The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Nejlepší vyšetřovací parta (kam se na to serou CSIčka a podobný pseudokriminálky), čemuž ještě přidává neskutečná hloubka všech postav, včetně těch "záporných". Ono to ostatně normálním kriminálkám natrhává prdele ve všech ohledech.

Rambo: První krev (1982)

Hmm, kult, který v tom nevidím. Obyč akčňárna s několika zajímavými momenty, kterou na tu čtvrtou hvězdu povyšuje akorát konec, kdy se Rambo psychicky složí, což tomu dodá jakous takous myšlenku.

Kráska a zvíře (2014)

Obrazově a hudebně naprosto krásné. Jen ta láska byla hned na druhý pohled. Ale co, je to pohádka, takže na to sere zvíře.

Transformers: Zánik (2014)

Bylo by to na 4*, kdyby to nebylo pořád to samé dokola. Je pravda, že po stránce příběhu se to snažili trošku zesložitit (což vyústilo do poněkud přehnané stopáže), ale ve výsledku je to zase jen hromada železa snažící se navzájem zničit, rozstřílet a sežrat. Ale i přestože mi nejlepší hláškovací postavu po půl hodině zabili, tak je to překvapivě vtipné a akční scény jsou zase většinou nehorázně cool, čemuž pomáhá úderná muzika, která se tématy lehce vrátila zase k prvnímu dílu. A v poslední půlhodině přijde na řadu další hláškovací postava. Takže vypnout mozek, naložit talíř knedlíků, a můžeme se bavit. Edit: Po rozležení zvyšuji na 4*, páč to přecijen je po jedničce díl nejlepší. (Trojku snižuji na 3*).

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

A já tomu těch pět klidně napálim, protože pro MacFarlanovo tvorbu mám prostě slabost a tohle je další, z větší části ultra vtipná komedie. Od dementních ovcí, přes dialogy a hlášky, které mi strašně připomínaly American Dad, až po různé odkazy ("Challenge accepted!").

Zloba - Královna černé magie (2014)

Nejpohádkovější a nejvíc nejneameričtější (až na ten akční závěr) americká pohádka za dost dlouho. Dokonce i ta trojice dementních víl občas připomínala Troškovu tvorbu. Rozhodně Angelinina nejlepší role ( z těch, co jsem viděl), a Sharlto Copley s tím přízvukem je prostě cápek. Btw: všimli jste si dřevěného Balroga?

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

V podstatě stejné, jako první díl - včetně všech kladů i záporů - ale smysluplně doplňující příběhy postav před i po prvním díle. Kino titulky místy značně neprofesionální.

Sin City - město hříchu (2005)

Chvílemi strašně zkratkovité, ale je to komiks - v tomhle případě téměř doslova, a hlavně se tam díky tomu pořád něco děje, takže to ani na minutu není nuda. Největší problém mám s filmem v tom, že nedokáže pořádně vtáhnout do děje (alespoň mě ne). Ale podívaná je to vizuálně originální a přitažlivá.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Jacksonův masterpiece při jehož sledování mám od začátku do konce zimomriavky. Prodloužená verze je téměř čtyři a půl hodiny trvající extáze (počítaje i půl hodiny nádherně malovaných závěrečných titulek, jež jsou doprovázeny jedním z nejkrásnějších soundtracků). Zdejších 90% rozhodně není odpovídající hodnocení. Noro lim, Peter, noro lim! V oblíbených je to umístěno za celou trilogii.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Jacksonův masterpiece při jehož sledování mám téměř od začátku do konce zimomriavky. Prodloužená verze je čtyři hodiny trvající extáze (počítaje i půl hodiny závěrečných titulek, jež jsou doprovázeny jedním z nejkrásnějších soundtracků), kde dávají konečně smysl i změny oproti knížce (elfové). Scény s Glumovovou samomluvou jsou naprosto úžasné. Zdejších 88% rozhodně není odpovídající hodnocení. Noro lim, Peter, noro lim! " Na Západ odešly naše dny, přes kopce... do stínu."