Hra o smrti

• Velká Británie The Reckoning (více)

Píše se rok 1380 a Anglií zmítají mocenské boje mezi církví a světskou vrchností. Mladý kněz Niccolas de Valans je nucen uprchnout poté, co se dopustil cizoložství. Na své cestě narazí na potulnou hereckou společnost, v čele s Martinem (WILLEM DAFOE), a protože je schopný, přidá se k nim. Putují do města Daremu, kde mají hrát místnímu lennímu pánovi k narozeninám. Stržený most přes řeku je však donutí, aby prošli panstvím lorda de Guse a zastavili se u jeho hradu. Přicházejí zrovna ve chvíli, kdy je město vzrušeno vraždou malého chlapce, z níž byla obviněna hluchoněmá žena. Niccolas brzy pozná, že něco zde není v pořádku. Společně s Martinem se zapletou de temné sítě zločinu a nenávisti (oficiální text distributora)

Duke90

Já to vidím jako docela nemastné, neslané drama ze středověku, které je občas protkáno několika "záblesky" napětí. Herci za to vyloženě nemohou, protože hrají přesně to, co se od nich očekává a hrají to dobře. Vyhrocený závěr mě přesvědčil, že si The Reckoning aspoň ty tři hvězdy zaslouží, ale jednou stačilo.... ()

DJ Kritik

Veľmi príjemný film, ktorý tak ako Hodina prasete predstaví historickú dobu a vy máte pocit, že to čo vidíte ozaj precítite. A to je to, čo tento film radí medzi lepšie snímky. Len škoda toho nereálneho záveru, ktorý ho trochu kazí. ()

Soubi

Dobří herci, skvělá výprava, námět a celková stylizace středověkého světa, bohužel nepříliš zdatně ubíhající děj a především konec, u kterého jsem měl pocit, že nikdo z filmařů vlastně neví, co nám chce říci, hodnocení silně snižují. A to je škoda - slušel by tu závěr, který by vše podtrhl, zakončil, ne vyšuměl do ztracena :( ()

Barghest

Nebýt účasti Paula Bettanyho, asi bych tenhle film minula. Nutno dodat, že opomíjení si snímek nezaslouží. Zobrazuje středověk ve své nejsyrovější podobě, se vší špínou a slepou spravedlností a disponuje silným příběhem. Paul Bettany už několikrát ukázal, že oplývá schopností utáhnout film sám, ale i další herci jsou skvělí, od Willema Dafoea až po Vincenta Cassela, který je ve své roli tak věrohodný, až je to znepokojivé. ()

Boudyy

Po "nic moc" začátku děj postupně graduje a vy se necháváte snímkem strhnout. Z herců nejvíce září Bettany a Dafoe. ()

dzberry

Detektivní příběh ze čtrnáctého století s ne moc zapletenou zápletkou. Koukat se na to ale dalo, televizní zpracování nevadilo. Škoda „šupšupužjdemodtoho“ závěru. ()

mirkath1

Abych pravdu řekla moc jsem nečekala. Ovšem dostalo se mi pravé lahůdky, úplně mě to vtáhlo do děje. Naprosto dokonalé :) ()

Plague.

Jako ve všech svých filmech, Paul McGuigan opět rozděluje film na dvě poloviny - první výprávná a nudná a druhá se zápletkou a rozuzlením. Bohužel na rozdíl od skvělého Wicker Park nebo kvalitního Lucky Number Slevin mne tentokráte nepřesvědčil, že ona nuda má smysl a délka filmu je adekvátní. I přes kvalitní herecké výkonu a pěknou výpravu mi film nic nedal ani mne nepobavil. ()

akcul

Někdy víc než špatný film mě zabolí ten, který mohl být úchvatným a není. Hra o smrti je dobrý film, potenciál má však daleko větší. Středověká Anglie, herci, Bettany, Hardy, Dafoe, hřích - to je podle mého gusta:-) ale.. Když si všimnete hezkého hudebního motivu - objeví se nějaký laciný, hra kamery nestálá a několik nezapomenutelných scén (středověké veselí či divadlo vs. soud) se vystřídá s něčím hloupoučkým - škoda, škoda - věčná škoda, že nemůžu dát pět. Doporučuji: neočekávat toho moc a dostanete víc! ()

CorvusBlek

Atmosférou mi to připomělo Jméno růže, jen tomu něco chybělo, bylo to takové televizní, zřejmě produkcí hbo, ale příběh o hříšném knězi, který se pral za pravdu druhých(!) docela ušel.Bez skvělého výkonu W.Dafoe by hodnocení šlo o dost dolu ()

mnx

Středověký krimi thriller ve stylu Jméno růže, netradičně se odehrávající v prostředí potulných herců. Herecké prostředí svádí diváka neustále k dojmu, že půjde tak trošku o komedii. Komedie to však rozhodně není, i když se tam najde pár lehčích scének, a dokonce jeden až dva gagy. Ve skutečnosti se jedná o hodně drsný příběh, i když některé věci se mi zdály dost přitažené za vlasy. Ok, ve středověku nikdo z nás nežil. Jak to tehdy opravdu fungovalo, vědí dnes nejlépe jen historikové. Celkově se mi film dost líbil, i když Jméno růže bylo přeci jen lepší. ()

veverysiak

Celkom slušná stredoveká detektívka, ktorá však trpí na komorné a málo vzrušujúce spracovanie, Dafoe je spoľahlivý, Bettany výborný ale ostatní sa popri nich dosť strácali, takže 65%. ()

jopal

Zaujimavy film, s perfektne vytvorenou dobovou atmosferou a s detektivnou zapletkou. Postavy velmi presvedcive, dej aj napriek dlhsej minutaze ani chvilu nenudil. ()

ToxicAli

Hra o smrti v mnohém připomíná Jméno růže, ale jeho kvalit ani zdaleka nedosahuje. Přesto to však není vůbec špatný snímek. Paul Bettany už zahrál mnicha snad na všechny způsoby, co jdou vymyslet a tak se není čemu divit, že tu předvádí skvělou hereckou podívanou. Ale ani vedlejší role tu rozhodně nezůstávají pozadu. Co mi tu však chybělo je nějaké silná pointa, ostatně, kdo je vrah, musí být každému jasné hned od začátku. Navíc atmosféra chladného středověku tu není tak chladná, jak by se na ponurou detektivku slušelo. ()

AlenkaAja

Tak jsem si tento film musím se přiznat pustila ,že tam hraje Tom Hardy ,ten je tam sice v pár scénách,ale je naprosto užasnej!! Ty jeho obličeje,no super!!!Za těch devět let tady máme hvězdu největšího kalibru!!!! je to PÁN herec.Ale jinak ostatní herci jsou také perfektně obsazení!!!Stredověk se vším všudy.Mohu vřele doporučit.Kdo má rád tuto dobu,užije si. ()

Scaevola

Nedokáži vlastně pořádně popsat, čím se to stalo, že je z filmu tolik cítit knižní předloha. Některé pasáže jsou zbytečně popisné, postavy mající nepochybně na papíře svou jasně danou funkci jsou zde pouze do počtu a příběh se poněkud vznáší ve vzduchoprázdnu neukotven hlubšími souvislostmi. Tyto výtky však nic nemění na skutečnosti, že snímek sám je kvalitně zpracován a vyprávění o několikerých proměnách hrdiny působí kompaktně a v rámci možností žánru i věrohodně. Škoda jen, že postava V. Cassela stojí až příliš v pozadí, protože P. Bettanymu chybí protihráč. ()

Optical

Příběh hříšného kněze, který je souhrou náhod či osudu vehnán do "hry" o vlastní vykoupení. Film je kvalitně herecky obsazený i zahraný a s velmi ponurou atmosférou. Bohužel se nedokážu zbavit dojmu, že scénář mohl zajít o trochu více do hloubky hlavních postav a na některé zde zbylo velmi málo prostoru. ()

karnifex

No, tak představy tvůrců o středověké společnosti jsou samozřejmě dost mimo, ale o to v tomto filmu nejspíš nešlo. Předností snímku jsou herecké výkony - a zas tak blbé, aby mě to vyloženě uráželo, to určitě nebylo. ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017