Iron Man (2008)

Hmm, na podruhé po šesti letech se mi to líbilo nějak víc... to asi, že už mi Avengers universum není tak cizí a pochopím daleko více narážek. A taky že jsem zjistil, že už tady je Coulson!

Dávní bohové (2005) (seriál)

V těch civilizacích, o kterých moc nevím, tak to bylo zajímavé, ale když začali mluvit třeba o Keltech, tak mi to přišlo až moc jednoduché a ne zrovna přesné, skoro až pro neznalého smrtelníka možná trochu zavádějící. Přesto však určitě zajímavý dokument, který by bylo škoda přehlédnout.

Kandidát (2013)

Překvapení jak sviň. O filmu jsem nevěděl do té doby, než jsem se jednoho dne dozvěděl, že ještě téhož večera na něj jdu do letňáku. A vyplatilo. Moderně a efektně natočený film, kterému tento styl už jen díky tématu naprosto sedne a rozumí si s ním. A i přes vážné zaměření se rozhodně nešetří vtipem (u scény v Mekáči jsem se řezal).

Crossbones (2014) (seriál)

Oproti konkurenčnímu Black Sails mnohem slabší atmosféra, hudba i postavy, přesto však hodnotím stejně (ač v tomhle případě jsou 4* hodně slabé). Seriál mě totiž jakýmsi zvláštním způsobem bavil, pořád se tam něco dělo a s každým dílem se o kapku zlepšil. Stejně tak jako se z počátku tvářil až moc "přístupně", tak s přibývajícími díly přišlo i na nějakou tu syrovost, no a v díle posledním - jehož dobrou polovinu tvořila bitva - už bylo krve skoro jak ve Spartacovi (jen bez detailů). Sice je škoda, že seriál nakonec zrušili, ale na druhou stranu se nedivím. Alespoň že nabídl v celku uzavřený konec.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Rozhodně nejslabší Avengers komiksovka a nezachraňují to ani četná pomrknutí do Marvelovské filmové budoucnosti a ani jedna/dvě cool scény s destrukcí. Navíc když tam Tylerka ještě mluví, jako kdyby byla celou dobu v extázi a Hulk udělá smash dvaapůlkrát za celé dvě hodiny, což je dost málo.

Strážci Galaxie (2014)

Dejte tam světelný meče a hudbu od Williamse a nepotřebuju další SW! Nikdy bych neřekl, že první scéna marvelovskýho filmu mě naprosto emočně podrtí a v kontrastu s tím se pak budu celej zbytek filmu tlemit. Bezpochyby nejvtipnější a rozhodně jedna z nejlepších marvelovek ever, kterou strhává snad jedině rutinní hudba, pročež jsem nadmíru rád, že další marvelovky zatím neskládá Bates. PS: Zelená Saldana je ještě hezčí než modrá. Osobní poznámka: viděno v den premiéry. Edit: Odvolávám výrok o hudbě. Napodruhé už mi tak slabá nepřišla (ačkoli na muziku z druhého Capa nebo druhého Thora stejně nemá).

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Stejně jako u jedničky i tohle zpětně po projekci po dlouhých letech doceňuju mnohem víc a mám lehký nutkání zvýšit hodnocení na slabších 5*. Garfield je fakt super Peter, Emma Stone zase super Gwen, má to skvělý a jen těžko zapomenutelný momenty a (elektro-)šoky a i když je tam pár zbytečností a za mě ne úplně povedenej Harry Osborne (toho má prostě 28x lepšího Raimiho Spider-man), tak je to sakra zábavná jízda, která by snad jen snesla trochu míň hrabání se v nudný minulosti a víc tý přítomnosti, dávající víc prostoru jak hlavním postavám, tak hlavně záporákům. I ten kdysi podivně mi připadající závěr mi tentokrát dost sednul.

Oliver Stone: Neznámé dějiny Spojených států (2012) (seriál)

Aneb co nás ve škole opět neučili. Americký v mnoha ohledech protiamerický dokument zobrazující známé události i z druhé strany a nutící diváka přemýšlet nad kecy, které jsou mu už od mala cpány do hlavy.

Extant (2014) (seriál)

Potenciál jak hovado, snad to nevyšumí, jako u ostatních Spielbergovo serošů. Edit: Nevyšumělo. Dvě dějové linky, které se vzájemně ovlivňují, i když spolu v zásadě nemají nic společného. Jedna o mimozemšťanech, druhá o robotech, která se zjevně inspirovala u další Spielbergoviny A.I. Umělá inteligence, což vůbec není na škodu. Naopak to nabízí zajímavá témata. Zároveň jsou obě dějové linky svým způsobem trošku úchylné (můžeme milovat robota/můžeme milovat představu?). A závěr byl vůbec hodně povedený a silný. Stejně jako bylo vcelku povedená vize technologií blízké budoucnosti. A kluk hrající robota Ethana to dal naprosto božsky. Zatím tedy dávám hodně silné 4*, kvůli občasné roztahanosti, kdy by se to vešlo určitě do méně dílů. Ale pokud nezkazí další řadu, tak možná dám i pátou.

Úsvit planety opic (2014)

Opět - jako poslední dobou často - syndrom Temného rytíře. Už ne takové překvapení a taková emoční destrukce, jako v předcházející části, přesto však letní blockbuster v té nejlepší podobě, ve kterém se stále dá najít nějaké to poselství, které však není divákovi nuceno násilím. Tedy násilím ano, ale pouze tím dějovým, když si dávaj lidi a opice po hubě. A o visuální dokonalosti ani nemluvě.