V oku tornáda (2014)

Slabší 4*. Průměrný scénář, kterému se nevyhnulo pár klišé typu - když má někdo zemřít, tak je to jasné už na začátku dané "minizápletky", že zdechne zrovna tenhle. Ale jinak to bylo vcelku napínavé a mrazivé s několika super scénami a OPĚT povedenou Tylerovou hudbou.

Uloupené Kosovo (2008) (TV film)

Pravděpodobně trochu jednostranné a neobjektivní (ale co dnes objektivní je, že?), každopádně rozhodně stojí za zhlédnutí.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Oproti dvojce mnohem konzistentnější, ale i tak byla prostřední část tak nějak trošku slabší. Všechno naštěstí vynahradila závěrečná půlhodinová "battlefieldovská" bitva. Dokonce i ten Lutz byl nějakým záhadným způsobem v pohodě a z omladiny snad nejlepší. Tylerova muzika opět parádní. Nejlepší postavy jednoznačně Banderas a Gibson - ti si to užívali nehorázně. PS.: Chlastali tam Budějovickej Budvar!

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Tvl, kdo to zase psal? Přitom by ten film nebyl tak blbej, kdyby nebyl tak blbej. Teda ještě kromě pitomý kamery v bitvách. Na druhou stranu to mělo i spoustu dobrých momentů a scén (překvapivě i v těch bitvách), Evans si to dává dobře. Jen kdyby ten film nebyl tak blbej.

Interstellar (2014)

2001: Vesmírná odyssea nového století - jen více promyšlená (klad) a do puntíku vysvětlená (spíše zápor), Zimmerův nejlepší soundtrack od TDKR a pro mě jeden z nejlepších filmů letoška. Edit: Druhé shlédnutí - OMG! Jde do topky.

Klub rváčů (1999)

Dost divnej film. Pointu jsem uhádl půl hodiny před odhalením (a překvapivě o to víc to pak dávalo smysl, než zvrat na efekt vycucanej z prsu). Stejně pecka. Jako kritika společnosti taktéž.

Želvy Ninja (2014)

První polovina nuda, od bitky Trhač vs. Tříska to začalo být vcelku zábavné. Jen kdyby postavy reportérů nebyly tak dementní, návaznost scén tak podivná, díry v logice tak velké. Akce byla totiž vesměs pohledná (rozhodně pohlednější než umělej xicht Mígn Liškový) a to i přesto, že střih byl místy dost ujetej. Pár hlášek ušlo, některé byly slabší. Rozhodně čtveřice želv měla na víc. Ale mohlo to bejt i horší. 55%

Fight Club (2010) (pořad)

Sice to nesleduju pravidelně, ale když to náhodou pustím, tak se u toho dost nasměju. Hlavně u dílů, kde jim hosta zrovna dělá Dan Vávra.

Hercules (2014)

Jo, tohle byla jiná jízda, než ta kravina od Harlina (ze které si tenhle Herkules snad i dělá srandu, viz. jedna narážka na začátku). Film se nebere tak vážně, přesto je napínavější a drsnější s příběhem nikoli tak přímočarým, jak se na první pohled může zdát, a i tak je skoro celou dobu neskutečně vtipný. McShane si tu svojí věšteckou roli neskutečně dává (scéna s ohnivý oštěpem parádní) a pozorovat Herkula, jak obřím kyjem drtí lebky... no, myslím, že dostal na prdel nejen Harlinův Hercules, ale i nová třístovka. "Fucking centaurs!"

Bůh žehnej Americe (2011)

Dle ohlasů a úvodní scény s miminem jsem čekal ještě něco o trochu více nekonvenčního/nekorektního (co je vlastně kurva korektní? je vůbec slovo "kurva" korektní?), ale i tak to vydává jasnou zprávu. Scénu v kině mám odjakživa občas chuť provést i sám za sebe. Snad první komedie, která mě zároveň přivedla i do lehké deprese. -Good night, Juno. -Fuck you, Frank.