A co třeba Adolf? (2018)

Povedená komediální verze Boha masakru, jen škoda zbytečných chyb v titulcích (HBO).

Dogman (2018)

***1/2

Karel, já a ty (2019)

***1/2 Možná se u tohoto filmu budete nudit a co chvíli koukat do mobilu jako slečna v řadě vedle mě, nebo dementně uchechtávat u všech replik (včetně těch vážných) jako mladík v řadě přede mnou, a nebo si u něho pomeditujete nad milostnými (ne)vztahy a v lecčem poznáte sebe nebo někoho ze svého okolí jako já. Určitě to není film roku (a technicky je úplně hrozně amatérský), ale za pozornost rozhodně stojí.

Isoken (2017)

Nigerijská emancipační telenovela

Euforie (2019) (seriál)

Měl jsem často chuť ty zpovykané rozmazlené fracky proplesknout a poslat je na půl roku makat na pole nebo k pásu a furt jsem si musel připomínat, že je to jen zveličená fikce a že promiskuitních smažek je mezi mládeží stále ještě menšina (možná jsem naivní) a ne každý druhý, jako v tomhle seriálu, který trpí také tím typickým nešvarem, kdy 16-17leté středoškoláky hrají 23letí herci (ono by to vzhledem k obsahu asi s nezletilými ani legálně natočit nešlo), a v posledním dílu už tomu trochu spadl řetěz, ale přes to všechno musím uznat, že je to fakt brilantně udělaný seriál, jeden z nejlepších, co jsem letos viděl. Jo a pozor - je tam větší než malé množství ztopořených penisů (pokud vás to třeba speciálně odradí nebo naláká). To je pro mě novinka, já ještě žil v tom, že mimo porno se smí ukázat maximálně ženská prsa nebo neztopořený penis (když už je to fakt odvážný film nebo seriál). Když už se teda může v mainstreamové produkci ukazovat ztopořené péro, kdy přestane být tabu ukázat i vaginu?

Ruská panenka (2019) (seriál)

Když mě tvůrci přinutili dokoukat všechny díly navzdory asi té neotravnější a nejméně sympatické hlavní hrdince, jakou jsem kdy v nějakém seriálu viděl, tak si ty 4 hvězdy zaslouží. Akorát nechápu, kdo vymyslel ten český název "Ruská panenka" (že by jen otrocky doslovný překlad z angličtiny?), když je to už z "plakátu" evidentně matrjoška.

Na jezeře - Čínská dívka (2017) (série)

Málokdy se stane, aby mě tak bavilo sledovat film nebo seriál, kde jsou mi skoro všechny postavy nesympatické a často jednají úplně nelogicky.