corpsy

Film, ktorý by mal vidieť každý filmový fanúšik, alebo človek, ktorý sa o film zaujíma. Dobovo štylizované dielo nám ukáže ako to vlastne funguje ( nefunguje ) - fungovalo ( nefungovalo ). Burtonova réžia je dokonalá, režíruje s nadšením, ako nejaký zanietený fanda. Herecké výkony už byť lepšie nemohli a samotná výtvarná stránka si určite zaslúžila nejaké to významné ocenenie. Novodobá klasika. ()

Skrk

Navždy asi budu děkovat tomuto geniálnímu snímku, protože nebýt jeho, o filmy se nezajímám a nikterak je nevyhledávám. Pánové Depp & Landau (zasloužený Oscar) vynikající, Burtonův nejlepší film. ()

Marek1991

Neviem, či bolo správne poňať životopisný film ako komédiu, nech už dostáva Ed Wood prívlastky akékoľvek, je to jeho zosmiešnenie, ktoré nie je správne. Nemôžem však povedať, že som sa nebavil, taktiež vizuál bol skvelý, herecky na komédiu úžasné, no neviem, či reál tomu zodpovedal. Ak áno, tak by to pre mňa nabralo ešte silnejšie emócie. Film veľmi pozoruhodný od hudby, cez scenár až po samotný dej, ktorý končí ozaj v tom najlepšom, napriek tomu, že ten jeho film, ktorý tam je ako posledný zobrazený, je považovaný za najhorší všetkých čias, pretože jeho ďalší život bola katastrofa a takto bola aspoň jeho povaha dlhšie rozobraná na rôznych životných udalostiach. Tim Burton napatrí medzi mojich obľúbencov, Eda Wooda zas nepovažujem za najhoršieho režiséra všetkých čias, v mnohom by mohol ísť aj napriek tomu, že bol v určitých veciach šialenec príkladom, napríklad v snahe zobrazovať realitu. Bolo to pekne ukázané pri netrafení sa dobre do dverí, v súčasných filmoch je všetko akoby dokonalé, nikto nezakopne ani o roh postele, proste všetkým záleží najmä na vizuálnej stránke reality. Mňa tiež pobúrilo to, ako chcel človek od filmu vedieť v skratke o čom je film za pár sekúnd a podľa toho rozhodol, či naň dá peniaze. Možno boli jeho filmy braky, možno nemal nikdy prejsť na pornofilmy, možno mal ísť na psychiatriu v istom období svojho života, ale svojskosť sa mu nedá uprieť, bol sám sebou. Tento film veľa vecí o ňom poodhalil dosť šikovne a do hĺbky, jedno je isté, jeho život nebola nuda a aspoň nemanipuloval ľudí, poznám pre mňa horších tvorcov, ktorí si za svoju tvorbu ani nezaslúžia spomenúť, možno radšej niekde na inom mieste, on bol však jedinečný, tak ako stvárnenie tohto filmu. ()

liquido26

(Zjistil jsem, že tu skoro rok strašil komentář k úplně jinému filmu, takže teď už je vše opraveno) Tenhle film je prostě bezchybný. Všechno působí navýsost věrohodně. Ať už je to věrně zachycená atmosféra 50. let v Americe (díky černobílému zpracování není poznat, že film pochází ze současnosti – toho, že se sem tam mihne auto, které se začalo vyrábět až např. 3 roky poté, co se odehrává děj si asi normální divák nemá šanci všimnout. Dost dobře tenhle film v barvě ani neumím představit), nebo rekonstrukce scén z filmů Eddieho Wooda nebo podobnost herců s jejich reálnými protějšky. Martin Landau je sice trochu vyšší a shrbenější, ale jeho stárnoucí Lugosi působí stejně démonicky a charismaticky jako Bela ve skutečnosti. Navíc se mu dobře daří napodobit Lugosiho přízvuk. Oskar za tuto roli je více než oprávněný. Lisa Marie je stejně chladná a krásná jako Vampyra a například George Steela byste od Tora Johnsona prostě nerozeznali. (Sarah Jessica Parker je daleko hezčí než Dolores Fullerová:-)) Do jaké míry se Burtonovi podařilo zachytit entuziasmus Eddieho Wooda věrohodně a do jaké míry si ho přibarvil to bohužel nevím, ale nadšení s jakým točí své filmy mě vždycky donutí se na některý z nich podívat. ()

Cubinho

Edward D. Wood Jr. - pojem ve světě filmového braku. Zatím jsem ani jeden z jeho filmů celý neviděl, ale některé fragmenty z nich ano. Takže pojmy jako Glen or Glenda, gumová chobotnice či chudák Bela Lugosi mi byly známy. Překvapením pro mě však bylo samotné myšlenkové a materiální zázemí těchto filmů. Ed Wood musel být šílenec, který filmu vůbec nerozuměl. Ale na druhou stranu film tolik miloval, že jej nepřestal točit, třebaže byl všem pro smích (nutno podotknouti, zdali ho to vůbec trápilo). 8,5/10 ()

Ajinka126

Příběh jednoho snílka a skutečně zarytého milovníka filmu, alespoň tak nám Edwarda Wooda představil Tim Burton a Johny Depp. Pokud tomu tak skutečně bylo, tak možná neměl Wood talent, příležitost ani peníze pro vytváření dobrých filmů, měl ale tolik lidskosti a zaujatosti pro věc, kterou bych mnohým z vás přála. Johny Depp dodal své roli kus svého vlastního daru a mě se neuvěřitelně líbil. Ostatně jako vždy tady převládalo souznění mezi Timovou představivostí a svérázností a tím nepřekonatelným šarmem Johnyho Deppa. Největším překvapením však pro mě byl Martin Landau, o kterém jsem doposud neslyšela. Jeho výkon byl natolik přesvědčivý a reálný až jsem chvílemi zapomínala, že tohle není skutečný Bela Lugosi, který mě dojímal. Jeho životní moudrost a možná stejný smutek ze stáří mě dohnali až k slzám. Zklamáním, ale ne překvapivým, je pro mě je Parkerová. Nejsem si jistá, jestli zcela pochopila svoji část role, protože to vypadalo, že hraje jednu z těch filmových rolí zesnulého Wooda. Chovala se jako tupá uječená dívka z jeho pověstných hororů. Filmu ale jednoznačně 80% ! ()

F.man

Ed Wood musel být skvělý člověk. Obdivuju jeho zapálení pro filmy a chuť s kterou šel vstříc kritiky do nových a nových projektů. Obdivuju taky Tima Burtoona, že mu složil poctu o které se jiným režisérům ani nesnilo. Vývornou volbu udělal s černobílím obrazam, který se tady skvěle hodí. Jak napsal POMO, Ed Wood není bezchybný snímek. Je to však snímek, který má v sobě parádní atmosféru a kouzlo Eda Wooda (nebo Johny Deppa). A proto pět hvězd... Should he tell her? Should he not tell her? He's torn, Georgie. This is drama. ()

curunir

Film azda najmenej typický pre Burtona a pritom jeden z jeho najlepších. A je až neuveriteľné, že bol rovnakým prepadákom ako filmy ,,talentovaného" Edwarda D. Wooda jr. Aj keď je Ed Wood doteraz jediný Burtovom čiernobiely film, pričom dôvod je iba ten, že tvorcovia nevedeli ako by Bela Lugosi vyzeral farebne, avšak táto vizáž filmu naozaj pristane. Chváliť Martina Landaua za jeho výkon snáď ani nemá význam (druhý Bela Lugosi), treba však povedať, že samotný Depp za nim nijak nezaostáva. Veľké uznanie však treba prejaviť aj kameramanovi Stefanovi Czapskemu (Nožnicovoruký Edward, Batman sa vracia), tradične dobrému výtvarnému spracovaniu (hlavne nasvietenie celého filmu) a bravúrnej hudbe Howarda Shora, ktorý vystriedal Burtonovho dvorného Dannyho Elfmana. Nie úplne dokonalý zážitok môže zachrániť jeho ďalšie pozretie, zatiaľ 4.4*. ()

Astaroth12

T.Burton bol a aj je na vecou, točí filmy ináč, do projektov, ktoré niesu až tak zaujímavé vie vložiť svoju myšlienku, svoj nadhľad. Z filmu vyžarujú krásne 50 roky a tak nieje núdza o krásne interiéry a dokonalé exteriéry. Len tento film má jednu chybičku, že Edward D.Wood nemal až tak zaujímavý život, aby ma tento životopisný film zaujal. Jediné čo som sa dozvedel je, že bol nadšenec filmu, ale celkom bez talentu. Nevidel som jeho žiadny film, ale určite to napravím, hlavne chcem vidieť tie, ktoré v tomto filme sú spomenuté. Tak Johnnymu tato rola vobec nepasovala, bol v nej často stratený, ale zato vynikol Martin Landau v roli starnúcej filmovej legendy (Bela Lugosi), bol nezabudnuteľný. Je tu pár napínavejších scén a aj nejaká morbidita sa tu našla, ale u Burtona to nieje neobvyklé. Ale Burton ma oveľa lepšie filmy, toto je len priemer. ()

Kryton

Ed Wood byl tak špatný , že film o něm je paradoxně vynikající. Užíte si film stejně jako všichni , kdo ho vytvářeli. ()

Lokutus

Zajímavý životopisný fim, který však své kvality odhalí až v poslední třetině a první dvě jsou pro běžného diváka asi poněkud obtížně snesitelné a pochopitelné prostě proto, že vůbec nepochopí, co se to vlastně děje a o čem to má jako celé být... ()

mis-ko

Dobrý film o zlom režisérovi prezentuje jeho zlú prácu v dobrom svetle a tak sa divák dobre baví na úprimnej snahe Eda Wooda robiť dobré filmy pomocou zlých prostriedkov, hoci s dobrými nápadmi. Výsledok je: a) v prípade Wooda zlý, b) v prípade Burtona dobrý. ()

griff

Film Tima Burtona o nejhorším režisérovi všech dob. Hlavní role...kdo by to u Burtona nečekal...Johnny Depp. Můžu jen dodat, že to byla jako vždy skvělá volba, hodněkrát jsem slyšela o pravém americkém úsměvu, ale až tady se mi ho podařilo na vlastní oči vidět. Celé dílo je tak neuvěřitelně úžasně kýčovité a do toho nádherně dojemné až z toho běhá mráz po zádech. A při představě, že někdo takový opravdu žil a že se něco z toho možná vážně stalo... To prostě stojí za to vidět. ()

Cimr

Okouzlující pocta béčkovým filmům. Je důležitější točit dobré filmy s klidem nebo špatné filmy s neskutečným nadšením a zápalem? Je důležitější film, který dostane šest set Oscarů, ale vznikal v nepřátelské atmosféře nebo nejhorší film všech dob, při kterém ale na place vládnou sympatie a všeobecná pohoda? Co určitě stojí za zmínku jsou herecké výkony, ať už je to "nedeppovský" Depp, "nemurrayovský" Murray nebo naprosto dokonalý Martin Landau, který Belu Lugosiho zahrál snad ještě lépe, než kdyby se hrál sám Bela Lugoshi! ()

fannah

NAPROSTÁ DOKONALOST. Tim Burton JE neskutečný režisér, Johnny Depp JE neskutečný herec a Martin Landau JE Bela Lugosi. Ed Wood, aneb návod Tima Burtona, jak o naprosto nemožném člověku natočit skvělý a DOKONALÝ film. 100% ()

baribal

Film určitě není bezchybný, chvílemi se opakující a trochu zdlouhavý, ale postava Eda Wooda je naprosto odzbrojující, nadšení pro film a zároveň neschopnost sebereflexe dělá z Eda Wooda největšího filmového fandu. Vynikající film o "příšerných" filmech, jeden z nejlepších filmů Johnnyho Deppa. ()

Krissty

Další film mých dvou oblíbenců a ještě k tomu o tak zajímavém člověku, který má svůj vlastní svět, ve kterém si točí béčkové horory za vyžadoněné peníze.. Je úchvatné, jak byl pyšný na svá díla a na to, jaký je skvělý režisér.. Johnny je ve své roli opět skvělý.. Jen mě překvapilo, že tentokrát, když jsem ho viděla bez trička, to ve mně nevyvolalo žádnou.. jak to říct.. touhu? Možná to bylo tou podprsenkou :D Martin Landau byl samozřejmě také moc dobrý, ale nezaujal mě ani zdaleka tolik jako Bill Murray.. Ten byl vážně "okouzlující" :D Je až neuvěřitelné, že všichni tito hodně zvláštní lidé opravdu žili a dokonce takhle "pohromadě".. Opravdu jsem se skoro vůbec nemohla přestat smát.. :) Film je plný naprosto dokonalých scén jako ta s tmavě šedými šaty, chobotnicí bez motoru nebo premiéra Krásky a netvora.. Tim Burton opět dokázal, že je jedním z nejtalentovanějších režisérů dnešní doby a povedlo se mu natočit skvělý film o skvělém člověku! Jedním slovem - SKVĚLÉ! :) ()

Krt.Ek

Tak to nám ten únor pěkně začíná. Z mých deseti naplánovaných filmů je tohle můj druhý zhlédnutý a také druhý, který si zaslouží maximální ohodnocení. Výsledný dojem je navíc lepší než u Hitchcockova Okna do dvora. Dokonce jsem si tento film zařadil do své širší TOPky. Je to vlastně jediný zástupce Tima Burtona v mém osobním žebříčku nejoblíbenějších filmů, což je trochu zvláštní. Čekal jsem totiž, že mě více zaujme nějakou svojí "fantasmagorii" než obyčejnou biografii. I když nevím jestli smím nazvat život Edwarda Wooda obyčejným. Asi ne.___ K samotnému filmu musím říct toto. Dlouho jsem se mu vyhýbal jelikož jsem si myslel, že se v něm Burton Woodovi vysmívá. Vím, totiž že E.D.W byl dost bizarní tvůrce a dodnes za svou režisérskou práci sklízí přívlastky typu "Nejhorší režisér historie" nebo "Režisérský antitalent". Ale tenhle film nahlíží na Wooda trochu jinak. Ukazuje nám ho jako člověka, který miluje film nade vše. Člověka, který si jde za svým cílem i přes všechny potíže, které se mu lepí na paty ať už jde o nedostatek financí a z toho vyplývající stresující hektické natáčení nebo potíže s producenty. Takovému cinefilovi přece nejde nefandit. Teda pokud jste taky cinefilové jako já. 95% Dodatek: V nejbližší době zhlédnu nějaký Woodův film . Nikdy by mě to nenapadlo nebýt Burtonova filmu. Takže i toto mu musím připočíst k dobru. ()

Z0oMb3E

Môže kombinácia Burton-Depp sklamať? Asi nie. Tak to nieje ani v tomto filme. Depp tu síce ukázal len jednu tvár a to čistý optimizmus, no jeho vždyprítomný úsmev sa dá uveriť. Dá sa mu uveriť, keď prosí o peniaze, keď povzbudzuje príšerné výkony svojich hercov, či posunie ďalej očividne zbabraný záber. Slová ako...skvelé, ideme ďalej... vyvolávali na tvári úsmev. Ani nie tak škodoradostný či výsmešný, ale nehorázne som mu závidel to, že si dokázal udržať vždy dobrú náladu, entuziazmus a životný elán. Depp zatienil všetko čo hralo okolo neho, a tak Landau, Parkerová či Murray vyzerajú ako o triedu slabší herci. V postave Eda Wooda som našiel svoj idol.5* je málo. Film je natočený dobovo (čiernobielo), ale to absolútne neuberá nič na jeho čare, ba čo viac pridáva mu to na autenticite. Bravúrne Burtonovo dielo, ktoré budem pozerať dookola. ()

Rosana

Nejsem moc fanda biografických filmů, ale tento byl vážně nudný. Tim Burton mě zklamal. Nebylo tam moc legrace ani akce a ani dobrodržství. Hrozný film o nejhroznějším filmovém režisérovi. ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“