Dzin01

Filmy Eda Wooda mi přijdou nudné až otravné, ale film o Edu Woodovi je opravdový skvost. Minimálně jen za scénu "souboje s chobotnicí", kde Martin Landau ukáže, že si Oskara opravdu zasloužil. ()

Remedy

Nejlepší film o nejhorším filmaři? V případě osobnosti Eda Wooda nemusí „nejhorší filmař všech dob“ nutně znamenat pejorativní označení, protože to, co Ed „tvořil“, je do jisté míry samostatný filmový žánr. Jinak jde bezpochyby o jeden z nejlepších životopisných filmů, který jsem viděl a určitě o jeden z vrcholů spolupráce dříve ohromného dua Burton-Depp. [90%] ()

topi

Ed Wood - největší legenda brakového marastu a největší "béčkař" v dějinách Hollywoodu. S jakým nadšením to ale všechno dělal je neuvěřitelně sympatické a lidské. Johny Deep, který ho ztvárnil je dokonale bezprostřední a jeho pozitivní dechberoucí eufórii jsem doslova prožíval s ním. Kolikrát jsem fakt slzel smíchy. On je to v podstatě i dost smutný film, z kterého však čiší životnost a touha být a žít. Musím říct, že všechny herecké výkony jsem hltal s pocitem toho, že sleduji skutečně film z padesátých lét, největšího tvůrčího období Eda Wooda. Velký podíl na tom stoprocentně má černobílý formát, který se tu neskutečně hodí a barevná kamera by ztratila to pravé bizarní kouzlo. Naprosto mě odrovnal Martin Landau, který hrál hororovou legendu Draculu - Belu Lugosiho a za jejíž ztvárnění dostal i Oskara. Tim Burton film natočil s neuvěřitelným nadhledem a je radost sledovat, jak tehdá vznikaly nejslavnější Ed Woodovy braky. Tentokrát Tim Burton vyměnil svého dvorního skladatele Dannyho Elfmana za Howarda Shora a vůbec neudělal špatně, hudba je dokonalá. Tenhle film je určen pro všechny milovníky brakových záležitostí, starých sci-fi a hororů, pro všechny zanícence, kteří podlehli kouzelnému fenoménu zvaného kinematografie. Ale je také pro všechny, kteří si chtějí splnit nějaký svůj sen a myslí si, že to nejde. Ale jde. Všechno jde. Důkazem je fascinující osud postavy jménem Edward D. Wood, Jr. ()

Sigurd

Jak to dopadne, když filmový vizionář Tim Burton natočí film o nejhorším režiséru všech dob? S Woodem má Burton společnou jednu vlastnost. Chuť uskutečňovat své nepředstavitelné snílkovské vize. Dál se naštěstí jejich cesty rozcházejí. Burton natočil stylově vytříbené biografické retro s vynikajícím hereckým obsazením. Na Deppova Wooda je radost koukat, diváka strhne nadšením do své práce a dojme svoji otevřeností a naivitou. A Martin Landau rozpoutá jako Bela přímo herecký koncert. ()

PogoJoe

Film, který moji pochmurnou náladu na začátku změnil v přesvědčení, že s patřičným nadšením lze doáhnout jakýchkoliv snů. Johnny Depp je jednoduše borec a spojení s Burtonem mu svědčí. ()

Aiax

Rozhodně jeden z těch lepších životopisných filmů. Depp mě osobně malinko zklamal, zdálo se mi, že to s tím naivním nadšením krapet přeháněl. Ovšem jak se ve svých rolích vyřádili ostatní herci, například Bill Murray, Jeffrey Jones a především neuvěřitelný Martin Landau, to se hned tak nevidí. S hodnocením bych zřejmě šel podstatně výš, kdybych ovšem před časem neviděl o Edu Woodovi fantastický dokument. Takhle jsem měl pocit, že scénář téma krále filmové žumpy využívá přinejlepším z poloviny. Škoda. ()

JohnMiller

úprimná a poctivá pocta najhoršiemu režisérovi všetkých čias. Mám rád Burtonov nezmazateľne morbídny a oldschoolový rukopis. Cítim z neho taký príjemný, mnohým ktorým nesadol príde asi nechutný, pocit že svojim spôsobom iba odkazuje na staré braky na ktorých vyrastal. či sa to tento štýl niekomu páči alebo nie, treba uznať že nikto iný by nemohol vystihnúť tento film lepšie ako Burton. Touto snímkou ma tak navnadil že mám sto chutí si pozrieť nejaké Woodove braky ako GLEN OR GLENDA alebo Plán 9. Je to tak úžasne natočené že mi to nedá. Ono je to celé o chlápokovi ktorý proste zbožňoval filmy a sám chcel nejaké natočiť so svojimi kamarátmi, moc pedantný nebol, často ho súril čas a peniaze no očividne mu to neprekážalo. Robil to čo ho baví a to sa cení. Ide o skutočne fantastický film s vynikajúcimi hereckými výkonmi Deppa a jeho sekundanta Martina Landaua alias Dracula Bela Lugosi. Najbizarnejšie je na tom však to, že ono s drvivej väčšiny, ako som si zistil, nejde o vymyslený príbeh ale o skutočné udalosti tohoto "významného" tvorcu... Je to až neuveriteľné. ()

major.warren

Ed Wood je jeden z nejkrásnějších a nejdojemnějších filmů všech dob! Uctívat tvorbu Eda Wooda je asi hloupost, ale když se člověk do těch nádherně bizarních braků s ještě bizarnějším obsazením ponoří, s lehkostí zjistí, s jakou ryzí nenuceností a půvabem byly tyto braky kategorie B natočeny. Každý velký filmař by měl během kariéry vzdát hold své profesi. Tim Burton tak učinil právě skrze Woodův tragikomický příběh, který mnohem více než o slávě vypráví o nezkrotné vášni a až likvidační posedlostí filmem. Geniální opening a stylové titulky nás uvedou do děje a pak už na scénu nastupuje Johnny Depp, jenž podává výkon svého života. Je zde skutečně kouzelně dojemný, naivní i urputný zároveň. Výtečně mu sekunduje Martin Landau v roli vysloužilého Bély Lugosiho, který chystá s Woodem svůj "velký comeback" na filmovém plátně. Nádherné výkony ovšem podávají i půvabná Patricia Arquette, poněkud výstřední Bill Murray či budoucnost předvídající Criswell v podání Jeffreyho Jonese. Za zcela zásadní scénu považuji Edovo setkání s Orsonem Wellesem, kdy se Ed, který již nemá sil na to, aby bojoval s producenty svých filmů, dozvídá, že i Welles musí pro realizaci svých snů ustavičně bojovat, leccos obětovat a vytrvat ve své touze. I přesto, že je Ed Wood životopisem pravděpodobně "nejhoršího režiséra historie," nese si v sobě neuvěřitelné poselství. Málokdo totiž dnes tvoří své filmy s takovou nezištností, láskou a upřímnou vášní jako kdysi Ed Wood. Stojí za to se na tento film podívat (platí pro všechny filmové nadšence), protože Ed Wood je ztvárněním té největší lásky k filmům, jaká vůbec může filmaře v životě potkat. Asi si brzy pro zajímavost pustím Plán 9, ze zvědavosti... Tady opravdu není, co vytýkat. U mě má tento film to nejlepší hodnocení. 100%. Mám odsud spoustu milovaných scén: Zejména pohřeb Bely Lugosiho mě vždycky dojme, popřípadě Edova jízda s Kathy ve strašidelném hradě a samozřejmě romantické finále v dešti. ()

Skip

Opravdu jedinečná pocta nejhoršímu režisérovi všech dob. A že byl opravdu hodně špatný, to jsem si ověřil ve filmu Plán 9 z vesmíru. Woodovo zanícení pro film bylo neuvěřitelné. Tolik filmy miloval, stejně jako angorské svetříky... Johnny Depp hrál parádně a Landauův Bela Lugosi také neměl chybu. Ostatně ona se na tomto filmu sešla dobrá parta herců, kteří potřebují kvalitní roli a dobrého režiséra, a pak ze sebe dokáží vydat vskutku nečekané. S klidem mohu říct, že si na tomto filmu smlsnu pokaždé, když ho vidím, a vychutnávám si snad každý záběr. Pro mě doposud jednoznačně nejlepší Burtonův film. ()

L_O_U_S

Teď už asi chápu, co přimělo Lugosiho, aby hrál ve Woodových šílených filmech. Wood byl jediný, kdo si jej troufl angažovat v době, kdy už ho všichni měli za mrtvého. Burtonův film je co do žánrů šikovně vybalancován a značným kladem je černobílý obraz, který dokresluje atmosféru Ameriky 50. let, v níž ožívá skvadra Woodova neuvěřitelného hereckého týmu. Velmi přesvědčivé výkony podávají především Johnny Depp a Martin Landau, takže vám chvílemi opravdu připadá, jako by na place řádili skutečný Wood s Lugosim. Stejně tak přepisy scén z filmů jsou velmi věrné včetně detailů jako pohyby postav a výraz. (471.) ()

Aleee89

Tenhle film jsem chtěla vidět dlouho, kdysi mi v televizi unikl, takže teď jsem jej nemohla vynechat. A důvodem, proč jsem ho vidět chtěla, nebyl ani můj oblíbený Johnny Depp a ani záruka toho, že když film točí Tim Burton, bude to přinejmenším zajímavé. Důvodem mého dívání se byl hlavně námět, možnost podívat se na údajně nejhoršího režiséra všech dob. Martin Landau i Johnny se rolí zhostili na výbornou. Postava Eda Wooda je na jednu stranu komická, na straně druhé smutná a stojí možná za politování. Ale každopádně máte při dívání jedinečnou možnost podívat se na Hollywood z opačné stránky, což vítám, máte možnost vidět velice zvláštně a zajímavě natočený životopis v podání hollywoodské špičky. ()

radektejkal

Tim Burton je jistě hravý člověk, hrát staré hry ho ale moc nebaví, a tak je inovuje a vymýšlí nové; hra na Hollywood je už hodně stará a má svoje standardní pravidla, z nichž nejdůležitějším je kasovní úspěch. To Burton nezpochybňuje, snaží se jít ale pod povrch (především pod svůj) a modeluje hru na přátelství stárnoucího herce a mladého režiséra. K tomu si vybral krále nízkých rozpočtů Edwarda D. Wooda, Jr. a Bélu Lugosiho, známého herce, o němž se ale pochybuje, že ještě žije. Výsledkem rozhodně není béčkový film, je jím rozverná vycházka do okrajových oblastí hollywoodské kinematografie. ()

Anglie

Skvělý životopisný film o režisérovi velkých braků.. Depp je skvělý a Burton opět prokázal svůj originální výtvarný talent. ()

wipeout

Ako už bolo povedané, keď o Edward D. Wood, Jr. počujete prvý krát práve v tomto snímku, tak vás asi s najväčšou pravdepodobnosťou nijaký úžasný zážitok nečaká. Mal som tú smolu, či skôr šťastie, že patrím k jedným z tých ignorantov B-čkovej produkcie a tak som sa na Ed Wooda pozeral len ako na film. Vonkoncom neurazí a keď už mňa dokázal zaujať tak fanúšik musí celý čas plesať. Zaujali najmä pomerne humorne podané peripetie filmára a schopnosť Wooda ísť za svojim cieľom bez zábran a to sa cení. Možno keď si niečo od neho pozriem tak pochopím celý ten hype okolo neho. ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“