Kaka

Urbanistický/industriální feeling skvělý, takový retrofuturistický, lehce to připomíná vizuálem V for Vendetta. Na skvělou akci chyběl trochu rozpočet (i tak mají švih a razanci), stejně tak okázalé scény výbuchů nejsou úplně to pravé ořechové, ale v rámci akčního béčka s rozumnými ambicemi ? Proč ne. Bale je sympatický a myšlenka je hluboká, ačkoliv jednoduchá. Jsou tam nedostatky, ale není to nic zásadního. Tenhle film má spád a drajv a ví co a jak chce říci. To je to hlavní. ()

Spiker01

Tohle měl být jeden velký žánrový milník, bohužel se z průseru musel Bale, dostat přes temného rytíře. Holt někdy smrt Seana Beana nestačí. ()

akisha

Utopická myšlenka je skvělej nosnej panel filmu, ale tak trochu nedotáhnutej. Zobrazení světa budoucnosti navíc vyznívá poněkud béčkovitě a naivně. Christian Bale všechny kosí přesvědčivě a snad moc nezaspoiluju, když prozradím, že fajn Sean Bean opět vystřihl pěknou postavu a za pár minut umřel (a teď vážně, to ho tam nemohli chvíli nechat? a místo něj by třeba mohl umřít někdo jinej, ne?) a Emily Watson je na tohle snad až moc dobrá herečka. Má to svoje momenty, třeba strhávání fólie z okna nebo "mrazivý" zpopelnění. Na druhou stranu konec - a teď přicházejí SPOILERY - mě dorazil. Tak John Preston se úspěšně prostřílí a probije přes desítky po zuby ozbrojenejch vojáčků, chviličku šermuje s černochem a uřízne mu ksicht, pak se polaškuje s tím divným úředníkem, co je hlavní kápo, a znovu nabitou emoční lidskou svobodu oslaví tím, že všechny vojáky a strážce postřílí (ne dlouho po tom, co se vede hlubokomyslná promluva na téma, že když se vrátí emoce, vrátí se i konflikty a války, kterou ukončili veskrze na dosti pozitivní notě. Nehledě na to, že proziem zblblý vojáci za to ani nemohli). Ale když už nic, tak to zabaví, nuda se nedostavila. ()

Eddard

Formálně podařené dílko, které je však dost zatuchlé po obsahové stránce... Během projekce jsem bůhvíproč pořád přemýšlel nad Matrixem, Minority report, Orwellem, Huxleym a dalšími jmény a filmy, které tady na podobné téma byly dřív. Naprosto nepostradatelný je pro tenhle film Christian Bale, kterému jeho agent Preston skvěle sednul a do určité míry se mu podařilo zahladit některé mezery ve scénáři. Prostě a jednoduše, pokud máte rádi slušné scifi a nebudete od Equilibria čekat nic převratného, neodejdete zklamáni. 60% ()

Falko

Nechybalo vela a takmer som dal 3 hviezdicky. Nieco ako trestanie smrtou za city je tak nezmyselne, ze... Ale prizmurim oci a pochvalim aspon bojove a akcne sceny, ktore maju sice od Matrixu daleko, ale tento system natacania tiez nebol zly. Len skoda, ze ten koniec bol tak prehnany a nechutne nerealny. Vyvrazdenie psov bola taktiez silna salka kavy. Jednoducho mam rad zaner action fantasy a preto zostavam pri 4 hviezdickach. ()

viperblade

Přišlo mi, že z daného námětu šlo vytřískat mnohem, mnohem víc. Bale, Watson, Fichtner potěšili, stejně jako mini role Dominica Purcella. Jinak mi přijde, že někteří si zde solidně protiřečí - vychvalovat akční scény zde a shazovat je u Ultraviolet? Někteří by se vážně měli probudit… 80 %. ()

Don Jebal

Rozpočet: 20 000 000 $ Otvárací Víkend: 541 512 $ (v 301 Kinách) Tržby USA: 1 203 794 $ Tržby ČR: 22 065 $ Tržby Celosvetovo: 5 359 645 $Keď som bol mladší,mal som to radšej.Možno preto že mi nevadil počítačový vizuál a lacné DVD-čkové akčné scény,ruku na srdce niektoré stoja za to..Pozitívum je výborný Christian Bale,výborné pracovanie z rozpočtom,že to stálo iba smiešnych 20 mega?Klobúk dole. ()

Trellíno

Akce cool, Christian Bale cool, nápad cool (i když je to vlastně mix všeho možného, od Fahrenheita po 1984). Většina filmu je ale natočena uplně jalově a scénárista si bohužel hodněkrát musel pomáhat různými zjednodušováky v ději a nebo se hodně stříhalo, to nevim. A tyto dvě chyby jsou na filmu vidět poměrně dost. Napětí stoupá, děj se stupňuje a vždy do toho skočí nějaký dějově velice jednoduchý skok. Škoda, mohlo to být lepší, ale za vidění tento film rozhodně stojí. ()

Dan9K

Byl by to snad nejnapínavější a nejnervóznější film vůbec, nebýt uspěchaného konce a především akčních scén, které napínavost zašlapaly hluboko pod zem. Divák totiž ví, že hlavní hrdina je takřka neporazitelný, takže není důvod se o něj bát. Avšak mé oblíbené (ne-li nejoblíběnější) téma totalitní budoucnosti bylo zpracováno velmi efektně a atmosféricky a zhruba do 3/4 filmu se jedná o prvotřídní depresivní zážitek. A to i přesto, že legendární knihy a filmy, které jsou velkými vzory Equilibria, jsou zde cítit až moc a ve chvíli, kdy se od nich snímek odkloní, úroveň spadne níž (viz konec). ()

Niktorius

Útlý rozpočet ruku v ruce s omezenou fantazií tvůrců (kteří Equilibrium pojímají jako skládačku sestavenou z dílů vypůjčených ze spousty jiných filmů) plodí ve výsledku vizuálně chudé a kvalitativně nevyrovnané béčko, s výstavbou příběhu, který jako by vypadl z počítačové hry - velmi dlouhé intro - mírná gradace děje a značná gradace přestřelek, likvidace hlanvího bose, zkratkovité outro. Námět slibuje leccost, bohužel se Wimmerovi nedaří mačkat z něj ve filmu mnoho emocí, přestože používá zaručené prostředky, jako je roztomile chundaleté štěně odsouzené k smrti. Akční scény mají cosi do sebe, škoda že tolik kopírují Matrix, aniž by převzaly jeho choreografickou eleganci a v některých momentech vypadají jako směšně zrychlená roztržka mezi žáky třetí bé. Přeze veškeré výtky však pod tři hvězdičky nepůjdu. Equilibrium není žádným průserem a většinu své stopáže dobře baví. Jen škoda, že není (a to doslava) doatženo do konce - v této podobě je příliš šedivé na to, aby brzy po zhlédnutí nevybledlo úplně. ()

ripo

Spočiatku som si myslel, keď som videl DVD v Tescu, že sa jedná o nejaké sračkoidné béčko, kde sa vystrieľa milión nábojov a hlavnými postavami filmu budú drsní a zlí chlapci. Nakoniec ma tento film veľmi príjemne prekavpil. Áno, bolo tam milión vystrieľaných nábojov, ale drsní chlapci nakoniec boli takí obyčajní, cítiaci a bezcitoví zabijaci. Štýlovo to bol Matrix, šľahnutý čistučkou Gattacou. Niektoré akčné pištoľkové scény boli efektné, avšak chýbal mi tam väčší priestor pre pocity Rezistencie a nálady v nej ... Aj hudba bola akoby vytvorená na jednom synťáku narýchlo v garáži... ()

Spooner

Dobrá sci-fi záležitost,která je tak trochu klonem Matrixu.Tím nechci říct že zrovna v příběhu.Tento film totiž v příběhu občas Matrix i překonává a to je hodně velké plus.I tak se ale nálepky klon Matrixu nemůžu zbavit a nevim čím to je.Možná podobné přestřelky a nebo podobná atmosféra.Dalo se z toho ale vytřískat mnohem víc než jen solidní sci-fi.Hlavně co se týče herců ()

Davies182

Skvělý akční snímek, představující skupinku "strážců pořádku", kteří v budoucnosti ovládají nové umění boje kombinující tělesný kontakt se střelnými zbraněmi. Několik velmi efektních scén, snaha o dojemnost, a finální megaakce rozhodně nezklame. ()

petero

Vyšpičkovaná réžia, vizuálne natočené dravo zostrihané akčné scénky, herecký koncert Christiana Baleho spolu s myšlienkou žiť bez citov nie je žitie, proste akčné sci-fi, ktoré je o niečom a kde dialógy nie sú iba na to aby vypĺňali prázdno, mi skvelo brnkli na notu. ()

pepo

výborný námet,skvelý herci,fantastická hudba,slušná réžia ALE slabý scenár.z tohto námetu sa dalo vyťžiť oveľa,oveľa viac a keby sa to podarilo mohli sme sa stať svedkami budúcej klasiky. ()

Reiniš

Equlibrium je velmi povedená sci-fi. Škoda, že režisér místy neví jestli je film spíš akčí pecka nebo fylozofický otazník. Oboje se totiž docela tluče. Jinak velkou pochvalu si zaslouží herci. Samozřejmě hlavně Christian Bale, který zvládl emoční prechod svého hrdiny i akční scény na výbornou. Kdyby tvůrce na snímku ještě trochu zapracoval mohl být vynikající, takhle je to jen další šedá vize budoucnosti s několika technickými vychytávkami. ()

Xmilden

Nedomyšlená vize budoucnosti, protože je otázkou kam by taková budoucnost vlastně spěla. Lidstvo z obavy aby nevypukla další světová válka zavádí vlastně fašismus a vraždí dále ve velkém. Svým způsobem děsná pitomost, která se může alespoň opřít o Baleho a jednu dojemnou psí scénu. 55% ()

Phobia

Do třetice všeho dobrého, v prvních dvou případech jsem totiž pokaždé vytuhnula zhruba v polovině. Akční variantě "1984" a "451 stupňů fahrenheita" by slušel dopilovanější scénář bez logických ažur a hlavně vyšší rozpočet, aby se tvůrci mohli vizuálně rozšoupnout, místo šoupání půlkami při zdi. Ale stejně sem tu čtvrtou hvězdici přimáznu, protože nemám co vytknout protitotalitní myšlence a navíc se povedlo film velmi příjemně a kvalitně obsadit - takoví pánové Bean a Fichtner by imho zasloužili více prostoru. Ode mě pěkných 70% a jdu si radši vykopat důmyslný kryt pro svou knihovnu, než mi kolem ní začnou kroužit fanatici s plamenomety. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda