Raziel_cz

Dojemný příběh fanatického filmaře bez kousku sebekritiky, staré hvězdy, o kterou už není zájem (Martin Landau si tuhle věc absolutně a absolutně zaslouženě ukradl pro sebe) a podivných postaviček kolem jejich podivných snímků. Budete se smát, budete plakat, budete chtít vědět víc a budete žasnout nad vizuálně nejvypiplanějším Burtonovým filmem. Dokonalá pocta řemeslu. Těch kartonových náhrobků si ani nevšimnete. ()

GOREGASM

Burtonova láska k filmům z Ed Wooda, respektive z Johnnyho Deppa doslova stříká, ale úplně jinak než jsme u Tima zvyklí. Nezlomné nadšení Deppovy postavy je zastíněno přes veškerý svůj entusiasmus stárnoucí a trpící legendou, Belou Lugosim, ve fenomenálním podání Martin Landaua. Nebojím se říct, že jde o vedlejší postavu desetiletí a Tim Burton sblížení těchto dvou, v danou chvíli tak odlišných postav vygraduje řadou brilantních scén způsobem, které vás donutí být v oněmělém a poloorgasmickém úžasu. Tomu napomáhá i fantastická obrazohudbová :-) stránka Eda Wooda, kterému černobílý kabátek střihli tvůrci opravdu na míru. Promíjím i méně soudržný dojezd, protože tuhle precizně vyseklou filmařskou poklonu natočili s láskou k řemeslu (pardon za to klišé, ale když ono to tak je ;-). 95% ()

plagjoklas

Suverenne najlepsi Burtonov film. Perfektná atmosféra, nádherne zachytávajúca pocit na placi a Johny Depp je proste perfektný. Pomaly ale isto sa dostáva do mojej top 5. Po tomto filme povazujem Wooda za hrdinu kinematografie, lebo hoci tocil strasne zlé filmy, siel za svojím cielom a nikdy sa nevzdal. Tocil co sa mu pácilo a tocil to ako on chcel (hlavne plan 9) a o to by malo reziserom ist hlavne. Skvela praca a skvely film na ktory mozem kukat do nekonecna ()

Yomega

Tak trošku jiný Burton, ale minimálně stejně skvělý, jako jeho více pohádkové filmy. Martin Landau jako Bela Lugsi je naprosto excelentní a zastiňuje jinak také výborného Deppa. ()

Leoric

Výtečně zpracovaná biografie největšího filmového nadšence. To, co znamená Don Quijote pro Cervantese, je Ed Wood pro mne. Jeho entuziasmus mi zavřel oči, abych neviděl všechny ty šílenosti, kterých se po technické u filmů dopouštěl. Tim Burton mi dopřál vidět jeho svět, kde je skutečně důležité jen to, čemu člověk věří. ()

pravo

Pozitíva : 1.) Johny ako Ed 2.) Martin Landau ako Bela Lugosi 3.) edwoodovský optimistický prístup k filmovaniu. Negatívum : film spravil slávneho niekoho kto sa chcel filmom presláviť, ale nie ako filmový námet, ale ako tvorca. ()

asfalt

Čo napísať? Len by som sa opakoval, ak by som písal ako to Burton skvelé zrežíroval a Depp a najmä Landau úžasne zahrali. E. Wood si snáď ani nezaslúži takúto poctu. ()

Dimo

Ať přemýšlím, jak přemítám, na tomhle parádním černobílém snímku jsem nenašel jedinou vadu. Úžasně jsem se bavil a hlubokou poklonu musím vysmeknout pánům hercům. Všichni, dokonalé herecké výkony. V celku mi tedy vychází pětihvězdička, nedá se nic dělat. ()

Gabretta

Tak nevím... pořád si říkám, že mě to nebavilo. Ale na druhou stranu čas při sledování tohohle filmu neskutečně rychle utíkal a člověk se i zasmál. Zaujalo mě, že film nebyl barevný. Takže nakonec jsem si to i užila. Zvláštní film... ()

Biopler

Takýto film sa mi ťažko hodnotí. Vyzdvihnem výkon pána Martina Landaua, právom získal Oscara. Mizerného režiséra stvárnil mizerne hrajúci Depp. Réžia Burtona bola pevná a vizuálne opäť skvelý film kazí paradoxne nezáživný príbeh. ()

foundation

Skvele obsadené, perfektne zahraté a trochu ,,uspěchané,,.Tie 2 hodiny mi na konci prišli vážne málo a nebolo to možno tým že by to bolo AŽ také geniálne ale skôr tým trochu násilným prestrihaním. Burton robil kompromisy a do filmu jednoducho nasekal naozaj iba to super najpodstatnejšie. 30 minút navyše by som bral všetkými desiatimi ako ideálny čas. Čo sa týka hercov tak Johnymu z druhej vlny poriadne šliapal na päty Martin Landau ako Bela Lugosi. A tá čiernobiela tomu celému vážne sekla. Howg. Veľmi pekných 85. Nie. 90. ()

VerenaLord

Brilantní film o velmi rozporuplné osobnosti filmu. Herecky velmi dobře podané, musím uznat, že Depp byl opět výborný! Už si neumím představit, že by nějaký film Tima Burtona mohl existovat a být tak skvělý, kdyby v něm nehrál Johnny Depp. Jejich až geniální souhra ať již na filmovém plátně, či v osobním životě je přímo neuvěřitelná. Do filmového světa by jistě mnoho z nás uvítalo spoustu dalších podobných dvojic. ()

Torpid

Filmová pocta Edwardu D. Woodovi, Jr. a Belovi Lugosimu. Je to o lásce k filmu a také o tom, že si své světy sami vytváříme. Poprvé jsem se zde seznámil pojmem "kultu velmi špatného tvůrce". ()

AngelG

"Do you reject Satan and all his vices?" "Sure." Nechápu, jak to že jsem o tomhle veledíle nikdy předtím neslyšela. Tak dlouho jsem se opravdu u filmu nenasmála. Není ani možné určit čí výkon byl lepší, protože jsou tady všichni absolutně dokonalí. Rozhodně se jedná o film z Burtonovi zlaté éry a je to snad nejlepší parodie na život jednoho z těch nepochopených režisérský duší, kterou kdy kdo natočil. ()

tranquill

"Chci jen vyprávět příběhy, které mě zajímají..." A tohle bylo zajímavě podané životopisné vyprávění, jak to svým způsobem Tim Burton umí. A k tomu parádní výkony snad všech zúčastněných hereckých hvězd. ()

VerteX

Film současného nejlepšího režisér (podle mě) o minulém nejhorším režisérovi, takto jde popsat Ed Wood. Opět se musím sklonit nad burtonovským uměním, hororovou atmosférou, a dokonalou kamerou. Přemýšlet vůbec o tom, že by byl film natočený barevně, je hřích. Burton si dokáže neuvěřitelným způsobem pohrát se světlem a stínem, že se člověk nestačí divit. Jedna z mála věcí, která mě na tomto filmu mrzí, je absence hudby Dannyho Elfmana, kterého ovšem Howard Shore zastoupil poměrně slušně. ()

chlebos

Tim Burton je skvely tvurce. Ma vyborny vkus je citlivy, je velmi vytvarne nadany a navic je to po certech dobry vypravec. Tim Burton je vsim cim Ed Wood nikdy nebyl. Tim Burton nam ukazal Eda jako cloveka, ktery mel vasnive miloval filmy a tocil je srdcem. Uspechu se nikdy nedockal, ale biograficky film o nem je bomba. ()

arkie

Pokial masturbujete v angoráku pri filmoch Eda Wooda, tak si to pozrite. Inak stačí 30 sekundová zrýchlená preview Plan 9.. a zápis vo wikipedii. Zasa taká veľká sranda to nie je. ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“