Režie:
Jaroslav NovotnýScénář:
Josef NajmanKamera:
Jindřich NovotnýHudba:
Luboš FišerHrají:
Otakar Brousek st., Ludmila Vostrčilová, Zdeněk Procházka, Světla Amortová, Jiří Němeček, Miloš Nedbal, Gustav Nezval, Jaromír Spal, Bedřich Prokoš, Světla Svozilová, Marie Vášová, Nataša Gollová (více)Obsahy(1)
Televizní dramatizace čtyř scén ze hry Bertolta Brechta v překladu Rudolfa Vápeníka a v přebásnění Ludvíka Kundery. Jde o scény Špicl, Soudce, Kříž a Židovka. (Česká televize)
Hrají
Otakar Brousek st.
Československo
Nejlepší filmy:
Cyrano z Bergeracu (1986) (divadelní záznam)
Král Krysa (1979) (divadelní záznam)
Muž v pozadí (1995) (seriál)
Ludmila Vostrčilová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Cyrano z Bergeracu (1986) (divadelní záznam)
Dům na nebesích (1984) (divadelní záznam)
Přišel na večeři (1981) (divadelní záznam)
Zdeněk Procházka
Československo
Nejlepší filmy:
Hvězda zvaná Pelyněk (1964)
Zde jsou lvi (1958)
Poklad byzantského kupce (1966)
Světla Amortová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
O věcech nadpřirozených (1958)
Morálka paní Dulské (1958)
Ošklivá slečna (1959)
Jiří Němeček
Československo
Nejlepší filmy:
Rozčarovaní (1982) (TV film)
Lokis (1986) (TV film)
Waterloo (1967) (TV film)
Miloš Nedbal
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Cesta do hlubin študákovy duše (1939)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Gustav Nezval
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Mnoho povyku pro nic (1972) (divadelní záznam)
Lakomec (1972) (divadelní záznam)
Alexandr Dumas starší (1970) (seriál)
Jaromír Spal
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Vajíčko (1968) (TV film)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Půlpenny (1974) (TV film)
Bedřich Prokoš
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Naši furianti (1983) (divadelní záznam)
Vyšší princip (1960)
Vrchní, prchni! (1980)
Světla Svozilová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Dobrý voják Švejk (1956)
Hrdinové okamžiku (1961) (seriál)
Marie Vášová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Vyšší princip (1960)
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Svědomí (1948)
Nataša Gollová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Spalovač mrtvol (1968)
Vajíčko (1968) (TV film)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Ladislav Boháč
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Škola základ života (1938)
Bílá nemoc (1937)
Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou (1978) (TV film)
Milan Stehlík
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)
Naši furianti (1983) (divadelní záznam)
Rok na vsi (1995) (divadelní záznam)
Josef Koza
Československo
Nejlepší filmy:
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Po stopách krve (1969)
Černý Petr (1963)
Jaroslav Raušer
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Hlídač dynamitu (1963)
Žalář nejtemnější (1969) (TV film)
Antonín Molčík
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Smrt si říká Engelchen (1963)
Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou (1965) (TV film)
Kráva (1993)
Vladimír Huber
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Po stopách krve (1969)
Smuteční slavnost (1969)
Návrat pana Ryšánka (1971) (TV film)