_DAVE_

Strhující výkon Johnnyho Deepa, a výborně stylově zpracované reálie celého do potemělého noir stylu. Na tohle je Tim Burton asi ten nejlepší človek. Co mě ale zarazilo, je neskutečná preciznost s jakou tento film popisuje jak samotného Wooda a lidi kolem něj, tak i filmy které točil. Přiznám se, že po shlédnutí tohoto filmu mám chuť vidět nějaké to Woodovo "dílko".. ()

gjjm

Stylizace filmu á la Plan 9 je dobrý nápad.Depp sice není podobný Woodovi a především Landau prostě vypadá jako Lugosi ještě míň, než ten chiropraktik, přesto film není nijak špatný a herecky je vynikající. Film sám je nepochybně zajímavý a má skvělou atmosféru (holt Burton). Popisuje velmi volně to období života nešťastného režiséra, v němž s obvyklou sestavou narkomanů, zkrachovalých existencí, wrestlerů, chiropraktiků, barvoslepých kameramanů a Bely Lugosiho během několika dnů natočil svá vrcholná díla - Glen or Glenda, Bride of Monster, Plan 9. Končí sice mírně romanticky, ale nějak zvlášť to nevadí. V podstatě si o Woodovi myslím to samé co Burton. Byl to člověk, který byl tak fascinovaný tím, že vytváří film, že ho nějak zvlášť nezajímalo, jestli se na to, co točí, dá dívat. Film má úžasnou atmosféru Woodových filmů a vůbec té doby...a také jakousi autoritativnost a důvěryhodnost (přestože se v detailech od Woodova života odchyluje), prostě vypadá hodně realisticky. Technická kvalita je poněkud nestylově úžasná, scénář je sice mírně neucelený (co má znamenat ten kus s Wellesem?) a trošku americký, ale to je přece jenom součástí atmosféry a woodovskosti filmu. Scény, kde Wood natáčel, byly ale natočeny úžasně - možná je jen škoda, že nebyly použity původní záběry. Kombinace nových a starých by měla něcodo sebe. Nemyslím, že by šlo o poctu filmu a umění, jak se tu kdekdo snažil tvrdit - spíš o takovou rehabilitaci nechvalně známého režiséra a "špatných" filmů vůbec. That was perfect! P. S. Landau dost přehání Lugosiho přízvuk. Lugosi byl sice Maďar, ale mluvil dokonalou angličtinou bez jakéhokoliv akcentu - jen si na něj hrál tehdy, kdy se to pro roli hodilo. Landau mluví tak, jako Lugosi v Drákulovi, jenže Lugosi v Drákulovi měl sám rumunský přízvuk imitovat. V běžném životě a prakticky všech pozdějších filmech včetně Woodových mluvil bez akcentu.. ()

Endyis

Ač jsem fanouškem tvorby Tima Burtona, tak tento skvost v mém osobním měříku velice převyšuje jeho ostatní jinak vcelku povedenou tvorbu. Tento film hodnotím jako největší Burtonův majstrštyk a klidně by tento snímek mohl být v mojí topce; nedokáži se rozhodnout mezi 95 - 100%, ale to je myslím si jedno. Skvěle udělaná věc, která bez slabého místa a skvěle vystihuje životní přívěh a tvorbu jednoho "specifického mistra" ve svém oboru - natáčení filmů tak špatných až jsou časem považovány za geniální... ()

VittaBella

Pustit se do natáčení tohoto filmu podle mě chtělo pořádnou odvahu! Film o režisérovi, který natáčel příšerná béčka, převlékal se za dívky a působil jako z jiného světa, musel být pro Burtona těžkým soustem, ale zároveň originálním. Čekala jsem však od tohoto snímku mnohem víc. Děj byl celkem o ničem a chyběla mi jakákoliv známka zápletky či vyvrcholení. Herci už byli o něco lepší, ale Johnny Depp se až moc přiblble křenil. Líbila se mi ale představitelka Vampíry a občas mě rozesmál pohled na Billa Murraye. Určitě byla také dobrou volbou černo-bílá, jinak by film ztratil svou kouzelnou prapodivnost. ()

Pavlínka9

Nadšení, nespoutanost, závislost, touha po objevení, neodraditelnost, exhibicionismus,....plno těchto slov bylo spojováno s Edwardem Woodem v souvislosti s filmem a přesně to je zachyceno a ztvárněno vynikajícím způsobem v tomto filmu. Jeden z nejlepších filmů Tima Burtona, který svou rozmanitostí a živostí pobavil už hodně lidí. Johnny Depp jako hlavní představitel opět dokázal, že je hercem tělem i duší a jeho scény v ženském oblečení ... :) Ty se nedají popsat, ty se musí prostě vidět!! :) Film pro mě není pouze ztvárněním zápalu a touze po natáčení filmů režisérem Woodem, ale hlavně je pro mě skvělým pobavením výborných hlášek, o které se postaral hlavně Bill Murray, který zde představuje roli, která snímek ještě více okořeňuje :) Bill je zde pro mě nejlepší postavou celého snímku...a jeho hláška: "Zkuste říct, že Karloff je anglánskej sráč" :D :D je prostě bomba :) Kor když sedí v kostele na vlastním křtu do nové církve :) ()

BoncheR

Podobne ako v Nolanových filmoch sa ťažko vyznať ale milujem ich, (len si skúste pozrieť Počiatok alebo Memento) Burtonove filmy nemám veľmi v láske, a vždy ma poriadne vytočia (výnimku tvorí snáď len Nožnicovoruký Edward). Ed Wood je typický film Tima Burtona a žiaľ... nesadol mi. Možno je to podobná pocta filmárskemu remeslu akú vzdal Martin Scorsese v Hugovi, ale tam to bolo aspoň očividné. Tu ani tak nie. Žiaľ, Ed Wood sa mi nepozdáva. Hodnotenie: 65% ()

Saku

Bravo, bravo, magnifique! Tenhle film jede od zacatku do konce v tempu J. Deppa, jehoz touha natacet filmy zavani az posedlosti, ktera je vlastni jen opravdovym dricum! Martin Landau prekracuje hranice herectvi, jeho mimika je uzasna. Puvodni filmy jsem nevidel, casem se k tomu urcite dostanu, ale tenhle film je pro me vice nez nejaka biografie spice navod jak dosahnout vlastniho snu a jit za nim i pres mrtvoly. Pro me nejlepsi film T. Burtona. Filmed in HOLLYWOOD, U.S.A. ()

Master19

Vynikající pocta všem naivnim fanatikům filmu a vůbec tomu, když se někdo dokáže pro něco nadchnout na 300% a jde si za svým cílem přes "mrtvoly". ()

dANo

Tim Burton dal svojmu dvornému hercovi Johnnymu Deppovi možnosť vyniknúť ako najhoršiemu režisérovi všetkých čias... Spolu s plejádou skvelých hercov vytvorili biografiu človeka, ktorý s odstupom času (a určite aj vďaka tomuto filmu:) získal mnohonásobne väčšiu popularitu, ako v čase, keď tvoril svoje nízkonákladové filmy. Už samotná predstava, že existoval režisér, ktorý každú scénu vo svojich filmoch natáčal iba raz, je dostatočne komická, takže o zábavné miesta vo filme nie je veru núdza... :o)) ()

Compadre

Ed Wood si tuto poctu zasloužil a pokud jste před shlédnutím filmu měli za to, že Ed byl jen pouhý břídil s nulovým talentem, tak na konci vám slibuji, že ho budete mít rádi. :-) ()

Mihail123

Tim Burton. Kto iný by dokázal poňať najhoršieho režiséra všetkých čias lepšie ako jeho nadšenec, ktorý natočil svoj najlepší film. Aký paradox. Samozrejme spolu s hereckým koncertom Johnyho Deppa a Martina Landaua. I like to wear women's clothes! ()

swe

Nevím co si mám o tomto filmu myslet. Natočené to nebylo špatně, ale téma mě vůbec neoslovilo a měl jsem co dělat, abych to vůbec dokoukal. Nuda. ()

Tereza666

Co můžeme čekat od složení Depp&Burton - jednoznačně dokonalý filmový zážitek. Ty dvě hodiny mě utekly a já si tu parádu skvěle užila. ()

Brain-D

Depp byl naprosto výborný stvárnitel tzv. "nejhoršího" řežiséra. Velmi jsem se bavil a mám moc rád staré filmy, obzvlášť ten přízvuk jakým mluví Dracula. ()

popkec

Skvělý film před kterým doporučuju shlédnout některý Woodův film nebo o nich alespoň něco málo vědět. Výborný Johnny Depp, skvělá atmosféra a hlavně nezapomenutelný styl režie Ed. Wooda, zvlášť když se člověk zamyslí nad tím, že to možná skutečně tak bylo. ()

sskrblik

Film od Tima Burtona, který vlastně není od Tima Burtona nebo je? Opravdu tenhle film režíroval ten samý, kdo stojí za Střihoruký Edward, Beetlejuice, Karlíkem a spol.? Jestli ano, tak v tomhle filmu má zcela jiný rukopis a díku tomu mě i tenhle film přesvědčil, ale nejenom díky tomuto. Příběh je zajímavý a zvlášť nejzajímavější jsou herecké výkony, kde Depp mistrovsky ztvárnil člověka, který věří v to co dělá, ačkoliv ostatní se dívají pravdě do očí. Ed Wood byl mizerný režisér, ale naprosto oddaný své práci a ikdyž nebyl úspěšný, tak se nezvdal a snažil se dál. Co mě nejvíce dostalo bylo pojetí jakým Johnny zahrál, jiná úroveň hlasu, skvělá mimika a gesta. Retro styl jen dodává na výslednému dojmu z filmu. Velkolepý výlet do života jednoho zapomenutého režiséra! ()

hroubek

Nádherná pocta nejhoršímu režiséru všech dob s vynikajícím Johnny Deppem. Od Tima Burtna jsem viděl skoro všechno co natočil a proto stále přemýšlím, proč jsem si tento film nechával tak dlouhou ujít. ()

H.Gordon

Od Burtona podle mě nejlepší film. Kdyby Ed Wood ještě žil, myslím, že by byl poctěn tím, že někdo o něm udělal životopisný film.Především na mě zapůsobil Johnny Depp., který mi až v tomto filmu dokázal, jaký je to výborný herec. Měla jsem totiž neustále pocit, že není tak velký herec, jak si všichni myslí. Viděla jsem v něm pouze jednu tvář. Ale po shlédnutí Ed Wooda a strachu a hnusu v Las Vegas mi dokázal, že je to herec s velkým H. Bill Murray opět nezklamal a homosexuála zahrál perfektně. Větší prostor ve filmu jsem čekala u Patricii Arquette, to mě trochu mrzelo. Celkově herecké obsazení bylo velmi dobře zaplněné. Navíc díky Ed Woodovi mám chuť se podívat na jeho nejslavnější filmy, a už se na to těším. 4, 90*. ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“