Spisovatelka Helen a herečka Madeline se dlouhá léta nenávidí. Madeline totiž přebrala Helen snoubence Ernesta. Teď všichni tři překročili padesátku a místo toho, aby jejich životy a kariéry nabíraly na obrátkách, padají strmě ke dnu. Z Ernesta, který byl kdysi špičkový plastický chirurg, se stal alkoholik a skončil jako maskér mrtvol. Helen přepadne osobní krize a má tendenci nesnesitelně přibírat na váze. Sedm let poté co se Ernest a Madeline vzali, skončí k nepoznání ztloustlá v blázinci, kde jí sice psycholožka dokáže pomoci, ovšem zcela jinak než čekala. Omylem totiž Helen přivede na myšlenku Madeline zavraždit. Také Madeline si uvědomuje, že doba, kdy se všichni muži kořili jejím půvabům a leželi jí u nohou, je dávno pryč. Ale všechno se dá změnit. Zvláště pokud jim do života vstoupí záhadná čarodějka Lisa disponující elixírem věčného mládí. (TV Nova)

Shadowfax

Mně se ten film vůbec nelíbil! Nepřipadal mi komický ani akční a moc fantazie tam taky nebylo. Možná jsem to nepochopil, ale přišlo mi, že skončil zrovna, když se objevila nějaká zápletka. Jinak jsem se hrozně nudil. ()

llollita

Vtipná a barvitá komedie, která ctí pravidla žánru. Příjemné výkony Streepové i Hawnové. Velké plus je podle mne využitá technologie. Tehdy přelom a dodnes funkční a působivé. ()

lapatata

Tento film je pro mě jednou z nejlepších komedií vůbec. Podotýkám, že nemálo k tomu přispěl také první český dabing. Co hláška, to perla. Vynikající výkony tří ústředních postav. Svělé kostýmy, ohromující efekty a výprava, super režie. Film je velmi svěží, zábavný, ani vteřinu nenudí. Jeden z těch, na které se dívám vždy zas a znova. ()

Olafa

"Už to vstalo?" "Je to v koupelně." Já tento film prostě miluju! Líbí se mi jeho humor a originalita. Herecké obsazení je skvělé. ()

saaaky

Pro mne nostalgie, kvalitní herecké obsazení a poměrně pěkně vymyšlený scénář. I přesto pojato dosti neprofesionálně a odfláknutě. Film mě zaujal, někdy jsem se i zasmál, ale to je tak bohužel všechno. 60% ()

Monini

Z pohledu Bruce Willise je to omyl. Jinak Streep a Hawn jako obvykle dobré, jen tomu chyběla pořádná dávka super hlášek a vtipů. Takhle je z toho je zapomenutelný průměr ()

DHard

Vynikajíci černá komedie, výborné herecké obsazení. Zemeckis jako obvykle nezklamal a natočil vskutku černou komedii, která ani po letech neztráci nic ze svého kouzla. Meryl Streepova v roli přeafektované, sebestřední B-hviezdičky skutečně září. Úspěšně ji sekunduje Goldie Hawn, v roli jeji "nejlepší", věčně hubnouci a soupeříci kamarádky Helen, a Bruce Willis jako její manžel, bývalý plastický chirurg, nyní maskovač mrtvol lakem na figuriny. Potěší i Isabella Rossellini v roli čarodějky. Černé, ironické a vskutku zábavné. ()

chlievik

Mno, farebná komédia, veruže hej! :) Zasmial som sa, a nie raz, od začiatku klasický sardonický prístup ku ženskej závisti ohľadne telesnej krásy, ako sa ženy za ňu navzájom nenávidia, závidia si tak, že by si oči vyškriabali, ale pretvarujú sa, že sú najlepšie kamarátky. Za chrbtom si spôsobujú jedna druhej úplne predvídateľné hnusy, jedno povedia jednej strane, druhé druhej, a myslia si niečo celkom úplne iné. Film je typickým posmechom z ľudí, ktorí si nechajú robiť plastiky, umelé kozy.. atď, no a potom ten groteskný a cynický humor - zlomená rukovať od lopaty preletí cez deravé brucho Helen, potom si sadne tak, aby sa papek prestrčil cez dieru v bruchu, proste humor v detailoch, sadne si za klavír s hlavou naopak, atď... Nesmial som sa zas príliš, ale vačšinu filmu som mal pobavený úsmev na perách. :) Typické ženské mrchy, získavajú si muža nie preto, že sa im páči, ale len preto, aby súperili, nakoniec si odpustia, keď každá navzájom prizná chyby, o nič im nejde, len o to, aby nemuseli ústúpiť ako prvé. Bruca Willisa mám rád len v takýchto úlohách, filmy typu Die Hard sú jeho odpadky, ale toto je v pohode. Hawnová ok, Streepová výborná herečka, zahrá hocičo a dobre. Kľúč k večnému životu je cieľovou métou každej spoločnosti, od starého Egypta až dodnes, high class smotánka dúfa, že sa jej podarí dosiahnuť svetovládu, a získať si vytúžený večný život a tým aj náklonnosť "bohov" pre seba. Chce vládnuť svetu, vymýšľa si bohov, mágiu, postupuje od vedy omladnutia buniek, cez klonovanie kmeňových buniek až po kúzla a čary (smerov a učení je veľa..), ľudia prosto nechcú starnúť ani umierať, čo je síce prirodzená túžba, ale malo by to byť všetko ako dar pre všetkých ľudí, a nie len pre "vyvolených", ako je to predstavené v tomto filme s dávkou sarkazmu, nemohli mi ujsť narážky na tri šestky keď pred spoločnosťou robil moderátor príhovor, narážky na tajné spoločnosti, a najma na symbol ženskej sexuálnej moci - čierná kráľovná toho celého "klanu". Ale to nerozvádzajme. Dôležité je, že som sa zasmial a pobavil. "Nevieš kde sme zaparkovali auto?".... etc. ()

míšapes

vynikající černočerná komedie z dob, kdy byl zemeckis zřejmě ještě příčetný a používal technologii jako nástroj, nikoliv jako formu. ()

Johgas

Zábavný film. Nejvíc mě bavil Bruce Willis v roli alkoholického balzamovače mrtvol (ex-plastického chirurga:-). Jinak-klasické téma - nevyřešený konflikt mezi kamarádkami z dětství vede ke zničení životů všech....film je nabitý situačními hláškami, např. -kde je moje žena? -odvezli ji do márnice...-no ta bude zuřit, až to zjistí! ()

Otan

Především Meryl Streep je naprosto skvělá.Myslím že jejího muže měl hrát někdo jiný,ale to je fuk.Film,který vás nějak nenaštve.Moje kafe to ale moc není.66% ()

reccal

Kdo nebyl v kůži stárnoucí ženy, která je díky skvělé vizáži ochotná upsat se i ďáblu, tak celou myšlenku nikdy nepochopí:))) Některé pasáže nuda nudoucí, to však zachraňují skvělí herci a na tu dobu celkem povedené triky..... 55%, bohužel film je jaksi nedotažený a chybí mu buď vtipnější, nebo akčnější spád. ()

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr