filmsim

Životní výkon Nikolaje Costera-Waldaua, jenž tuhle psychologickou sondu do života jednoho zhrzeného a vězeňským systémem semletého člověka povyšuje na brilantní filmový zážitek. Herecká one-man show, které zdánlivě nic nechybí, jen do kolonky vězeňských filmů nepřináší v podstatě nic neviděného a jede jen v zajetých scenáristických kolejích. Díky takřka bezchybné režii a výborným hereckým výkonům si však Shot Caller nezaslouží být přehlíženým a jen tak zapomenutým vězeňským snímkem. 8/10 Mou kompletní recenzi si můžete přečíst na webu Filmový Guru. ()

slord

Nikolaj predviedol skvelý herecký výkon asi v najlepšej roli, parádne to šlapalo. Prerod hlavnej postavy bol veľmi dobre spracovaný. Prostredie väzenia mám rád, a chvíľkami mi to pripomínalo Blok 99, ale som za to rád a film som si užil. 8/10 ()

kaylin

Skvěle zahrané, skvěle zvládnuté po vizuální stránce, kdy casting byl prostě skvělý a Coster-Waldau a Bernthal byli pro role výborně vybráni, kdy Nikolajovi věříte obě polohy. K tomu je ještě snímek pořádně drsný, což rozhodně pomáhá celkovému dojmu. Pokud si chceme zkurvit život, dokážeme to pořádnou měrou. ()

Makky

Shot Caller by sa dal sledovať dvomi pohľadmi. Na jednej strane by sa dala filmu vyčítať šablónovitosť, až naivita, kde sa úplne ignorujú niektoré aspekty, ktoré by zbytočne bránili priebehu. Klasika z tohto filmu nikdy nebude, ide však o fantastickú žánrovku, kde je dobre rozobraná psychológia hlavnej postavy. Jaime má proste charizmu jak sviňa a aj tú jeho "white power" kérku som mu odpustil. Turbokokotizmom "na sgáž" sa tento snímok nevenuje, zaujímajú ho úplne iné veci a to je dobre. Skvelý príspevok do žánru. ()

Kaluž

Hezoun Nikola Kostěj si vypěstoval robustní knír, počmáral tělo inkoustem a nahodil zlý kukuč. A vyšla z toho celkem parádní krimi jízda s lehce překombinovanou zápletkou, která se však v samotném závěru blýskne šikovně naservírovanou pointou. ()

italka63

Nějak jsem na rozpacích, první polovina filmu mě dost nudila a i když Nikolaj Coster-Waldau nebyl vůbec špatný, přeci jen dějová linka se mi zdála trochu ujetá. Kterak spořádaný bankéř, manžel a otec chvilkou nepozornosti zabil při nehodě kamaráda a jeho cesta se stala pouze vězeňským vzestupem, přes vraždy k samotnému vrcholu v doživotí. no...nikdy jsem ve vězení nebyla, v některých to možná tak je, těžko soudit. Shrnuto, Nikolaj fajn, hudba super, jinak průměr. ()

stration

Velice solidní vězeňský kousek, který se snaží hrát lehce na city, no stejně tak na brutalitu a syrovost. Na Brawl in Cell Block 99 to nemá, ale i tak jde o velice dobrý snímek, který se opírá hlavně o charisma Nikolaje Coster-Waldaua, jehož proměna ze slušňáka ve vězeňského "matadora" stojí za to. Za zmínku stojí také styl vyprávění příběhu, kde budete ze začátku lehce zmatení, ale nebojte, vono se to všechno objasní. Takže směle do toho! ()

Lucjen

Tak ma princ krasoň z Game of Thrones opäť pritiahol k filmu, ktorý by ma inak nezaujal. Nikolaj tu teda ako princ krasoň rozhodne nevyzerá. Za to ale hrá výborne - priznám sa, že som trochu pochybovala o tom, že sa z jemného blondiačika premení na takého drsňáka. Prostredie väzenia je veľmi atraktívny priestor (ehm - na temné thrillery, inak asi nie) a Waugh z neho po stránke atmosféry ťaží všetko čo sa dá. Ale správna dráma nemôže byť drámou bez nejakého silného emotívneho pozadia - a tu to jednoducho nefunguje. Waldau hrá muža, ktorý pre svoju rodinu obetuje všetko; ale cítiť som s ním nedokázala, pretože všetko čo som si o nej zapamätala je, že manželku hrala Lake Bell. Ako studené krimi spĺňa Shot Caller všetky aspekty - ako vzťahovka ani jednu. A veru sa Waugh tými častými flashbackmi snažil, len v nich zabudol prepnúť tú chladnú atmosféru. ()

salalala

Tak trochu nenápadný thriller s béčkovým nádechem stojí za vidění, i když svůj potenciál úplně nevyužil. Ric Roman Waugh je mnohem silnější v ryze vězeňské linii, která je velmi působivá, protože má drsnou a dusnou atmosféru, je výborně natočená a hodně zajímavá i napínavá, jen je třeba přimhouřit oči nad tím, že titulní postava projde trochu nedůvěryhodnou proměnou. Tvůrce navíc dostal volnější ruku s akcí, která je díky tomu syrová, drsná a krvavá a nechybí jí slušné tempo a svým způsobem i určitý adrenalin. Relativně slušně funguje i linie před vězením, která ale není moc dlouhá. Jakmile se ale dostane na onu gangsterskou zápletku, snímek trochu ztratí na tempu a zajímavosti a stává se víceméně tuctovým béčkem, které nemá moc co nabídnout. Zápletka je v této části možná trochu komplikovanější a nemá ten potřebný náboj, jaký by zasloužila. Právě v těchto momentech drží snímek nad vodou obsazení, protože Nikolaj Coster-Waldau je naprosto výborný a krok s ním drží i Jon Bernthall, jen Omari Hardwick by potřeboval být trochu výraznější, což ale souvisí s tím, že jeho postava není moc dobře napsaná. Kdyby se Shot Caller soustředil jen a jen na vězeňské prostředí a psychologickou proměnu ústředního charakteru z ušlápnutého bankéře na drsného neonacistu, byl by naprosto parádní podívanou, která by se zařadila k tomu nejlepšímu ve svém žánru, jelikož ale přidává ještě zaměnitelnou gangsterku, je jen nadprůměrnou záležitostí, která po pár měsících splyne s ostatními. 70 % ()

Trevor odpad!

Vzostup opitého burzového makléra na šéfa podsvetia je možný iba v hlave režiséra zo Štátov nacistických, ktorú, ak by sme mali možnosť otvoriť jediné, čo by sme v nej našli by bola ceduľa s nápisom TOTÁLNY VÝPREDAJ a zvyšok by bol prázdny. Bachari v štátoch pochopili že žijúca mŕtvola je šéf, v americkej riti sa dá prepašovať aj buldozér, najprísnejšie strážené väzenie nemá kameru na dvorci na vychádzky, ktoré od plota delí pár metrov a samozrejme, aby bola spĺnená aj norma liberalizmu nacistický gang je jediný problém Štátov a v ceste im stojí osamotený čierny panter. Čo však z produkcie Štátov nacistických, ktoré vynakladajú viac peňazí na prevádzku väzníc ako na školstvo čakať? Úprimne, veľké očakávania som nemal, toto však predčilo aj tie najhoršie predstavy. Chlapíkovi čo to točil by mali zobrať aj rodný list, nielen právo natáčať filmy. Škoda, že sa nemožno vrátiť do školských čias a ako hodnotenie tentokrát prideliť odpad na druhú. ()

kajas

Nalákalo mě zdejší příznivé hodnocení a samozřejmě Nikolaj, ale po slušném úvodu jsem se nedokázala do děje pořádně zabrat a osud titulního hrdiny mi byl naprosto lhostejný. Druhé projekci (možná raději v originálním znění, než v televizním dabingu) se ale bránit nebudu. ()

Fíla

Tohle bylo vynikající. Tahákem pro mě byl Coster-Waldau, který zahrál excelentně. I jeho zevnějšek vypadal velmi krutě. Nebudu se tu hodně rozepisovat, kdo má rád vězeňské drama, které prolíná minulost a současnost člověka, který se nešťastně dostal za mříže a musel projít peklem. Po zhlédnutí jsem byl smutný, protože si člověk uvědomí, jak je v životě tenká hranice mezi úspěchem a totálním pádem. Tohle stojí za to, vidět. ()

Cl3ricK

Na to, že to má skoro 2 hodiny, je děj dost zkratkovitý. Musím říct, že jako další nahlédnutí do vězeňského života to nebylo špatné, ale já prostě tu proměnu Nikolajovi nežral a v tom je dost potíž. Takže ve výsledku film neurazil, byl i docela krvavý, ale hlavní roli si měl zahrát někdo drsnější, třeba takový Statham. ()

ilemas

Po skvělém akčním seriálu Útěk z vězení mě Trestanec ani trochu nebral. Od začátku debilně točené, samé nesympatické ksichty,neustálé flashbacky, neherci. I přes zajímavé téma jsem měl problém vydržet až do konce, přesto za jedno shlédnutí to stálo. ()

TheDon

Jsem prudce a hořce zklamanej. Hodnocení v superlativech, komentáře vyzdvihující nadpozemsky božskýho Králokata a ono hovno. Naprosto nelogický chování Nikoly šuhaje se nese celým filmem a když už si myslíte, že Vám konec natrhne prdel nějakým brutálním twistem, tak nechci spoilerovat, ale žádný trhání se nekoná. Mám rád tohle prostředí, mám rád brutalitu vězeňskýho života, malý žabomyší války, obroušený kartáčky na zuby, ale.....člověk, kterej má takovej happy life, ženu, syna a naprosto žádnej problém si přece bude chtít odsetěd svejch šestnáct metrů a vrátit se zpět ke golfu a prznění své manželky, místo dalších deseti let píchání mezi matrace, nedej bože hákenkrajzu na pupku. Nechápu..A konec už vůbec ne. 30% P.s.: český dabing je solidně fpiči ! P.p.s.: doporučuju seriál The Night of, kterej se zaměřuje na podobný téma, ale asi trilionkrát zábavnější a koukatelnější formou. ()

j.bena

Konec roku, přemýšlím na co se podívám, pač v tv zase jako každý rok hovno a po Sněhulákovi (naprostá kokotina) jsem se koukla na trestance a musím říct že se mi to opravdu líbilo, mělo to hlavu a patu žádný happyend se nekonal a mělo to i grády, doporučuji. ()