Zkurvených 14 (2004)

No nebudu předstírat, že to nejsou velice slabé tři hvězdičky podobně, jako je velice slabý vlastně celý film. Na to, že to bylo dělané nízkorozpočtově, neprofesionálně a jak se tu uvádí skoro až studentsky (a čert ví jak ještě jinak), má ten někdo, kdo to celé zplichtil, od studentů, respektive zobrazené věkové kategorie, dost propastný odstup. V případě, kdy se mi někdo snaží nalhat, že se někde na světě čtyři dny po sobě jenom chlastá, na mejdany se chodí jako do práce (do níž mimochodem pro změnu nechodí nikdo včetně rodičů) a jediný životní problém náctiletých je umlátit maníka v nějaké předpotopní videohře, je ten někdo evidentně dost mimo mísu. A Beverly Hills se nepočítá... To co mělo být hlavní zápletkou zdaleka nepůsobí jako to hlavní na filmu, chlastaček s nepřirozenými herci a celkově nepřirozených dialogů je zase až moc. Tak tu třetí hvězdu aspoň za relativně krátkou stopáž.

Satanova vyšší dívčí (2000) (TV film)

Řekl bych, že jenom ta teenagerská vypatlávačka. Dávám za dvě, protože na některé hovadiny to podle mě ještě pořád nemá, ale na druhou stranu je to typický americký nekrvavý horor (neboli slátanina), vedená téměř ve všech mezích slušnoti, aby na ni mohly čučet i děti školního věku, nasávaly Pepsinu a užíraly popcorn, a tedy aby všem zúčastněným rostly zisky díky jejich kapesnému, potažmo díky peněženkám nebohých rodičů. Nepříjemný a celkem nic důležitého říkající mix mezi čarodějnictvím a satanismem, ani jedno dotažené do konce, pokud to vůbec stihlo začít. A Shannen asi Beverly Hills nikdo nikdy neodpáře, takže stejně čekáte za každým rohem Brandona a zbytek bandy. Upřímně by to možná bylo to jediné, čeho byste se ve filmu opravdu lekli.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Nemůžu si pomoci, pro mě trochu slabé dějově. Když si vezmeme, na čem je to celé postavené, a co se ve filmu odehrává, je zázrak, že to celé zapláclo bezmála dvě hodiny a nebyla to vyloženě nuda. Ale více příběhu a méně akce by to sneslo...

Nepřítel před branami (2001)

Dal bych 4, ale nemohl jsem si pomoct, krev sem tam stříkla (jak se na válečný film sluší), celkově jsem se bavil, a to i ve srovnání s jinými válečnými kusy, a na dobu trvání něco přes dvě hodiny to odsejpalo celkem slušně.

Slzy slunce (2003)

Dejme tomu, že silné tři, ale přece jen tři. Nedá se říci, že bych se nebavil na druhou stranu tu máme trochu moc klišovitých situací najednou. Máme tu Bruce, který se minimálně třetinu filmu tváří, jako by se mu zasekly panty uprostřed přežvykování večeře. Veselou "nikam bez nich nejdu" doktorku, jejíž pseudohrdinství by spolehlivě rozptýlila jedna dobře mířená kulka přímo do pr... pardon - do pozadí. Bohužel se tak opět nestane, a tak se s Brucem může pouze střídavě milovat a nenávidět. Jo, a její věta na hranicích (Otevřete bránu, jsem Američanka!) mě hodně odrovnala. Okamžitě mě napadla jednoduchá odpověď: "No a co?!?" To kluci (a holky) americký vážně žijou v tom, že když někde zamávají pasem, tak se všechno podělá a vznikne fungl nová civilizace? Dále jedna štěnice, jeden dobře schovaný následník trůnu. No jednoduše jsem se nemhol zbavit pocitu, že mě to baví, ale na druhou stranu jsem to už celé viděl jinde, jen trochu jinak sestříhané. Americký hrdinský patos taky přežiju, ale čeho je moc. Tak za tři.

Kostka (1997)

Krásná práce a velmi silné 4*. Poprvé mi trochu vadil ten konec, ale tohle vpravdě o konci není. Poněkud klaustrofobická ponorková atmosféra, důmyslně vymyšlené pasti = pár nápaditě odkrouhnutých lidí, psychologie (ač u toho policajta trochu přetažená, pravda)...Co víc si přát?

KOndoMEDIE (2001)

Jestli mě na Francii někdy něco bralo, kromě vína a takového toho bohémského oparu, byly to jejich komedie. A Le Placard (protože ten český překladově naprosto neodpovídající paskvil se nedá používat) podtrhuje jejich specifičnost, jejich nejlepší tradici. Sem tam se zasmějete, ale rozhodně nechybí inteligentní příběh a občas i nějaká hlubší myšlenka. A nejlepší momenty? Topinka, výstupní kontrola a hlášky ohledně alegorického vozu.:-D

Bílá vdova (2000)

Konečně jeden film o hulení, na který se dá dívat a bavit se i pokud právě neproděláváte těžkou pubertu, nemáte po kapsách konopí, THC vám nekoluje po těle, případně vám neztvrdl mozek. Jinými slovy - podstatně příjemnější, než typické prvoplánové huličské teen komedie, kde je nějaká "sranda" povinně aspoň co dvě minuty až je z toho absolutní křeč a všichni jsou tak cool, že by v reálu zastavili i globální oteplování. Britská pohodovka. Jo, a zářící skleník neměl chybu:)...

Ryba na suchu (1942)

A opět mi přijde, že to celé stojí a padá s Vlastou Burianem. Díky němu se sem tam vyskytne nějaká opravdová zábava, jinak se mi film neskonale vlekl. Ale opravdu mě dostal Burianův Ramboidní postoj na loďce se zachráněným děvčetem v náručí hned v první scéně. Ten museli tvůrci Ramba zkopírovat. :-D

Přednosta stanice (1941)

Po dlouhé době se mi stalo, že jsem se u filmu sledovaného v naprosté samotě nahlas smál. A to zdaleka nejsem nějaká šíleně smutná princezna, tedy vlastně princ... Přednosta rozhodně nepatří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy z filmů viděl obecně, nicméně pokud mám vybírat z burianovek, tak jedna z nejlepších se zaslouženou pětkou.