Hra o smrti

• Velká Británie The Reckoning (více)

Píše se rok 1380 a Anglií zmítají mocenské boje mezi církví a světskou vrchností. Mladý kněz Niccolas de Valans je nucen uprchnout poté, co se dopustil cizoložství. Na své cestě narazí na potulnou hereckou společnost, v čele s Martinem (WILLEM DAFOE), a protože je schopný, přidá se k nim. Putují do města Daremu, kde mají hrát místnímu lennímu pánovi k narozeninám. Stržený most přes řeku je však donutí, aby prošli panstvím lorda de Guse a zastavili se u jeho hradu. Přicházejí zrovna ve chvíli, kdy je město vzrušeno vraždou malého chlapce, z níž byla obviněna hluchoněmá žena. Niccolas brzy pozná, že něco zde není v pořádku. Společně s Martinem se zapletou de temné sítě zločinu a nenávisti (oficiální text distributora)

THORasgard

Nevím jak vyjádřit, jak moc se mi ten film líbil. Asi není nejgeniálnější ze všech a toho roku se natočily i hodnotnější filmy, ale tohle je poklad. Paul Bettany a Vincent Cassel v jednom filmu, to prostě musí bejt dobrý:-) 99,9% ()

embee

Kněz, zmítaný pocity viny za svůj hřích, hledající odpuštění, které nalézá v pomoci jinému člověku a nakonec i ve smrti. Nepřekonatelný Paul Bettany, zde opět, tak trochu zastínil ostatní postavy. Jeho monologům, nasloucháte se zatajeným dechem. Dokonale vykreslený středověk. Nádherný příběh. ()

Saprofag

Pouhý kousíček filmu, kdy vede Vincent Cassel svůj monolog, stojí za něco. Zbytek je jen nafouklá nuda. Nechápu poč to má tak vysoké hodnocení. Film o ničem! Kdyby v tom nehrálo tolik známých herců (Willema mám hodně rád), tak by po tom neštěkl ani pes! Hodně slabé dvě! ()

joywork

Příjemný film na večerní siestu, když dřevo praská a hřeje v krbu a podzimní chladný večer vybízí k shlédnutí ponurého filmu. Atmosférou i části exteriérů opravdu snímek připomíná kultovní dílo Jméno růže, nicméně ne kvalitou. Děj je předvídatelný a málo ponurý, většina postav jedná tak nějak v rukavičkách jako by vyšetřování probíhalo o několik set let později. Nemohu ale popřít fakt, že jsem film dokoukal až do konce a chtěl vědět, jak celé toto středověké drama dopadne. ()

cyberMythius

Skvělé komorní drama, ze kterého dýchá atmosféra Jména růže. Klasicky skvělého Willema Dafoeho doplňuje Paul Bettany víc než zdatně (nebo to má být naopak? každopádně je Dafoe výraznější). Na vážněji laděný večer u filmu jak stvořené. ()

naytsirk

Toho temnýho, studenýho, nevlídnýho a nebezpečnýho středověku jsem měl při koukání na tenhle film plný obývák… Ale čekal jsem trochu víc detektivky a míň dramatu… ()

bergeron

obsadenie filmu - je prva vec co vas na filme zaujme, Cassel,mlady Tom Hardy , Bettany, Defoe, Pegg, dokonca aj Mattew Macfayden znamy povestnym prizvukom praveho anglicana z dob starodavnych. Druha vec co vas zaujme je teoria ako jednat s ludmi v stredoveku, a tretia vec za ktoru film sa oplati skuknut je ze i napriek nudnejsiemu strmemu deju, stale vas tito herci tahaju dopozerat to. ()

ZekiZeki

Atmosféry Jména růže se sice nepodařilo dosáhnout, ale chybělo k tomu tááákhle malinko. Holt předloha Umberta Eca je jen jedna. ()

yeacka

Mysteriozni na celem filmu bylo, ze jsme to dokoukali az do konce! 3* za herecke vykony. Urcite tomu slo dat vic stavy, napeti a zminovane mysterioznosti a ubrat napr. pani co vykrikovala z davu a knourala...ze by to byl komparz, ten ale pri hre nepotrebovali... ()

hotanka

Propadák, který má se Jménem růže společnou jen dobu, kdy se příběh odehrává. Celé je to spíš televizní inscenace než celovečerní film. Včetně kamery, výpravy a dialogů. Žádné panoptikum temného středověku, jen horda špatně namaskovaných komparsistů, jeden kladný hrdina, pochybná zápletka a skupina kejklířů, harcující od města k městu. Ti jediní to ženou trochu výš než na jednu hvězdu, nápad s divadelní "rekonstrukcí" vraždy je fajn, ale to je tak všechno. Žádné napětí, žádné drama, žádné strhující herecké výkony, plochý Bettany, na mikrochvíli se mihnuvší Cassel (to by bylo středověké drama s jeho xichtem panečku, jen ho zapojit) a skvělý, ale nevyužitý Dafoe coby principál herecké party. Osobně se divím, že má tahle nudná televizní slátanina na ČSFD celých 73%, zatímco poctivý středověký MIchael Kohlhaas s Mikkelsenem v hlavní roli, skvělou výpravou a téměř vláčilovskou kamerou pouhých 59%. WTF? ()

jarhead

Jen ze zvědavosti jsem se podíval na HBO na film se zajímavým názvem a slušným hereckým obsazením, a byl jswem mile překvapen. Netvrdím, že děj má zrovná spád, ale přesto doporučuji. Skvěle zachyceno 14.století, o kterém vím, že bych tam žít opravdu nechtěl... ()

Margotka

Středověk byl hnusnej, církev ještě hnusnější a papaláši ze všech nejhnusnější! Ovšem tenhle filmek stál za to, i přes tu hromadu špíny za nehtama zúčastněných. Vynikající Paul Bettany , kterej je pro role pánů sukna jako stvořenej (nedivím se paní, že s ním smilnila :-D nějak ho začínám mít ráda, chlapce jednoho :-) ()

Katsiki

Skvělý Bettany, výborný Dafoe...příběh mě ale moc nedostal a to jsem četla i často srovnávené Jméno růže ()

Nefarie

Temny pribeh zo stredoveku o vine a nevine. Mam dojem ze Paula Bettanyho ako knaza som uz kdesi videla :-)... ale sekne mu to a mihnut sa pana Darcyho ako sudcu potesi. Dafoe zdatne sekunduje ale Gina neviem neviem, ju velmi nemusim a ani sa mi sem extra nehodila, zato Elvira MInguez ako odsudena Marta bola uplne strhujuca. Pribeh je fajn napisany ,ale nemozem si pomoct, akosi ma to neoslovilo..chybalo mi tam to temno, zlozitejsi dej a chlad aky je citit z porovnavaneho Eccovho Mena ruze. Ale v taky uprsany vecer je fajn pozerat na stredovek z tepla gauca :). Silne tri hviezdy. ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017