Nejhorší obavy

• USA The Sum of All Fears (více)

Jack Ryan představuje populární postavu tajného agenta CIA ze špionážních románů Toma Clancyho. Románová řada s životním příběhem tohoto výjimečného analytika si rychle získala své věrné čtenáře a dočkala se několika filmových zpracování. Jack Ryan se na filmovém plátně poprvé představil ve strhujícím thrilleru Hon na ponorku (1990), následně zmařil teroristický útok IRA ve Vysoké hře patriotů (1992) a čelil kolumbijské drogové mafii i zrádcům v řadách zpravodajské služby v Jasném nebezpečí (1994). Po několikaleté přestávce se Jack Ryan objevil znovu v akci ve filmu Nejhorší obavy (2002). Po Alecu Baldwinovi a Harrisonu Fordovi se role neohroženého agenta zhostil Ben Affleck. Setkáváme se s ním v pozici nastupujícího analytika CIA a specialisty na politické poměry v bývalém Sovětském svazu, kde se právě ujal moci nový ruský prezident. Ryan o něm před časem napsal odbornou studii, a proto se vydává s americkou delegací na zdánlivě rutinní inspekci ruských nukleárních zbraní. Během ní ovšem vychází najevo, že zmizeli tři elitní ruští fyzici, kteří jsou schopni sestrojit atomovou bombu. Politické napětí mezi oběma velmocemi narůstá a nejhorší obavy z nové studené války se naplňují. Když dojde ve Spojených státech k atomovému útoku, Rusko se jeví jako jasný viník. Svět se ocitá na pokraji jaderné katastrofy a Ryanovi zbývá k jejímu odvrácení zatraceně málo času. (Česká televize)

icoico

spoiler alert... pamatuji si jen, ze pred lety v kine mne tento film hodne zaujal tim, ze to bylo poprve, co jsem v americkem filmu videl dojit odpocet az do nuly...a atomovka vybouchla. je potreba ocenit, ze autori skutecne maji koule. po letech jsem toto dilko zkusil znova, a protoze mam toho nakoukano uz vice, mimo jine muj oblibeny americky serial 24, kde je umirani desettisicu americanu bezny dramaticky prostredek, tak mne srovnani centra mesta se zemi uz nijak neohromilo. a naopak vsiml jsem si spousty slabsich, pomalejsich a nudnych mist. a taky nic moc herectvi Afflecka. pokud jde o tetralogii Jacka Ryana, tak u mne jednoznacne vitezi Baldwin v Red Octobru. je to o 10 let starsi a presto porad nestarnouci film. je jen velice malo filmu (treba prave zminovany Red October), ktere hodnotim stejne (nebo lepe) pri druhem shlednuti. coz by k Sum of All Fears bylo trosku nespravedlive, protoze vetsina divaku stejne kouka na film jednou. a pokud si matne vybavuji, tak muj prvni dojem byl vyborny. proto davam nostalgickych 80%. ale s vyhradou. ()

R4kosn1k

Přestože ve filmu hraje, jeden z mých nejoblíbenějších herců, nudil jsem se téměr dvě třetiny filmu. Nejlepší časti filmu, bylo nazačátku jak spolu dováděli v posteli, a konec. ()

rexino

Budem asi v menšine keď poviem, že prvá polovica kde sa budovalo napätie za mňa fungovala lepšie. Druhá polovica, hlavne tesne po zvrate mi prišla trocha chaotická a záverečné napätie u mňa fungovalo iba na pol plynu. Taktiež romantická linka bola absolútne prebytočná bez jediného zmyslu. Ústredná trojica fajn, ale predsa len v druhej polovici sa chovali v lietajúcom bielom dome všetci tak trocha ako blbci. Paradoxne najzaujímavejšia postava bol Liev Schreiber, o ktorom nevieme takmer nič. 3,5* a na Honbu za ponorkou to zďaleka nemá. ()

mala_kea

Nahoru dolu, nahoru dolu. Takto probíhal tento fantastický thriller, hlavně za zásluhu Bena Afflecka. Nemám ho rád, ale v tomto filmu se vyšplh až na vršek a jako bývalý marinák zabraňuje válce mezi Ruskem a USA..Musím říct, že naprosto originální myšlenka, perfektně propracovaná, otázky se zodpovídají průběžně + naskakují jiné otázky, na které nemusíte nudně čekat, neboť děj je opravdu členitý.Dobrá práce ()

strikeman

Když zachraňuje svět britský agent (rozuměj James Bond), má to styl, šmrnc, ale hlavně humorný nadhled. Když jej zachraňuje agent americký, má to patos, přiblblý scénář, studenoválečný politický podtext a myslí se to bohužel smrtelně vážně... ()

Rokle

Úžasný. Napětí, romantika, politika, přátelství, to vše v jednom balení. Scéna výbuchu nezapomenutelná. Pro milovníky špionážních dramat nutnost! ()

agassi68

Morgan Freeman vo svojej tradičnej úlohe mentora bol azda jediným, kto zaujal. Ostatné je klišé narušené kladným prezidentom Ruska :). To však neznamená, že to bolo zlé. 60% ()

helloween93

Další kvalitní Clancyho román převedený na filmová plátna. Tentokrát si Jacka Ryana zahrál Ben Affleck, který se snaží zabránit jaderné válce. Rozhodně se jedná o kvalitní politický thriller (u Clancyho je to jistota), u kterého vidím jediný nedostatek, a to, že tu záporáci mají zoufale málo prostoru. 4* ()

MickeyStuma

Zpočátku jsem si zvykal na nového představitele Jacka Ryana. Ben Affleck ho však pojal velmi dobře, takže to nakonec nebyl žádný problém. Scénář je napsán velmi zdařile. Drží si své napětí a zcela nepředvídatelný děj. Při sledování tohoto snímku nutí přemýšlet. Jak daleko je zde představené chování politiků k realitě? Tvůrci udělali vskutku kus poctivé práce. ()

brumbrum

"Nejhorsi obavy" sa fakt splnili, resp. dopadlo to dost horsie, nez som pocital; nepozeratelna chobotina. Do polovice komorna zlatanina o CIA, postelovej romantike, velkych vypati, tajnych akcii: no proste ala hamburger-kultura, z rusakov robia retardakov, tajni hamburgeraci sami detektiv-oriesok.. Klasika, kokakola/mekdonald, jednoduchucke ba stupidne. Potom v polovici, jemne necakane, buchne atomova bomba; fakt, ved co tam mali dat? - a dalej to uz ma ten pravy ameuicky volny pad: helikoptery, marinaci, prezident s poskrabanym celom hodne nasraty.. Cernoch velmo dramaticky umiera, este vysuska Ben Cucflekovi tajne instrukcie a ten sa potom snazi spasit celu USA, celu zemegulu, cely vermir.. Do toho ten bezradny rusacky prezident, zli fasisti potopia lietadlovu lod, setko hori jak sa patri, hudba na urovni Choryood.. Uz len ufoni a padajuce hviezdy.. Humus.. hasici-hovno-hasi, hospoda horela hodinu, hirosima-hadr, hotovo (kto nepozna: okamzite vyguglit).. manzelka to este psychicky zvladala, ze reku, to dame, dokukajme to, ale ja to uz nedam, toto je silny toubak, platno som vytiahol a davam 1* za ten curbesovy poziar ()

Tegreh

Filmy s americkým přehnaným patriotismem nemám rád ale tenhleje uplně něco jiného.Dostal mě.Nejlepší filmové zpracování románu Toma Clancyho s postavou Jacka Ryana. ()

Besyn

Ben Affleck jako superhrdina,který doslova na poslední chvíli zachrání celý svět před jadernou válkou ?! No,nevím nevím.Ale co se celkového filmu týče,tak musím říct,že poslední hodinka je natolik strhující a napínavá,že jsem v kině ani nemrkl.Velmi povedený akční thriller. ()

Skleni

velmi svižný thriller, ktorý ma dostal samotným záverom a konečne aj úpadkom americkej hrdosti a patriotizmu v kinematografii. 79% ()

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (více)

Je Maguire dobrý Nemec?

Je Maguire dobrý Nemec?

22.04.2005

Tobey Maguire (na obr.), ktorý od čias Spider-Mana 2 herecky nepohol ani prstom, bude účinkovať v dráme THE GOOD GERMAN v réžií "pohodára" Stevena Soderbergha. George Clooney si v snímke zahrá… (více)