Red Force 4

• Hongkong Wong ga si je ji IV: Jik gik jing yan (více)

Příběh začíná v Seattlu, kde místní policie dostane posilu z Hongkongu v podobě inspektorky Madam Yeung Lai-Ching (Cynthia Khan). Nedobrovolně má s inspektorkou spolupracovat i seattleský policista Donny Yan (Donnie Yen). Mají za úkol sledovat a zatknout hongkongské drogové dealery. Pátrání nečekaně dopadne tak, že inspektorce Yeung hlavní šéf drogového gangu (Yuen Shun-Yee) uteče a Donnyho parťák Peter Woods (Blaine Lamoureux) je zabit při přestřelce. Do přestřelky se ve špatné době a na špatném místě nechtěně zaplete dělník a dlouhodobý imigrant Luk Wan-Ting (Yuen Yat-Chor). Ten se stává hlavním podezřelým jak pro policii, tak zároveň jako nepohodlný svědek a hlavní terč i pro mafiány, kteří na něj pošlou zabijáky s cílem za každou cenu svědka umlčet. Lukovi se podaří před ostatními utéct a ze strachu se vrací do Hongkongu, kde žije jeho matka (Lisa Chiao). Tam je ihned po příjezdu dopaden inspektorkou Yeung s Donnym. Po nečekaném útoku nájemných vrahů, kterým se tentokrát podaří Luka postřelit, takže skončí v nemocnici, dostane Madam Yeung podezření, že někdo v řadách policie je zrádcem, který vyzrazuje informace mafiánům. Tvrdohlavý Donny však této teorii odmítá uvěřit a rozhodne se pátrat na vlastní pěst. (tequilla)

MickeyStuma

Cynthia Khan pokračuje ve štaci série ´Red force´ a zdá se, že tvůrci pochopili celou koncepci snímku a o proti předchozímu dílu hutně přidali plyn. Opět velmi jednoduchý děj je v přemíře akce takřka v pozadí a tak fanoušek HK akce má doslova orgie. Spousta zápasů, kde je bojové umění prezentováno vcelku vkusně a několik úžasných a dechberoucích akčních scén. Tento snímek svým pojetím hodně připomíná obdobnou sérii s Jackiem Chanem ´Police story´. Cynthia Khan ve své roli je na zcela stejné úrovni jak v soubojích, tak i v kaskadérských scénách. Klobouk dolů. Závěrečný finále se nenese pouze na jednom souboji, ale je jich tu podstatně více. Od prvního dílu zatím nejlepší díl ukazující ve své době HK filmovou akční tvorbu v celé své kráse. ()

Wallis3

Sympatická VéHáeSková kick ass bžunda z dob mého mladí a jednohlasného dabingu. Ani jsem si neuvědomil, že Donnie Yen už není nejmladší a jak mu to tady kopalo. Na chvilku jsem zase omládl, zkoušel kopy s otočkou, ale při skopnutí stropního světla a loupnutí v kříži jsem zase zestárnul 😅 ()

tequilla

Nejlepší díl ze série a pravá nonstop akce, kde se super-demonstrují neporazitelná Cynthia Khan a nezničitelný Donnie Yen. Bombastická akce a zatraceně výborná hudba Richarda Yuena. A filnální bitky jsou ultrasuperakční, a to hlavně Donnie Yen VS Michael Woods na střeše je prostě ultraturbo-action. ()

horor2

Každá série má svůj nejlepší díl a ten je pro mě tento. Bitka Donnie Yen x Michael Woods je pro mě památná a i dnes z ní uchcávám. Geniální nadupaná akce. ()

djbarrel

Příběh nic moc, ale akce je skoro nepřetržitá. Atmosféra je poněkud hustá a celkové pojetí je docela temné. Pěkná mlátička, patřící k legendám žánru. 68 % ()

HKstars

In the Line of Duty (též jako známá jako Red Force) byla svého času v hongkongu velice považovanou sérií a filmy, které do ní patřily, udávaly směr a tempo žánru moderní HK akce ve které se to drogami, praním špinavých peněz a, samozřejmě, čestnými a ke všemu odhodlanými policisty jen hemžilo. V roce 1989 se i nechal k natočení jednoho dílu svést i Yuen Woo-Ping a přivedl si s sebou na plac Donnieho Yena. Společně natočili akční pecku, která je všeobecně považována za nejlepší díl celé série. Když sleduji špatně nadabovanou (a tentokrát i technicky, chybí prakticky půlka zvuků) a prostříhanou verzi od Intersonicu, stěží se mohu ubránit lehkému posměšku a marně pátrám ve své mysli, proč jen jsem tenhle film ve čtrnácti letech zbožňoval. Skrz naskrz průhledný příběh o CIA zapletené do pašování špinavých peněz, který nerušeně skáče mezi americkými a hongkongskými lokacemi a který nezachrání ani několik nečekaných zvratů a rádo by humorných scén. Yuen Woo-Ping navíc jako by se necítil pevný v kramflecích a řada scén dostává na frak co se technického zpracování týče. Střih, kontinuita a některé úhly kamer jsou zarážející a člověk znalý Pingovy předchozí (i pozdější) práce začíná být nemile překvapen... Ovšem ve chvíli, kdy už jsem v mysli pozvolna přesouval film do kategorie "kdysi pecka, dneska sračka", kdosi na place zařval "akce!" a Yuen Woo-Ping nervózně poposedl v režisérské sesli a fantazie mu začala pracovat na plné obrátky. Ano, zapomeňte na stupidní příběh, mizerné herecké výkony a místy špatnou práci celého štábu, jakmile se začne bojovat je vše odpuštěno, protože si můžeme být jistí, že Ping nás oblaží nějakým tím fajn stuntem nebo alespoň vymakanou choreografií - krom Donnieho (který ve filmu skutečně předvádí svoje tehdejší maximum) se grandiózně rozkope i Cynthia Khan a Michael Wong, své přidá i americká mlátička Michael Woods. Všechny klady filmu (plynoucí v drtivé většině z akčních scén) gradují v explozivním finále, které nabídne hned čtyři souboje, každý v trochu jiném stylu... Jak Ping, tak herci ze sebe v daný moment vydali to nejlepší a zachránili tak příběhově bezradný film u kterého by jinak většina fandů usnula. 60% ()

montel

Poručice Yeungová (Cynthia Khan) a kapitán Donnie Yan (Donnie Yen) pronásledují nebezpečného drogového dealera. Při jednom obchodu s drogami, vyfotí nebezpečného zločince americký policista,který je při následné honičce zastřelen. Ještě než zemře, předá negativ přístavnímu dělníkovi Lukovi (Yat Chor Yuen), na kterého náhodně narazil těsně než zemřel. Yeungová a Yan nejprve Luka podezřívají ze spolčení s gangstery, ale po několika neúspěšných pokusech o jeho zabití, jej musejí za každou cenu ochránit. Navíc když mají mezi vlastními kolegy zrádce...Další ze série Red Force, které u nás vydavala společnost Intersonic na VHS. Kdysi to opravdu fičelo a ani dnes to neztratilo nic ze svého kouzla. Akční scény jsou opravdu perfektní, ale děj je opravdu na palici. Mít to trošku lepší scénář, bylo by to pecka. 60% ()

VashCZ

Po přečtení recenze Filipnica jsem se nadchl a po shlédnutí musím říct, že zatím nejlepší film s parkourem a bojovým umění co jsem viděl, ale možná mě čekají ještě objevit další super HK kousky. Bohužel v Above The Law bylo trochu víc velkorozpočtovějších a techničtějších věcí, takže nejsem schopný říct, které z těchto dvou Béček se mi líbilo víc. Cynthia Khan, i když tělo neukázala,l tak ale k nakousnutí. Ač si tento snímek na (skoro)nic nehraje, tak je jedna věc na kterou hraje, a to je na true america - málo americký začátek. A pak druhou věc bych vytkl slabší konec. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Ty drogy sakra zabíjejí lidi!" CIA je zapletené do pašování špinavých peněz. Naběhne tedy Cynthia Khan a zase to vymlátí a zase je u toho celkem sexy.:D Atmosféra a celkové pojetí je takové temné. Další díly PO tomhle už však nemám potřebu vidět. - 60%. ()