Reklama

Reklama

Police Story 3

  • Hongkong Jing cha gu shi III: Chao ji jing cha (více)
Trailer

Nejlepší hongkongský policajt je vyslán do Číny s úkolem zneškodnit drogového magnáta. Aby se dostal až k němu, musí pomoci jeho bratrovi uprchnout z pracovního tábora, získat si jeho důvěru a proniknout tak do organizace. V celé akci mu pomáhá půvabná čínská agentka. Nešťastnou náhodou je ale jejich utajení prozrazeno. Z už tak dost nebezpečného úkolu se stává boj o život. (Vapet Production)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (122)

Vavča 

všechny recenze uživatele

Dobrá taškařice. Tradiční Chanovka, ve které uvidíte kočku Michelle Yeoh, hlavně její kaskadérské umění táhne filmu nahoru v některých případech Chana přímo zastiňuje a ne pouze doplňuje prostě po čtyřleté pauze návrat ve velkém stylu pro Michelle. Škoda, že spolu nespáchali více filmů, Chan by někdy vedle sebe potřeboval takovou schopnou persónu. ()

Wishkah 

všechny recenze uživatele

Zakončení trilogie je doslova famózní. Vtipy jsou vtipné, akce je vymazlená a kaskadérské kousky neuvěřitelné. Jackie Chan ve své vrcholné formě a skvělá MIchelle Yeoh. Tomuhle filmu patří pět hvězdiček a přes to nejede vlak....jen by mě zajímalo jak by vypadal film kdyby se místo Michelle Yeoh k filmu připojil Jet Li. To by nejspíš pět hvězd nestačilo ale to je bohužel jen fantazie ()

Reklama

maty39 

všechny recenze uživatele

V 90. letech Jackie změnil přístup k natáčení svých filmů. Místo kontroly nad většinou aspektů natáčení (od scénáře, režie a akční choreografie) předal otěže a svěřil se do rukou různých tvůrců. Režii třetího dílu Police story dostal na starosti Jackieho kamarád, kaskadér a akční choreograf Stanley Tong. Spolu natočili dalších šest filmů (i když je Jackie v některých jen ve vedlejší roli, jako třeba ve spin-offu s Michelle Yeoh). Stanley Tong přinesl do série výrazné změny. Předchozí díly se soustředili na jednu zápletku, kterou rozvíjeli, vycházely z ní komediální i akční scény (např. Jackie hlídá svědkyni v jedničce, a nebo padouši z prvního dílu obtěžují Jackieho ve dvojce). Trojka rozvíjí úvodní zápletku do komplexnějšího příběhu a kde se mění lokace. Jackie se vydává v utajení infiltrovat drogový gang, který působí jak na pevninské Číně, tak i v Hongkongu. Jsou tu pořád staří známí z předchozích dílů, včetně přítelkyně se kterou se Jackie zase snaží nerozejít, ale přibyla nová postava kterou hraje Michelle Yeoh. Ta hraje Jackieho čínský protějšek. Jackie pomůže na útěku drogovému bosovi a když se ocitnou v Jackieho údajné rodné vesnici, tak se k nim přidá i Michelle, která předstírá, že je Jackieho sestra. Společně cestují do Hongkongu, kde infiltrují drogový gang. Akce v třetí Police story je něco jiného, než jsme zvyklí z předchozích Jackieho filmů. Není zde žádná dlouhá bitka s důmyslnou choreografií. Ano, jsou zde bitky, jsou kratší a kouká se na ně dobře (úvodní ve výcvikovém táboře čínské armády, v restauraci s policií, kde se zapojí i Michelle Yeoh), ale ve třetím díle najdeme i jednu explozivní přestřelku, která by se neztratila ani v Komandu nebo ve druhém Rambovi. Legendární je i závěrečná akční scéna s několika divokými kaskadérskými kousky. Ať už je to Jackie zavěšený pod vrtulníkem, nebo skok na motorce na jedoucí vlak v podání Michelle Yeoh. Třetí Police story se narativní strukturou, tempem vyprácvění i akčními scénami blíží spíše svým americkým akčním protějškům. Stanley Tong natočil moderní akční film, který je nejpřístupnější západnímu mainstreamovému divákovi asi nejvíce ze všech Jackieho předchozích filmů a i přesto je pořád věrný hongkongské tradici akčních scén a humoru. Chemie mezi Michelle Yeoh a Jackiem funguje bezvadně a ve výsledku je třetí Police Story důstojným pokračováním této velekvalitní Jackieho akční trilogie. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Možná se pletu, ale v pořadí už třetí policejní „story“ se na můj vkus zbytečně moc ohlíží po filmařském stylu Hollywoodu a trochu tak ztrácí výlučně asijský punc a originalitu. Nicméně Jackie Chan tady získal rovnocennou partnerku v půvabné a VELICE schopné čínské agentce Michelle Yeoh, příběh neztrácí tempo, akce je špičková a v podstatě nevidím žádný zásadní důvod, proč filmu nepřidělit 4*. ()

Rominator 

všechny recenze uživatele

Další film Jackieho Chana u něhož se pro americké publikum zkracovalo. US verze v podání Dimension kratší o 10 minut. Jackie Chan a Michelle Yeoh pro tuto verzi nadabovali v angličtině sami sebe. Při scéně, ve které Jackie visí na žebříku z helikoptéry, utrpěl zranění ramene (mluví o něm v Jackie Chan: Fast, Funny and Furious). ()

Galerie (58)

Zajímavosti (12)

  • Soundtrack obsahujúci alternatívny rock a hip hop sa na trhu objavil 30. júla 1992 pod hlavičkou Interscope Records a vyšplhal sa na 133. miesto v rebríčku Billboard 200. (Peter-1307)
  • Pro závěrečnou scénu se musela Michelle Yeoh naučit ovládat motokrosovou motorku. Týden před natáčením scény začal její kurz, který společně s ní absolvoval také Stanley Tong, který ji chtěl jako bývalý kaskadér dodat více jistoty. Navzdory pečlivému nácviku se Yeoh během natáčení závěrečné scény zranila, když se při pádu motorky uhodila do nohy o řídítka. Otřela však slzy, upravila make-up a přes obavy režiséry scénu na druhý pokus úspěšně zvládla. (Vavča)

Reklama

Reklama