Ocenění - Hong Kong Film Awards - 1993-2002
Národní ocenění
- Český lev
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Slnko v sieti
- Polish Film Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmové festivaly
- Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
- Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Ocenění kritiky
- Ceny české filmové kritiky
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
Žánrová (speciální ocenění)
Anticeny
2002 - 21st Hong Kong Film Awards
Nejlepší film
- Shaolin fotbal (Stephen Chow)
- Bei jing le yu lu (Mabel Cheung)
- July Rhapsody (Ann Hui)
- Lan yu (Stanley Kwan)
- Shou shen nan nu (Johnnie To, Ka-fai Wai)
Nejlepší režie
- Stephen Chow (Shaolin fotbal)
- Ann Hui (July Rhapsody)
- Stanley Kwan (Lan yu)
- Johnnie To, Ka-fai Wai (Shou shen nan nu)
- Ann Hui (You ling ren jian)
Nejlepší herec
- Stephen Chow (Shaolin fotbal)
- Jacky Cheung (July Rhapsody)
- Jun Hu (Lan yu)
- Andy Lau (Shou shen nan nu)
- Ye Liu (Lan yu)
Nejlepší herečka
- Sylvia Chang (Di jiu tian chang)
- Sammi Cheng (Tong ji mi you)
- Sammi Cheng (Shou shen nan nu)
- Sammi Cheng (Wu Yen)
- Anita Mui (July Rhapsody)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Yat-Fei Wong (Shaolin fotbal)
- Gordon Lam (Ai jun ru meng)
- David Wai-Sheung Lee (From the Queen to the Chief Executive)
- Patrick Tam (Ye shou zhi tong)
- Simon Yam (Huang xin jia ni)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Karena Lam (July Rhapsody)
- Josie Ho (Di jiu tian chang)
- Kara Hui (You ling ren jian)
- Jin Su (Lan yu)
- Cecilia Yip (Pěst pomsty)
Nejlepší nová tvář
- Karena Lam (July Rhapsody)
- Charlene Choi (Chang zai wo xin)
- Lawrence Chou (Chu lian na cha mian)
- Niki Chow (Yu nu tian ding)
- Zeny Kwok (Boli shaonu)
Nejlepší scénář
- Ivy Ho (July Rhapsody)
- Stephen Chow, Kan-Cheung Tsang (Shaolin fotbal)
- Vincci Cheuk (Chu lian na cha mian)
- Vincent Kok, Edmond Ho-cheung Pang (Mai xiong pai ren)
- Siu-Yun Ngai (Lan yu)
Nejlepší kamera
- Arthur Wong (You ling ren jian)
- Henry Chung (You yuan jing meng)
- Pak-Suen Kwan, Andy Kwong (Shaolin fotbal)
- Peter Pau (Bei jing le yu lu)
- Tao Yang (Lan yu)
Nejlepší střih
Nejlepší výprava a dekorace
Nejlepší kostýmy a masky
Nejlepší akční choreografie
Nejlepší hudba
- Sung-Chi Ho (Mai Dou gu shi)
- Raymond Ying-Wah Wong (Shaolin fotbal)
- Henry Lai (Bei jing le yu lu)
- Šigeru Umebajaši (Huang xin jia ni)
- Ya-Dong Zhang (Lan yu)
Nejlepší píseň
- Shou shen nan nu (Beautiful for Life)
- Shaolin fotbal (Kick to the Future)
- Bei jing le yu lu (Before Memory, After Forgetting)
- Ba la ba la ying zhi hua (Para Para Sakura)
- You yuan jing meng (Ming Ming)
Nejlepší zvuk
Nejlepší vizuální efekty
Nejlepší film z východní Ásie
- Cesta do fantazie (Japonsko)
- Raz dva (Tchaj-wan)
- Haepi endeu (Jižní Korea)
- Kořeny a větve (Čína)
- Čínská lázeň (Čína)
Ocenění za celoživotní přínos
- Cheh Chang (Režisér)
Speciální ocenění
- Stephen Chow (Shaolin fotbal) (Vynikající mladý režisér)
2001 - 20th Hong Kong Film Awards
Nejlepší film
- Tygr a drak (Ang Lee)
- Durian Durian (Fruit Chan)
- Stvořeni pro lásku (Kar-wai Wong)
- Jiang hu gao ji (Dante Lam, Taylor Wong)
- Gu nan gua nu (Johnnie To, Ka-fai Wai)
Nejlepší režie
- Ang Lee (Tygr a drak)
- Fruit Chan (Durian Durian)
- Kar-wai Wong (Stvořeni pro lásku)
- Johnnie To, Ka-fai Wai (Gu nan gua nu)
- Wilson Yip (Juliet in Love)
Nejlepší herec
- Tony Chiu-wai Leung (Stvořeni pro lásku)
- Yun-fat Chow (Tygr a drak)
- Andy Lau (A Hu)
- Tony Leung Ka-fai (Jiang hu gao ji)
- Francis Ng (Juliet in Love)
Nejlepší herečka
- Maggie Cheung (Stvořeni pro lásku)
- Sammi Cheng (Gu nan gua nu)
- Hailu Qin (Durian Durian)
- Michelle Yeoh (Tygr a drak)
- Ziyi Zhang (Tygr a drak)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Francis Ng (2000 A.D.)
- Eason Chan (Xun yi cao)
- Chen Chang (Tygr a drak)
- Roy Cheung (Jiang hu gao ji)
- Simon Yam (Juliet in Love)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Pei-pei Cheng (Tygr a drak)
- Gigi Leung (Ai yu cheng)
- Candy Lo (Do poslední kapky krve)
- Teresa Mo (And I Hate You So)
- Rebecca Pan (Stvořeni pro lásku)
Nejlepší nová tvář
- Hailu Qin (Durian Durian)
- Edison Chen (Ocelový mumraj)
- Candy Lo (Do poslední kapky krve)
- Candy Lo (Shi er ye)
- Ping-Lam Siu (Stvořeni pro lásku)
- Leehom Wang (Lei ting zhan jing)
Nejlepší scénář
- Fruit Chan (Durian Durian)
- Hing-kai Chan, Amy Chin (Jiang hu gao ji)
- Kar-wai Wong (Stvořeni pro lásku)
- Ka-fai Wai, Nai-hoi Yau (Gu nan gua nu)
- James Schamus, Kuo-Jing Tsai, Hui-Ling Wang (Tygr a drak)
Nejlepší kamera
- Peter Pau (Tygr a drak)
- Christopher Doyle, Mark Lee (Stvořeni pro lásku)
- Venus Keung (A Hu)
- Pung-Leung Kwan (Xun yi cao)
- Joe Kwong-Hung Chan, Jingle Ma (Jia ri de ma ma cha)
Nejlepší střih
Nejlepší výprava a dekorace
Nejlepší kostýmy a masky
Nejlepší akční choreografie
Nejlepší hudba
- Tan Dun (Tygr a drak)
- Michael Galasso (Stvořeni pro lásku)
- Peter Kam (Jia ri de ma ma cha)
- Ronald Ng (Xun yi cao)
- Jun Kung, Tommy Wai (Do poslední kapky krve)
Nejlepší píseň
- Tygr a drak (Moonlight Lover)
- Shi er ye (Black Night Please Don't Go Again)
- Gu nan gua nu (On the Love Line)
- Jia ri de ma ma cha (Long Fa Yut Der Der)
- Xun yi cao (Lavender)
Nejlepší zvuk
Ocenění za celoživotní přínos
- Shuet-Sin Pak (Herečka)
Profesní ocenění
- Woo-ping Yuen (Režisér)
2000 - 19th Hong Kong Film Awards
Nejlepší film
- Qian yan wan yu (Ann Hui)
- Xing yuan (Jingle Ma)
- Xilu xiang (Fruit Chan)
- Cheung foh (Johnnie To)
- Kdo s koho (Johnnie To)
Nejlepší režie
- Johnnie To (Cheung foh)
- Ann Hui (Qian yan wan yu)
- Johnnie To (Kdo s koho)
- Sylvia Chang (Xin dong)
- Ringo Lam (Mu lu xiong guang)
Nejlepší herec
- Andy Lau (Kdo s koho)
- Sean Lau (Mu lu xiong guang)
- Francis Ng (Bao lie xing jing)
- Eric Tsang (Ban zhi yan)
- Anthony Wong (Qian yan wan yu)
Nejlepší herečka
- Helena Law (Bao lie xing jing)
- Cecilia Cheung (Xing yuan)
- Rachel Lee (Qian yan wan yu)
- Gigi Leung (Xin dong)
- Deanie Ip (Crying Heart)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Lung Ti (Liu xing yu)
- Siu-hung Hui (Kdo s koho)
- Suet Lam (Cheung foh)
- Bei Lo (Xilu xiang)
- Gardner Tse (Qian yan wan yu)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Carrie Ng (Liu xing yu)
- Hei-Jing Bao (Xilu xiang)
- Josie Ho (Zi yu feng bao)
- Elaine Yin-Ling Kam (Ban zhi yan)
- Elaine Yin-Ling Kam (Xin dong)
Nejlepší nová tvář
- Cecilia Cheung (Xing yuan)
- Cecilia Cheung (Cesta na trůn komedie)
- Richie Jen (Xing yuan)
- Fann Wong (Zhen xin hua)
- Yuet-Ming Yiu (Xilu xiang)
Nejlepší scénář
- Sylvia Chang (Xin dong)
- Fruit Chan (Xilu xiang)
- Kin-chung Chan (Qian yan wan yu)
- Riley Yip Kam Hung (Ban zhi yan)
- Julien Carbon, Laurent Courtiaud, Nai-hoi Yau (Kdo s koho)
Nejlepší kamera
- Arthur Wong (Zi yu feng bao)
- Ross W. Clarkson (Mu lu xiong guang)
- Joe Kwong-Hung Chan, Jingle Ma (Xing yuan)
- Peter Pau (Ban zhi yan)
- Arthur Wong (Gen-X Cops)
Nejlepší střih
Nejlepší výprava a dekorace
Nejlepší kostýmy a masky
Nejlepší akční choreografie
Nejlepší hudba
- Peter Kam (Xing yuan)
- Kwong-Wing Chan (Jung wa ying hong)
- Chi-wing Chung (Cheung foh)
- Peter Kam (Zi yu feng bao)
- Hing-Cheung Chu, Wah-Chuen Lam (Xilu xiang)
Nejlepší píseň
- Xing yuan (Sing Yu Sing Yuen)
- Jung wa ying hong (Tin Sat Goo Sing)
- Ban zhi yan (Oi Hau Yu Sun)
- Xing yuan (Candlelight)
- Xilu xiang (Po Moot Tung Jun)
Nejlepší zvuk
1999 - 18th Hong Kong Film Awards
Nejlepší film
- Ye shou xing jing (Gordon Chan, Dante Lam)
- Boli zhi cheng (Mabel Cheung)
- Qu nian yan hua te bie duo (Fruit Chan)
- Feng yun xiong ba tian xia (Andrew Lau)
- Mstitel beze jména (Benny Chan, Jackie Chan)
Nejlepší režie
- Gordon Chan, Dante Lam (Ye shou xing jing)
- Mabel Cheung (Boli zhi cheng)
- Fruit Chan (Qu nian yan hua te bie duo)
- Stanley Kwan (Yue kuai le, yue duo luo)
- Patrick Tat-chi Yau (Skrytá odměna)
Nejlepší herec
- Anthony Wong (Ye shou xing jing)
- Jackie Chan (Mstitel beze jména)
- Sonny Čiba (Feng yun xiong ba tian xia)
- Leon Lai (Boli zhi cheng)
- Sean Lau (Skrytá odměna)
- Tony Chiu-wai Leung (Skrytá odměna)
Nejlepší herečka
- Sandra Ng (Gu huo za: Hong Xing Shi San Mei)
- Fiona Leung (Zhen xin ying xiong)
- Qi Shu (Boli zhi cheng)
- Chingmy Yau (Yue kuai le, yue duo luo)
- Anita Yuen (Wo ai ni)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Patrick Tam (Ye shou xing jing)
- Nick Cheung (Du Xia 1999)
- Alex Fong (Mei tian ai nin 8 xiao shi)
- Sam Lee (Qu nian yan hua te bie duo)
- Eric Tsang (Yue kuai le, yue duo luo)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Qi Shu (Gu huo za: Hong Xing Shi San Mei)
- Stephanie Che (Ye shou xing jing)
- Amanda Wai-Man Lee (9413)
- Qi Shu (Feng yun xiong ba tian xia)
- Kristy Yeung (Gu huo za: Hong Xing Shi San Mei)
Nejlepší nová tvář
- Nicholas Tse (Xin gu huo zai zhi shao nian ji dou pian)
- Tony Ho (Qu nian yan hua te bie duo)
- Jo Koo (Qu nian yan hua te bie duo)
- Yoyo Mung (Naprosto neočekávané)
- Daniel Wu (Boli zhi cheng)
Nejlepší scénář
- Gordon Chan, Hing-kai Chan (Ye shou xing jing)
- Fruit Chan (Qu nian yan hua te bie duo)
- Mabel Cheung, Alex Law (Boli zhi cheng)
- Kam-yuen Szeto, Nai-hoi Yau (Skrytá odměna)
- Yin-Han Chow, Kam-yuen Szeto, Nai-hoi Yau (Naprosto neočekávané)
Nejlepší kamera
- Arthur Wong (Fujadžó)
- Pung-Leung Kwan (Yue kuai le, yue duo luo)
- Andrew Lau (Feng yun xiong ba tian xia)
- Jingle Ma (Boli zhi cheng)
- Peter Pau (Anna ma de lian na)
Nejlepší střih
Nejlepší výprava a dekorace
Nejlepší kostýmy a masky
Nejlepší akční choreografie
Nejlepší hudba
- Kwong-Wing Chan (Feng yun xiong ba tian xia)
- Tsang-Hei Chiu (Anna ma de lian na)
- Kenneth Bi, Wah-Chuen Lam (Qu nian yan hua te bie duo)
- Tsang-Hei Chiu, Dick Lee (Boli zhi cheng)
- Keith Leung, Yat-Yiu Yu (Yue kuai le, yue duo luo)
Nejlepší píseň
- Boli zhi cheng (Gum Sang But Joi)
- Feng yun xiong ba tian xia (Fung Wan)
- Feng yun xiong ba tian xia (Gaing Bin)
- Long zai jiang hu (You're My Woman)
- Qu nian yan hua te bie duo (Hui Nin Yin Fa Dut Bit Dor)
Nejlepší zvuk
1998 - 17th Hong Kong Film Awards
Nejlepší film
- Made in Hong Kong (Fruit Chan)
- Stav nejvyšší pohotovosti (Ringo Lam)
- Šťastni spolu (Kar-wai Wong)
- Záchranné lano (Johnnie To)
- Song jia huang chao (Mabel Cheung)
Nejlepší režie
- Fruit Chan (Made in Hong Kong)
- Ringo Lam (Stav nejvyšší pohotovosti)
- Kar-wai Wong (Šťastni spolu)
- Johnnie To (Záchranné lano)
- Mabel Cheung (Song jia huang chao)
Nejlepší herec
- Tony Chiu-wai Leung (Šťastni spolu)
- Leslie Cheung (Šťastni spolu)
- Sean Lau (Stav nejvyšší pohotovosti)
- Tony Leung Ka-fai (Hei jin)
- Gardner Tse (Nan hai shi san lang)
Nejlepší herečka
- Maggie Cheung (Song jia huang chao)
- Carina Lau (Zi shu)
- Qi Shu (Fei yi ban ai qing xiao shuo)
- Pauline Suen (Hei jin)
- Jacqueline Wu (Ban sheng yuan)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Wen Jiang (Song jia huang chao)
- Chen Chang (Šťastni spolu)
- Kar-Ying Law (Wo ai chu fang)
- Chan-Leung Poon (Nan hai shi san lang)
- Eric Tsang (Re xue zui qiang)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Anita Mui (Ban sheng yuan)
- Elaine Yin-Ling Kam (Song jia huang chao)
- Theresa Lee (Shen tou die ying)
- Theresa Lee (Zi shu)
- Michelle Yeoh (Song jia huang chao)
Nejlepší nová tvář
- Sam Lee (Made in Hong Kong)
- Nicola Cheung (Qiu lian qi)
- Bo-Lun Lam (Dui bu qi, duo xie ni)
- Ken Wong (Shen tou die ying)
- Ruby Cheuk-Ling Wong (Záchranné lano)
Nejlepší scénář
- Raymond To (Nan hai shi san lang)
- Fruit Chan (Made in Hong Kong)
- Alex Law (Song jia huang chao)
- Johnny Mak (Hei jin)
- Matt Chow, Kam-yuen Szeto, Ka-fai Wai (Yi ge zi tou de dan sheng)
Nejlepší kamera
- Arthur Wong (Song jia huang chao)
- Man-Po Cheung (Shen tou die ying)
- Christopher Doyle (Šťastni spolu)
- Mark Lee (Ban sheng yuan)
- Horace Wong (Yi ge zi tou de dan sheng)
Nejlepší střih
Nejlepší výprava a dekorace
Nejlepší kostýmy a masky
Nejlepší akční choreografie
Nejlepší hudba
- Kitaró, Randy Miller (Song jia huang chao)
- Peter Kam (Shen tou die ying)
- Cacine Wong (Yi ge zi tou de dan sheng)
- Carl Wong (Chu chan lian hou de er ren shi jie)
- Xiaogang Ye (Ban sheng yuan)
Nejlepší píseň
- Qiu lian qi (Enjoy Yourself Tonight)
- 97 Gu huo zi: Zhan wu bu sheng (Yut Yu Fung Pui)
- Ban sheng yuan (The Eighteen Springs)
- Hei jin (Goo Sing Lui)
- Wo ai chu fang (I Love Kitchen)
Nejlepší zvuk
Speciální ocenění
- Chor Yuen (Ocenění za profesionalitu)
1997 - 16th Hong Kong Film Awards
Nejlepší film
- Tian mi mi (Peter Chan)
- Velká ráže (Benny Chan)
- Fu do moon (Kei Shu)
- První rána (Stanley Tong)
- Se qing nan nu (Derek Yee)
Nejlepší režie
- Peter Chan (Tian mi mi)
- Benny Chan (Velká ráže)
- Kei Shu (Fu do moon)
- Derek Yee (Se qing nan nu)
- Sung Kee Chiu (3 go shou shang de jing cha)
Nejlepší herec
- Kent Cheng (3 go shou shang de jing cha)
- Jackie Chan (První rána)
- Leslie Cheung (Se qing nan nu)
- Leon Lai (Tian mi mi)
- Sean Lau (Velká ráže)
- Michael Wong (Fei hu)
Nejlepší herečka
- Maggie Cheung (Tian mi mi)
- Li Gong (Svůdný měsíc)
- Karen Mok (Bůh kuchyně)
- Sandra Ng (Si mian xia wa)
- Josephine Siao (Fu do moon)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Eric Tsang (Tian mi mi)
- Jordan Chan (Velká ráže)
- Jerry Lamb (3 go shou shang de jing cha)
- Elvis Tsui (Se qing nan nu)
- Anthony Wong (Gu huo zai 3: Zhi shou zhe tian)
- Simon Yam (Jin bang ti ming)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Qi Shu (Se qing nan nu)
- May Law (Gang du zui hou yi ge bao biao)
- Helena Law (Qi yue shi san zhi long po)
- Theresa Lee (Velká ráže)
- Theresa Lee (Jin zhi yu ye 2)
- Anita Yuen (Fu do moon)
Nejlepší nová tvář
- Qi Shu (Se qing nan nu)
- Daniel Chan (Fu do moon)
- Theresa Lee (Jin zhi yu ye 2)
- Annie Wu (První rána)
- Kristy Yeung (Tian mi mi)
Nejlepší scénář
- Ivy Ho (Tian mi mi)
- Chi-Sing Cheung (Ren jian se xiang)
- Rico Chung (Wang Jiao zha 'fit' ren)
- Rico Chung (Qu ba! Zha 'fit' ren bing tuan)
- Chi-Ngai Lee (Tian ya hai jiao)
- Raymond To (Fu do moon)
Nejlepší kamera
- Jingle Ma (Tian mi mi)
- Christopher Doyle (Svůdný měsíc)
- Hang-Sang Poon (Xin Shang Hai tan)
- Arthur Wong (Velká ráže)
- Arthur Wong (Lang man feng bao)
Nejlepší střih
Nejlepší výprava a dekorace
Nejlepší kostýmy a masky
Nejlepší akční choreografie
Nejlepší hudba
- Jun-Fun Chiu (Tian mi mi)
- Jun-Fun Chiu, Peter Kam (Ma ma fan fan)
- Clarence Hui, Jun-Fun Chiu, Cho-Tak Lau (Se qing nan nu)
- Peter Kam (Velká ráže)
- Tats Lau (3 go shou shang de jing cha)
Nejlepší píseň
- Tian ya hai jiao (Fung Fa Shuet)
- Se qing nan nu (Sik Ching Nam Nui)
- Jin zhi yu ye 2 (Yau Sum Yun)
- Bai fen bai yan 'Feel' (Mut Kai)
1996 - 15th Hong Kong Film Awards
Nejlepší film
- Nu ren si shi (Ann Hui)
- Tian guo ni zi (Ho Yim)
- Lie huo zhan che (Derek Yee)
- Padlí andělé (Kar-wai Wong)
- Rachot v Bronxu (Stanley Tong)
Nejlepší režie
- Ann Hui (Nu ren si shi)
- Ho Yim (Tian guo ni zi)
- Derek Yee (Lie huo zhan che)
- Kar-wai Wong (Padlí andělé)
- Johnnie To (Wu wei shen tan)
Nejlepší herec
- Roy Chiao (Nu ren si shi)
- Andy Lau (Lie huo zhan che)
- Stephen Chow (Xi you ji da jie ju zhi xian lu qi yuan)
- Yun-fat Chow (He ping fan dian)
- Jackie Chan (Rachot v Bronxu)
Nejlepší herečka
- Josephine Siao (Nu ren si shi)
- Petrina Fung (Bu yi tang de ma ma)
- Chingmy Yau (Bu dao de de li wu)
- Cecilia Yip (He ping fan dian)
- Anita Mui (Rachot v Bronxu)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Kar-Ying Law (Nu ren si shi)
- Ka-lok Chin (Lie huo zhan che)
- Jordan Chan (Jiu shi shen gun)
- Eric Kot (Hua yue jia qi)
- Dayo Wong (Er yue san shi)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Karen Mok (Padlí andělé)
- May Law (Nu ren si shi)
- May Law (Ren jian you qing)
- Teresa Ping Ha (Lie huo zhan che)
- Françoise Yip (Rachot v Bronxu)
Nejlepší nová tvář
- Eric Moo (Ci Yun Shan shi san tai bao)
- Kelly Wai-lam Chan (Xian le piao piao)
- Man-Lei Chan (Padlí andělé)
- Allen Ting (Nu ren si shi)
- Gigi Leung (Lie huo zhan che)
- Françoise Yip (Rachot v Bronxu)
Nejlepší scénář
- Man-Keung Chan (Nu ren si shi)
- Chi-Leung Law, Derek Yee (Lie huo zhan che)
- Jeffrey Lau (Xi you ji di yi bai ling yi hui zhi yue guang bao he)
- Jeffrey Lau (Xi you ji da jie ju zhi xian lu qi yuan)
- Raymond To (Ren jian you qing)
Nejlepší kamera
- Christopher Doyle (Padlí andělé)
- Horace Wong (He ping fan dian)
- Peter Pau (Ye ban ge sheng)
- Arthur Wong (Kuang ye sheng si lian)
- Andrew Lau (Bu dao de de li wu)
Nejlepší střih
Nejlepší výprava a dekorace
Nejlepší kostýmy a masky
Nejlepší akční choreografie
Nejlepší hudba
- Roel A. García, Frankie Chan (Padlí andělé)
- Healthy Poon, Cacine Wong (He ping fan dian)
- Clarence Hui, Ronald Ng (Shan shui you xiang feng)
- David Wu (Ye ban ge sheng)
- Raymond Ying-Wah Wong, William Wai-Lap Wu (Xiang Jiang hua yue ye)
Nejlepší píseň
- He ping fan dian (Yuen Chuen Yan Nei)
- Lie huo zhan che (Ching Sam Dik Yat Gui)
- Ye ban ge sheng (Ye Boon Goh Sing)
- Xian le piao piao (Yat Chit Han Mei, Ji Yan Yau Nei)
- Xiang Jiang hua yue ye (Ji Oi Nei)
1995 - 14th Hong Kong Film Awards
Nejlepší film
- Chungking Express (Kar-wai Wong)
- Dong xie xi du (Kar-wai Wong)
- Konečná volba (Gordon Chan)
- Jin zhi yu ye (Peter Chan)
- Wo he Chun tian you ge yue hui (Clifton Ko)
Nejlepší režie
- Kar-wai Wong (Chungking Express)
- Kar-wai Wong (Dong xie xi du)
- Gordon Chan (Konečná volba)
- Peter Chan (Jin zhi yu ye)
- Hark Tsui (Liang Zhu)
Nejlepší herec
- Tony Chiu-wai Leung (Chungking Express)
- Jacky Cheung (Xin bian yuan ren)
- Leslie Cheung (Jin zhi yu ye)
- Yun-fat Chow (Hua qi Shao Lin)
- Stephen Chow (Guo chan Ling Ling Qi)
- Eric Kot (San ge xiang ai de shao nian)
Nejlepší herečka
- Anita Yuen (Jin zhi yu ye)
- Joan Chen (Hong mei gui bai mei gui)
- Fan Hui (Ban wo tong xing)
- Alice Lau Nga-Lai (Wo he Chun tian you ge yue hui)
- Faye Wong (Chungking Express)
- Jacqueline Wu (Deng zhe ni hui lai)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Jordan Chan (Dian zhi bing bing zhi: Qing nian gan tan)
- Power Chan (Konečná volba)
- Jordan Chan (Jin zhi yu ye)
- Eric Kot (Xin tong ju shi dai)
- Kar-Ying Law (Guo chan Ling Ling Qi)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- May Law (Wo he Chun tian you ge yue hui)
- Valerie Chow (Chungking Express)
- Wai-Hung Fung (Wo he Chun tian you ge yue hui)
- Carrie Ng (Liang Zhu)
- Sandra Ng (Deng zhe ni hui lai)
Nejlepší nová tvář
- Alice Lau Nga-Lai (Wo he Chun tian you ge yue hui)
- Jordan Chan (Jin zhi yu ye)
- Jordan Chan (Dian zhi bing bing zhi: Qing nian gan tan)
- Mavis Fan (Fei chang zhen tan)
- Fan Hui (Wo he Chun tian you ge yue hui)
Nejlepší scénář
- Raymond To (Wo he Chun tian you ge yue hui)
- Kar-wai Wong (Dong xie xi du)
- Kar-wai Wong (Chungking Express)
- James Yuen Sai-Sang (Dian zhi bing bing zhi: Qing nian gan tan)
- Chi-Ngai Lee, James Yuen Sai-Sang (Jin zhi yu ye)
Nejlepší kamera
- Christopher Doyle (Dong xie xi du)
- Christopher Doyle, Andrew Lau (Chungking Express)
- Peter Pau (Hua qi Shao Lin)
- Tony Tung-leung Cheung ('94 du bi dao zhi qing)
- Arthur Wong (Deng zhe ni hui lai)
Nejlepší střih
Nejlepší výprava a dekorace
Nejlepší kostýmy a masky
Nejlepší akční choreografie
- Legenda o opilém Mistrovi
- Dong xie xi du
- Pěst legendy
- Legenda o Červeném draku
- Zhong Nan Hai bao biao
Nejlepší hudba
- Mark Lui, James Jim Wong, Raymond Ying-Wah Wong, William Wai-Lap Wu (Liang Zhu)
- Frankie Chan (Dong xie xi du)
- Roel A. García, Frankie Chan (Chungking Express)
- Clarence Hui, Tsang-Hei Chiu (Jin zhi yu ye)
- Hoi-Kam Lee, Marco Ho-Kit Wan (Wo he Chun tian you ge yue hui)
- Johnny Chen (Hong mei gui bai mei gui)
Nejlepší píseň
- Jin zhi yu ye (Jui)
- Fei chang zhen tan (Dong Oi Been Sing Jap Guan)
- Hong mei gui bai mei gui (Mui Gwai Heung)
- Tian yu di (Mong Ching Su)
- Dian zhi bing bing zhi: Qing nian gan tan (Yuen)
Ocenění za celoživotní přínos
- Man-Lei Wong (Herečka)
1994 - 13th Hong Kong Film Awards
Nejlepší film
- Xin bu liao qing (Derek Yee)
- Qiang qian fu qi (Jacob Cheung)
- Příběh policajta (Kirk Wong)
- You Seng (Clara Law)
- Feng chen san xia (Peter Chan, Chi-Ngai Lee)
Nejlepší režie
- Derek Yee (Xin bu liao qing)
- Kirk Wong (Příběh policajta)
- Clara Law (You Seng)
- Peter Chan, Chi-Ngai Lee (Feng chen san xia)
- Chuen-yee Cha (Rong shi qi an)
Nejlepší herec
- Anthony Wong (Ba xian fan dian: Ren rou cha shao bao)
- Jackie Chan (Příběh policajta)
- Sean Lau (Xin bu liao qing)
- Sean Lau (Qi yue shie si)
- Hsing-kuo Wu (You Seng)
Nejlepší herečka
- Anita Yuen (Xin bu liao qing)
- Carrie Ng (Lang xin ru tie)
- Josephine Siao (Qiang qian fu qi)
- Josephine Siao (Fang Shi Yu)
- Veronica Yuk-Hing Yip (Tian tai de yue guang)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Paul Chun (Xin bu liao qing)
- Kent Cheng (Příběh policajta)
- Lawrence Cheng (Feng chen san xia)
- Ming-Yueng Lee (You Seng)
- Elvis Tsui (All Men Are Brothers: Blood of the Leopard)
- Anthony Wong (Rong shi qi an)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Petrina Fung (Xin bu liao qing)
- Helena Law (Qi yue shie si)
- Carrie Ng (Xin bu liao qing)
- Deanie Ip (Huang feng wei hou zhen)
- Veronica Yuk-Hing Yip (Ai zai hei she hui de ri zi)
Nejlepší nová tvář
- Hsing-kuo Wu (You Seng)
- Ming-Chen Chen (Qi yue shie si)
- Siu-Ha Chan (Ge ge de qing ren)
- Kam-ling Lau (Tian chang di jiu)
- John Tang (Ji de... xiang jiao cheng shu shi)
Nejlepší scénář
- Derek Yee (Xin bu liao qing)
- Oi-Fong Chung, Rico Chung, Kee-To Lam (Rong shi qi an)
- Chi-Ngai Lee (Ji de... xiang jiao cheng shu shi)
- Hing-kai Chan, Chi-Ngai Lee, James Yuen Sai-Sang (Feng chen san xia)
- Johnny Mak, Stephen Shiu (Shang Hai huang di zhi: Sui yue feng yun)
- James Yuen Sai-Sang (Qiang qian fu qi)
Nejlepší kamera
- Peter Pau (Bai fa mo nu zhuan)
- David Chung, Peter Ngor (Da nao guang chang long)
- Bill Wong (Tian tai de yue guang)
- Arthur Wong (Tian chang di jiu)
- Andrew Lesnie, Arthur Wong (You Seng)
Nejlepší střih
Nejlepší výprava a dekorace
Nejlepší kostýmy a masky
Nejlepší akční choreografie
Nejlepší hudba
- Tats Lau, Yee-Leung Wai (You Seng)
- Chris Babida (Xin bu liao qing)
- Johnny Chen (Ai zai hei she hui de ri zi)
- Mark Lui, James Jim Wong (Ching Se)
- William Wai-Lap Wu (The Heroic Trio)
- Richard Yuen (Bai fa mo nu zhuan)
Nejlepší píseň
- The Heroic Trio (Nui Yan Sum)
- Bai fa mo nu zhuan (Hung Ngaan Baak Faat)
- Xin bu liao qing (San Bat Liu Ching)
- Qi yue shie si (Sai Gam Je Moh Ho)
- The Heroic Trio (Mok Man Yat Sang)
Speciální ocenění
- Raymond Chow (Producent)
- Bruce Lee (Herec)
1993 - 12th Hong Kong Film Awards
Nejlepší film
- Long Min (Jacob Cheung)
- 92 Hei Mei Gui dui Hei Mei Gui (Jeffrey Lau)
- Ruan Lingyu (Stanley Kwan)
- Král zlodějů (Gordon Chan)
- Tenkrát v Číně 2 (Hark Tsui)
Nejlepší režie
- Jacob Cheung (Long Min)
- Jeffrey Lau (92 Hei Mei Gui dui Hei Mei Gui)
- Stanley Kwan (Ruan Lingyu)
- Gordon Chan (Král zlodějů)
- Hark Tsui (Tenkrát v Číně 2)
Nejlepší herec
- Tony Leung Ka-fai (92 Hei Mei Gui dui Hei Mei Gui)
- Jackie Chan (Police Story 3)
- Stephen Chow (Shen si guan)
- Charles Heung (Lan Jiang zhuan zhi fan fei zu feng yun)
- Tony Leung Ka-fai (Qi wang)
Nejlepší herečka
- Maggie Cheung (Tanec s vášní)
- Maggie Cheung (Xin long men ke zhan)
- Brigitte Lin (Swordsman 2)
- Brigitte Lin (Jue dai shuang jiao)
- Anita Mui (Shen si guan)
- Chingmy Yau (Nahý vrah)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Dick Liu (Long Min)
- Tony Chiu-wai Leung (Hard Boiled)
- Francis Ng (Jue dai shuang jiao)
- Anthony Wong (Wo ai niu wen chai)
- Donnie Yen (Tenkrát v Číně 2)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Petrina Fung (92 Hei Mei Gui dui Hei Mei Gui)
- Teresa Mo (92 Hei Mei Gui dui Hei Mei Gui)
- Teresa Mo (Wo ai niu wen chai)
- Wan-Si Wong (92 Hei Mei Gui dui Hei Mei Gui)
- Deanie Ip (Tao xue wei long 2)
Nejlepší nová tvář
- Anita Yuen (Ya Fei yu Ya Ji)
- Sammi Cheng (Best of the Best)
- Athena Chu (Tao xue wei long 2)
- Jerry Ku (Wang jiao ma chang)
- Xinxin Xiong (Tenkrát v Číně 2)
Nejlepší scénář
- Jacob Cheung, Chong-Chau Ng, Yank Wong (Long Min)
- Kin-chung Chan (Král zlodějů)
- Jeffrey Lau (92 Hei Mei Gui dui Hei Mei Gui)
- Sandy Shaw (Shen si guan)
- Kang-Chien Chiu (Ruan Lingyu)
Nejlepší kamera
- Hang-Sang Poon (Ruan Lingyu)
- David Chung (Král zlodějů)
- Tak-Sing Lei (Wu du qing chou)
- Arthur Wong (Tenkrát v Číně 2)
- Tom Lau, Arthur Wong (Xin long men ke zhan)
Nejlepší střih
Nejlepší výprava a dekorace
Nejlepší kostýmy a masky
- Swordsman 2
- 92 Hei Mei Gui dui Hei Mei Gui
- Lu ding ji II: Zhi shen long jiao
- Ruan Lingyu
- Shen si guan
Nejlepší akční choreografie
Nejlepší hudba
- Johnny Chen (Ruan Lingyu)
- Joseph Koo (Král zlodějů)
- Lowell Lo Koon-Ting (92 Hei Mei Gui dui Hei Mei Gui)
- Richard Yuen (Swordsman 2)
- Johnny Njo, Richard Yuen (Tenkrát v Číně 2)
Nejlepší píseň
- Ruan Lingyu (Lok Sam)
- Swordsman 2 (Jek Gei Gam Woo Siu)
- Meng xing shi fen (Yue Gam Choi Si Wai Yat)
- Král zlodějů (Cheung Lo Maan Maan Boon Nei Chong)
Speciální ocenění
- Chor-Fan Ng (Pamětní ocenění)