Spisovatelka Helen a herečka Madeline se dlouhá léta nenávidí. Madeline totiž přebrala Helen snoubence Ernesta. Teď všichni tři překročili padesátku a místo toho, aby jejich životy a kariéry nabíraly na obrátkách, padají strmě ke dnu. Z Ernesta, který byl kdysi špičkový plastický chirurg, se stal alkoholik a skončil jako maskér mrtvol. Helen přepadne osobní krize a má tendenci nesnesitelně přibírat na váze. Sedm let poté co se Ernest a Madeline vzali, skončí k nepoznání ztloustlá v blázinci, kde jí sice psycholožka dokáže pomoci, ovšem zcela jinak než čekala. Omylem totiž Helen přivede na myšlenku Madeline zavraždit. Také Madeline si uvědomuje, že doba, kdy se všichni muži kořili jejím půvabům a leželi jí u nohou, je dávno pryč. Ale všechno se dá změnit. Zvláště pokud jim do života vstoupí záhadná čarodějka Lisa disponující elixírem věčného mládí. (TV Nova)

Juto

Štruktúra scenára je bezchybná a vynaliezavá. Táto komédia je jedna z mála mainstreamových komédií, o ktorej režisér ani len netuší, že sa snažil byť bizarný. Jednoducho sa to tak zrodilo. Zabával som sa úžasné. 9/10 ()

mortak

Miluji tento film. Jistě, jde o průhlednou moralitku strefující se do "the living deads in Beverly Hills", ale i přes nechutně kazatelský závěr (i když jistým způsobem vyjadřuje něco z Kunderovy Nesmrtelnosti) jde o velice vtipnou komedii z dob, kdy Meryl měla nadhled nad muzikálem (zatímco dnes prožívá pomocí Stanislavského Mamma Mia!), Bruce se dokázal na chvíli vymámit ze své stereotypnosti a Goldie byla ještě vtipná. A čím více stárnu a prohlížím se v zrcadle, tím se směji víc a víc. "I´ll paint your ass and you the mine" "Forever". ()

Jermann

Nezapomenutelná crazy komedie mého mládí se snovým obsazením. Goldie Hawn je proslulá pro svůj komediální talent a Meryl Streep dokazuje, že mistrně ovládá jakoukoli hereckou polohu. Isabelle Rossellini stačí 5 minut na plátně, aby filmu dodala špetku tajemna a okouzlila svou nadčasovou krásou a šarmem hvězd zlaté éry. Bruce Willis zdatně zastupuje mužské pokolení .. a pěkně to všem zmíněným dámám natře. Pětici přítomných hvězd uzavírá mile roztržitý pan doktor Sidney Pollack, kterého vždy rád vidím i před kamerou. Film jako takový asi za ***** nestojí, ale je to má srdeční záležitost a zkrátka nemohu jinak :) "Podívej se na mě, Erneste .. jsem úplně promočená!!" ()

Ice123

Krásná černá komedie, kterou již určitě všichni znáte. Bruce Willis bezvadně zahrál takového pomateného maníka, který se nechá lehce zmanipulovat. Ale na pět hvězdiček tomu chybí větší šmrc. 70% ()

Baker

Scéna u doktora patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy viděl, bez ní by to bylo za tři...není to špatné, ale podruhé už to tak nefunguje... ()

otík

Klasická hollywoodská komedie našlapaná hvězdami, které ovšem tentokrát nezklamali a u filmu se člověk i s odstupem času opravdu baví. ()

Gavin87

Jeden z mála amerických filmů, který mi opravdu přišel vtipný. Rád si jej kdykoliv znovu pustím. Scéna, kdy si obézní Goldie přehrává na videu záběr zabití Meryl Streepové je naprosto dokonalá! Film pro mě osobně naprosto napěchován skvělými a vtipnými dialogy a scénami. ()

sir-dave odpad!

Tohle že natočil režisér Forresta Gumpa, trilogie Návratu do budoucnosti, Honby za diamantem, Trosečníka a dalších? Hmmm.. černé komedie 90. let asi nejsou nic pro mě. Omlouvám se, ale absolutně mi to nesedlo.. ()

Nivenx

Opravdu černá komedie, kde se musíte smát i když nechcete, ale jinak mě pointa filmu nějak obzvlášt' nevzala a za mě to je na 55%. ()

Radiq

Na tohle jsem se kouknul jedině kvůli Bruci Willisovi, kterej je tady fakt vtipnej, ale musíte se na to dívat v originálním znění, ne s dabingem. Během filmu jsem přišel na to, že další důvod je Isabella Rossellini, která je tady (vlastně v podstatě všude) fakt sexy. Přitom nápad to nebyl vyloženě špatnej, ale černej humor byl podle mě málo černej a to zpracování roku 1992 jde poznat. Pobavilo mě pak ještě taky to, že se ty dvě oslovovaly Madeline jako Mad (šílená) a Helen jako Hel (peklo), chch. Ale jinak nic moc (pod)průměr... a můžou za to hlavně Meryl Streep a Goldie Hawn, ktery krásy zrovna moc nepobraly a ani herecky mi nikdy ani jedna neseděla... ()

vesper001

Smrt jí sluší jak kostře uši… vlasatej Bruce a jeho dvě mrtvé milenky, sošná Meryl s vykloubenou hlavou a okatá Goldie se žaludečním vředem. Nikdo není dokonalý. Hrdinská chvíle, kdy proutník nad propastí odmítne vypít panáka nesmrtelnosti, aby nemusel trávit věčnost v láskyplném trojúhelníku se dvěma zombicemi, vžene až slzu do skleněného oka a ten závěr, tak dojemný a beznadějný, vás naprosto rozseká. Takže pak bacha na schody. ()

Sabrewulf

Opět jedna z těch originálních jednohubek, která funguje jen a pouze sama za sebe (jako např. Čarodějky z Easwicku) bez mrvících prequelů, sequelů, remaků. Triky pořád super, Willis v netypické roli ňoumy (to byly doby, kdy ještě hrál), velikonoční vajíčka legrační. P.S: Scéna u doktora (Sydney Pollack) naprosto geniální, můžu ji vidět stokrát a pokaždé řvu smíchy. ()

fantoci

Chtěl jsem vidět hlavně Bruce s dlouhými vlasy a pak tu krásnou díru do břicha a pravda je taková že to za to stálo ()

Triple H

Čiernohumorná, hravá a nápaditá klasika. Vtipné rýpanie do západniarskej posadnutosti mladosťou, strachu zo starnutia/smrti, sympatické odkazy na staré horory, vynikajúci herci (Willis je top) a aj po 25. rokoch pôsobivé efekty. Zemeckis na vrchole síl. ()

filmmovier

Nápadité, elegantní, úžasně ulítlé. Fantastická nálož toho nejčernějšího humoru a hromady malých i velkých nápadů. Vynikající konec. Meryl, Bruce i Goldie jsou tady naprosto fenomenální. Všem to sedí, všichni si to užívají, a povedený je též český dabing. Vizuální efekty parádní. Výsledek nezapomenutelný. 85%. ()

plechulka

Film z doby, kdy Bruce Willis perlil zatím jen v Měsíčním svitu a ve filmu se teprv hledal. Originální komedie se spoustou originálních triků (kdy jste podruhé viděli někoho chodit s dírou 30 cm v průměru a hlavou otočenou tak, že by jí i holčička z Vymítače ďábla záviděla?) ve které se předvádějí hlavně dámy. Kromě dvou hlavních - Meryl Streep a Goldie Hawn - je skvělá i Isabella Rossellini - nejen v bazénové scéně, což ocení hlavně pánové. ()

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr