slunicko2

Nepodařený mainstreamový epigon THX 1138. 1) Lidstvo zbavené emocí je oblíbené téma mnoha scifistů. Huxleyho Nový báječný svět (Konec civilizace), Gattaca, Příběh služebnice a mnoho dalších převážně béčkových filmů nám dává nahlédnout do této depresivní verze naší budoucnosti. Není tedy snadné přijít s něčím novým._____ 2) Matrixoidní Equilibrium natáčené většinou v Berlíně (sic!) v sobě nemá na rozdíl od například THX 1138 máchnutí uměleckou perutí, ani se nezabývá sofistikovanou transformací emocí do lásky k Velkému Bratrovi._____ 3) Equilibrium je něco jako Iveta Bartošová - takový lehký efektní popík, který nadchne snad jenom jedince, pro něž je prvním zhlédnutým filmem v životě (nebo i druhým, ať nežeru)._____ 4) O co větší pozornost věnovali tvůrci filmu napodobování matrixovských bojových scén, o to méně energie jim zbylo na záplatování povážlivě velkých děr a nesmyslů ve scénáři._____ 16.4.2022 - Opakovaným zhlédnutím jsem si potvrdil všechny uvedené výhrady. ()

movieband

City tu ve filmu jsou potlačovány. City diváka u filmu je nemožné potlačit. Silný, odvážný a dojemný film o tom jak se člověk může vzepřít systému. Depresivní atmosféra, skvělá hudba, nádherný děj a hodně dobré herecké výkony. I am alive SPOILER text od Fear Factory skvěle sedne k filmu http://www.youtube.com/watch?v=V1reT2HESYw KONEC SPOILERU ()

Neffy

Z kinematografických hledisek bych filmu dala asi 4 hvězdy, ale jsem z něho velmi nadšená. Za dobrý film, který si ráda znovu pustím, jsem se rozhodla dát o jednu hvězdu navíc. Dobrý námět a dobře zpracované sci-fi. Výborná volba Christiana Bale. Nejvíc se mi líbila závěrečná scéna. ()

Desperado

Mimoriadne trápna myšlienka filmu je kompenzovaná zručnou réžiou, výbornými bojovými scénami a perfektným a bezchybným výkonom Christiana Balea. Vedel by som si ho smelo predstaviť aj v Matrixovskej trilógii namiesto nezáživného Reevesa. Fyzické dispozície, charizmu, talent a energiu by na to rozhodne mal. ()

YURAyura odpad!

Strasna krawina - kolik "artovych" filmu v tom bylo hloupe vykradenych, to by snad ani Terminator nespocital. Kdyz pridame nechopnost Baleho udelat jakoukoli grimasu zavanejici aspon okrajove herectvim vypadne z toho bkabol, co nezachrani ani dalsi britoni Bean nebo Pertwee. Presto verim, ze tento typ teenegerskych vypravenek si sve divaky v masach najde. ()

PogoJoe

Připadalo mi to jako jedna z epizod Krajních mezí, akorát delší, efektněji natočená a s lepší hudbou. Největším kladem jsou bezesporu choreograficky skvěle natočené bojové scény, naopak scénář i přes zajímavý nápad je přímo hrozný. Několik nelogičností, věcí, které mi "neseděly", snahy o zvrat, které působily místy až trapně. Výkon Ch. Bala nevýrazný, naivní a hlavně - neuvěřitelný. Člověk se až musel divit, co všechno hlavnímu hrdinovi prošlo, když bylo do očí bijící, že on je tím "zrádcem". Sci-Fi prostředí se mi zpočátku líbilo, ale protože bylo po celý film stejné, spadlo k průměru. Nebylo to špatné, ale mě jako milovníka sci-fi to nepřesvědčilo. Mám s čím srovnávat, z čeho vybírat a tohle podruhé vidět rozhodně nemusím... ()

MATADOR

Akcí a bojovými scénami nabitý film. Chvilku mu sice trvá, než se rozjede, ale jinak to stojí za to. Film sice není nijak originální, ale možná to v průběhu ani nepoznáte. Až na onu přehnanou nerealističnost, kdy hlavní hrdina masakruje armádu nezvěrců. Ale na druhou stranu Vám bude znít výborná hudba.Opravdu vynikající Christian Bale. **** ()

Raketka29

Je mi naprosto jedno, že Bale nemá city, pro mě je úžasnej i tak. Když mu ale poprvé ukápne slza.... "ach". Nehezká vize budoucnosti s krásným černým mstitelem. Sci-fi nemusím, ale za tohle jsem ráda, že jsem to viděla. (Na to, že to bylo na doporučení "blond" kamarádky, překvapilo a příjemně.) ()

CageDepp

Christian Bale a jeho nejlepší výkon. Kdyby to nebylo na konci tolik přehnaný tak se ani nerozmýšlim s plným hodnocením. Nebyla minuta kdybych se nudil. ()

Falconica

Ten film je chladný jak polární noc. Tak chladný, až jsem párkrát málem spadla do nudy. Co taky čekat od někoho, kdo je tak emočně labilní jako já. City potřebuji jako kyslík. Možná štěstí, že ta absence emocí byla trochu nedoladěná, neúplná, protože pak by to bylo pro mě nekoukatelné. Je chladný, leč také neotřelý a originální. Má styl, má šarm, má duši. Opravdu trochu připomíná Matrix, ale já nejsem z těch, kterým by to ježilo chlupy. Mám styl á la Matrix ráda. A z Equilibria mám dobrý dojem. ()

reqiuem

takovej nelogickej slabej odvar THX 1138..prostě už je trochu moc, když se 50 týpků nedokáže behěm 2 minut trefit do stojícího člověka..to ze mě prostě dělá ***, minimálně v tom, že bych měl bejt schopnej tomu uvěřit..první film zaměstnává hlavně hlavu, tento jenom oči..bohužel ()

Foma

Spíše tři a půl, docela příjemný, hlavně odstranění citů je celkem originální motiv, možná i vypozorovaný z běžnýho života, takže určitě, více citů je potřeba. ()

Skip

Tenhle film, to je kříženec Matrixu a 1984. Bylo to pro mě velmi příjemné překvapení, protože jsem nic moc nečekal a dostalo se mi slušných akčních scén, dobrých vizuálních efektů a i když myšlenka trochu skřípala, tak jsem se skvěle bavil od začátku do konce. ()

willow666

Příběh si příliš velké ohodnocení nezaslouží, ale atmosféra filmu a celkový dojem se mi zdá velice slušný. Christian Bale hraje opravdu přesvědčivě. To, co naopak hvědičky ubírá, je to, jak je mnohdy až příliš znát země původu (štěňata aj.). ()

Želik

Prečo vlastne 4 hviezdy? No lebo Christian Bale tam vyzerá fakt veľmi, veľmi dobre a vie aj hrať :) A dostala ma aj Emily Watson a Sean Bean. ()

L_O_U_S

Tak trochu 1984, něco z THX 1138 a taky špetka Matrixu. Byť obsahuje Equilibrium několik zajímavých nápadů a myšlenek (Staneme se nelidskými, abychom potlačili nelidskost?), kombinace dystopické vize budoucnosti s nadlidskými schopnostmi hrdiny nepůsobí příliš kompaktně. Jako klad musím ale vyzdvihnout Badeltovu hudbu a znepokojivé vyznění snímku, srovnatelné například s pozdějšími Potomky lidí. (557.) ()

K.B.L.

Sci-Fi všeobecně nemusim. Na druhou stranu člověku může tento druh filmů ukázat, co by kdyby. Zde to bylo docela zajímavé. Oceňuji myšlenku, ale to je asi tak vše. Samé střílení, nesmrtelnost hlavního hrdiny a nelíbivé prostředí. ()

Dont

Inspirace Matrixem je očividná a nijak neskrývaná, bohužel stejně jako zvrácenost celé myšlenky společnosti bez emocí jako prostředku k záchraně lidské rasy. Ale jinak jsem se bavil akčními scénami (především to entrée bylo opravdu cool) a v závěru si liboval nad zajímavě vygradovanou zápletkou (SPOILER - byť tedy pravá identita otce byla celkem zřejmá již předem). ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda