Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Policejní tým S.W.A.T. vyšetřuje záhadnou VHS kazetu a objeví zlověstný kult, který má předem nahraný materiál, jenž odhaluje děsivé spiknutí. (mikki089)

Videa (1)

Trailer

Recenze (78)

Yoshitsune 

všechny recenze uživatele

Mám rád tuhle hororovou sérii a jo líbil se mi Viral, dal sem tomu čtyři hvězdičky a vůbec nechápu, co je na tom dílu špatného. A na tenhle díl sem se těšil a jo splnil mé očekávání, furt je to dost nechutný, brutální a některé epizody sou fakt hororové. Každá z povídek, by si podle mně zasloužila svůj vlastní film, jelikož každá z nich je originální, monstra sou děsivá a celkové pojetí těch povídek má něco do sebe. Musím pochválit i masky, gore a atmosféru, všechny tyhle aspekty, sou zde zpracovány na jedničku. A tak jedinými problémy je krátká stopáž a herci kteří nejsou úplně zkušení. Jo a povídka od Timo Tjahjanta, je unikátní v tom, že mi připomněla misi ze hry Quake 4, kdy z vás Stroggové ve své továrně, dělají jednoho z nich, ale ten proces neni kompletní a vy si tak zachováte své já. ()

Sludger 

všechny recenze uživatele

Do hororového sveta prichádza nová časť antológie krátkometrážnych filmov pod menom V/H/S. Práve táto sága priniesla jeden mimoriadne skvelý „kraťas“ (Safe Haven) o tajomnej sekte, ktorá oživila Satana. Práve tento režisér Timo Tjahjanto sa zúčastňuje aktuálneho projektu s jedným kraťasom, nádej na vyššiu kvalitu po nepodarenej poslednej časti (V/H/S: Viral z 2014) je reálna. Prekvapí niektoré dielo svojou originalitou? Poďme si ich postupne prebrať. 1. príbeh - Storm Drain: Dosť strelený (dobrým spôsobom) nápad, ktorý sa postupne vyvinie do nečakaných rozmerov. Je to creepy, atmosferické a kvalitné. (8/10) 2. príbeh - Empty Wake: Príbehu škodí dlhý rozjazd, ktorý obsahuje zbytočne veľa vaty a kľudne desať minút mohlo ostať v strižne v koši. Zápletka je z veľkej časti predvídateľná, no samotné prevedenie prekvapí a záver je fakt lahôdka. (7/10) 3. príbeh - The Subject: Je to tu. Nové dielo od Timo Tjahjanto začne už od prvého záberu svižne, originálne a s veľkými očakávaniami. Šialenstvo postupne graduje, až sa z toho vyvinie hotový Gorefest v najlepšom slova zmysle. Námet spája samotné gore s cyberpunkom do úplnej dokonalosti a kľudne môžem povedať, že nič lepšie som v tomto roku nevidel. Šťavnatá lahôdka. (10/10) 4. príbeh – Terror: Opäť nastáva podobný problém ako pri druhom príbehu. Strašne dlho trvá kým sa dostaneme k veci. Je to síce výborný nápad, no vyvrcholenie je strašne krátke a neužil som si ho naplno tak, ako v diele číslo dva. (6/10) 5. príbeh – Holy Hell: Ide vlastne o hlavný príbeh, ktorý obkolesuje zvyšné kraťasy. Prepadovka SWAT vojde do záhadné komplexu budov, kde postupne naráža na dosť creepy veci. Tento príbeh mal veľký potenciál, no čo s ním nakoniec spravili ma relatívne sklamalo. Odpískali to na veľmi lacný spôsob. Škoda. (5/10) ()

Reklama

dubinak 

všechny recenze uživatele

Ta "propojovací omáčková" povídka byla klasicky o prdu, jak už jsme z V/H/S sérií asi zvyklí. První povídka z kanálu atmosférou celkem udržela pozornost a nabídla funny finále, nicméně o žádný zázrak se nejednalo. Druhá povídka z pohřebáku bohužel spíš nudí a čekání na zvrat se táhne dlouho a mám z ní skoro podobné pocity jako z té předešlé. Třetí povídka je asi jednoznačně zdejší hit a řemeslně je to jedním slovem lahůdka, která zdálky připomíná Frankeinstein's Army s Rodenem, ovšem s mnohem lepším zpracováním, a dozajista tomu celému zvedá kvality právě tento příběh. Ta poslední povídka o amerických, republikánských buranech byla pak už jen takový neuctivý výsměch předešlé asijské chuťovce. Přemýšlela jsem chvílemi nad třemi, ale nakonec budu přísná. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Myslím, že je to už moje poslední V/H/S. Kombinace videobrazu s poruchami (videokazet jsem viděl dost, ale s takhle prasáckým obrazem žádnou, byť šlo o pirátské kopie) a FF je zkrátka smrtící. Úvodní následně rozkouskovaná povídka byla technicky nejotřesnější, z hlediska příběhu nezajímavá. Krysa v kanále měla místy dobrou atmosféru, ale že se obraz klepal i profesionálnímu kameramanovi, je na pováženou. Finální scéna trhala oči, a tak nejlepší byl asi zasažený moderátor. Nudou překypovala povídka z pohřebního ústavu, kterou nezachránilo ani po celou dobu očekávané zmrtvýchvstání. Indonéská historka o šíleném vědci byla absolutně nejlepší a má ode mne ty dvě hvězdy. Nejen slušivý masomlejn, ale i po výtvarné stránce pěkný vizuál. No a rádoby vlastenci, kteří zjistili, že s čím kdo zachází, s tím také schází mě téměř uspali. Možná kdyby byly příběhy zpracovány klasickou formou, dal bych hodnocení vyšší. Ale to už jsem psal u předchozích částí, tudíž nic nového. Jako celek mizerné. ()

AffectedFace 

všechny recenze uživatele

Začnu tím nejlepším segmentem "The Subject" - Neboli totální vrchol celého filmu, kterej zdominoval naprosto všechny svojí brutalitou, zkřížením lidí s roboty, šíleným doktorem, hnusotou prostředí, surovostí a nezrnivou kamerou, fanoušek gore bude štěstím bez sebe. Timo v tomhle umí chodit ze všech nejlépe. Druhej nejlepší bude určitě "Storm Drain", kterej vypraví o reportérce, která si udělá menší výzkum do kanálu, kde o tísnivější pocit z pohledu diváka není nouze. Čistá nechutnost po celou dobu! Třetí, už horší segment, kterej ale stejně má něco do sebe, díky prostředí a fakt dobrým úhlům kamery - "The Empty Wake", což byl parádní nápad chycený za horší scénář, čistě taková krátká odstrašující povídka před pohřbem. Na předposlední místo bych dal "Terror", u kterýho jsem se hodně rozhodoval, jestli si zaslouží třetí nebo čtvrtý místo. Tématikou docela zajímavý a brutálně nekompromisní s mnoha klišé o rasistech v Americe, kteří mají svého "otroka" zavřeného v kleci a v loopu se na něm každej vyřádí, než přijde něco horšího. Nejhorší segment je určitě "Holy Hell", kterej měl bejt určitě vystřihlej, leč je to naprosto nepřehlednej blivajz všech možných sraček se slušným gore. Nejhorší na tom je, že běží mezi různými segmenty, takže se v něm ve finále skoro úplně ztratíte, obzvláště po výborném Subjectu. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (3)

  • Členové SWAT týmu v povídce „The Subject“ používají útočné pušky HK 416 a brokovnice Benelli M3. Všechny tyto zbraně ale byly vyrobeny až dekádu poté (2005), než se odehrává děj (1994). (Guilemot)
  • Během jednoho hovoru je zmíněn Bill Clinton, což byl 42. prezident Spojených států vládnoucího mezi lety 1993–2001. (Duoscop)
  • Název filmu se objeví až na jeho konci. (Duoscop)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno