vlastně jen dobře zacyklený scénář, který má pravděpodobně na svědomí Heinlein (knihu jsem nečetl, takže nevím, jak moc je to dle toho) ale filmově se jedná o průměr. Také každému musí dojít celá pointa dávno před jejím finálním odhalením ( i když ono to možná šokující odhalení už ani být nemělo, to by museli mít diváky za tupce). Na druhou stranu člověku v půlce dojde první odhalení, pak mu dojde další, pak další a pak další a pak další a pak další a všechno to vlastně dává skoro i smysl, až si začne říkat, jak dokonale vymyšlený to celý vlastně je. A čert vem paradox nekonečné smyčky/kruhu/hadapožírajícoho vlastní ocas, který zde byl ještě silnější a násobnější, než v Interstellar.

Pojedeme k moři (2014)

Jirka je borec. Jako prvotinu si napsal takové těžké téma, které ne vždy musí fungovat, a prakticky z ničeho uplácal film, u kterého jsem se chvílemi přitrouble usmíval a chvílemi mi bylo těžko na duši, a to vše zaobalil do "found footage" stylu, kdy má navíc téměř každý záběr něco do sebe - originalitu, nápad, nějaký malý detail. Chceš být dalším Formanem, Jirko? Nevzdávej to, máš na to! PS: Wuhůůů, Budějce!

Ledové království (2013)

První polovina slabší (zbytečně moc písniček z nichž za to stály asi dvě), ale někdy od momentu v sauně, nebo od potkání se se sněhukákem Olafem, to začal být parádní nářez s tunou vtipných scén, o které se staral právě sněhulák. "Some people are worth melting for."

Rohy (2013)

Zvláštní, přesto však vtahující a svým podivným způsobem i depresivní. Jen ty podivné zvuky ve scénách s hady si mohli odpustit."Are you horny?"

Jak vlci mění tok řek (2014)

Příroda se o sebe postará sama... pokud se jí do toho člověk nebude srát!

Eluveitie - The Call of the Mountains (2014) (hudební videoklip)

Maj lepší, ale rozhodně i horší. Jen v tom videoklipu mohli tu krásnou krajinu využít mnohem více a nejen v posledních 30ti sekundách...

Železná srdce (2014)

Kurňa, jo! Přesně takhle jsem si to představoval! Sice by jedna/dvě výtky byly (moc Bible (nemyslím toho střelce) a sebevražedné SS komando), ale jinak naprostá, vcelku komorní, přesto však epická řezničina, která ukazuje zmrdy i dobráky na obou stranách. A i když se chovají zmrdsky, tak se tak nechovají jen z rozmaru mysli, ale kvůli situaci, ve které se ocitli. Konečně film, který bere v relativně slušný potaz i detaily fungování tanků, účinky munice atd. Ono vůbec ty bitky byly snad nejlepší, co jsem v druhoválečném filmu viděl. Brutální, mrazivé, syrové a depresivní, k čemuž ještě dopomáhá zvláštní hudba, která místy jakoby se podobala Gravity a místy naopak využívá chorály navozující atmosféru davových nacistických přehlídek, a v akci je pak naprosto napětí dotvořující (útok na děla, přepadení Tigerem!). Nutno vidět v kině (parádní zvuk).