Když losangeleský detektiv Stan Zedlov zastřelí při policejní akci syna čínského mafiánského bosse Terenceho Weie, je najat zkušený zabiják John Lee, aby splatil krvavý dluh stejnou mincí. Jenomže Lee nedokáže chladnokrevně zastřelit Stanova syna a sám se tak stane živým terčem Weiových pistolníků. Spolu s kurážnou padělatelkou dokladů Meg Coburnovou vítězně bojuje ve volném hongkongském stylu s přesilou nažhavených hlavní: za svůj život, záchranu rodiny i sedmiletého chlapce, na kterého pomstychtivý Wei nasadil nelítostný zabijácký tandem. Ale profesionál John zná všechny gangsterské triky a ví, že svoji vzpouru musí dovést až do konce. A tak, podle hesla - "Zabij, nebo budeš zabit" - směřuje k rozhodujícímu souboji se samotným Weiem. (Cinemax)

Peter-1307

Yun-Fat Chow sa snažil, ale scénar to celé zabil Je skutočne dokanalý zabijak tohoto filmu. A k tomu nejako mi nesedí kombinácia Yun-Fat Chow a USA. Pôvodné filmy z HK produkcie mal určite lepšie. Ale, ak si toto celé odmyslím, tak sa ten film dá aj jedenkrát pozrieť. Na viac tento film nemá. Chýba mu pre mňa to, čím by ma v dobrom slova zmysle oslovil. ()

subic

Plnotučné béčko. Yun-fat Chow celou dobu bez emocí a s kamennou tváří. A pak v půlce přijdou 2 zabijáci Til Schweiger a Danny Trejo. Ale pomůže to? ()

jprmusic

Takže film to není špatnej, místy mě i baví a Mira je k sežrání. Bohužel jsem nikdy nepochopil “legendu” Chow Yun-Fata. Možná je to tím, že mě asijská filmová škola zas tak nebere, ale prostě není můj šálek - na rozdíl od třeba Jet-Liho. Ale je to spíš moje chyba. ()

Idealista

Tato pocta HG legendám ( Chow , Woo ) rozhodně neudělala ostudu , dokonce zde Fuqua překonal některé asiaty , kteří "dobývali" Holywood ! Dobře se na to dívá , ale žádný pocit ( kladný či záporný ) to ve mně nezanechalo . Ani tolik mi nechybí velké krvavavé finále ( všechny akční scény (asi 7) jsou výborné , ale negradují a nezvedají ze sedačky ) jako emoce , všichni se tváří cool , ale to je tak všechno . ()

TonyHawk94

Veľmi solídnych 70%. Brutálne tempová akcia, akú som dávno nezažil, a kde skvele natočenú, drsnú a nekompromisnú akciu striedajú pokojnejšie (a zmysluplnejšie) príbehové scény, z ktorých nám vyplynie, prečo sú niektoré veci tak, ako sú. Tak či onak je tu skvelá akcia, akú som už dávno nevidel, a ktorá začína už hneď v prvej scéne filmu (s vynikajúcim úvodným trackom). Ústredná hlavná dvojica vynikajúca, ďalšie postavy takisto (akurát mohli Hugo Stiglitz s Machete-om (Schweiger a Trejo) dostať väčší priestor, keď už názov filmu hovorí o nich :)). Harryho hudba jej dodáva správne gule (mimochodom, bola to práve tá Harryho hudba, práve vďaka ktorej som sa rozhodol, že si tento film pozriem. Vďaka tomuto filmu sa slávny tvorca hier Hideo Kojima rozhodol, že za skladateľa slávnej hry Metal Gear Solid 2 (a potom aj ďalších častí) najme práve skvelého Harry Gregson-Williams-a). Mimochodom, veľmi zaujímavý koniec, ktorý sa vymyká spod klasických amerických a hollywoodských šablón (a hoci tú mám rád -> rozumej -> mám rád štastné konce s romantikou), v tomto prípade je asi lepšie, že film skončil tak, ako skončil. ()

kissilen

Aj keď som ten film videla prvý krát, zdal sa mi strašne známy. Nedočkala som sa nijakého extra zvláštneho prekvapenia, čo sa mi ale stáva u väčšiny amerických filmov a hneď mi bolo jasné, čo sa bude diať a ako to skončí, tak ako u väčšiny amerických filmov. Čo sa mi ale nestáva je, že vydržím u filmu dlho do noci a tento ma dokonca aj relatívne zaujal. Som si vedomá, že to bol iba priemerný film, ale mne sa páčil. ()

gpx

Přehnaně vážný a předvídatelný akčňák , který v podstatě nemá moc co nabídnout. Ani krátký záběr na krajkované kalhotky Mirky Sorvino to nezachrání. ()

esmoke

Viděno až v roce 2014 :), příjemná podívaná,filmy ze staré školy. Tehdy se v zámoří "neznámí" Chow Yun-Fat a Antoine Fuqua se sešli, aby ukázali co v nich je. A určitě se na film po čase zase podívám. ()

Tempest

Lehce nadprůměrný akční film. Nemá žádné výrazně slabší místo, ale ani žádné výrazně silnější. Je to takový film na jeden večer, kdy se na obrazovce stále něco děje, spotřeba střeliva stoupá a mrtvol přibývá geometrickou řadou. Ale druhý den už nebudu vědět, o čem to vlastně bylo. Aktuální hodnocení na ČSFD (64 %) odpovídá mému. ()

J!b

Namachrovaná esence všech honkongských béček. V 16ti letech jsem byl až nepřiměřeně nadšen. ()

Jurcekk

kúpil som videorekordér. Išli sme do videopožičovne. Požičali si kopec filmov . Začali v piatok pobede. Skončili v nedeľu nadránom.Požívali všelijaké substancie. A tento film bol prvý. Srdcovka. ()

Raziel811

Tento film je spíš takové multinárodnostní dílo a ukazuje, že vlastně co je americké, je většinou odkudkoli jen ne z USA :) Máme tu Fata (Čína), Prochowa (Polsko), Schweigera (Německo), Trejo a Collins Jr. (oba z mexické rodiny) a nakonec Tsang (Honk Kong, defakto Čína) ()

Pythonator

Mira Sorvino netradičně s kvérem potěší. Mistr Chow pořád jenom střílí. Nějak mi unikal přes všechny ty kulky příběh. Akčňáky, co neumí zaujmout mě nebaví. Zajímalo by mě, v čem by mělo být toto tupé béčko lepší, než hromada jiných béčkových sranců? Z ponurého a nezajímavého filmu jsem si zapamatoval jen sympatickou dvojku zabijáků: Til Schweiger a Danny Trejo. ()

Bragi66

Rákosí vrhá i zde zničující stín na téma akční film. Oni v té Asii prostě nepochopili, že nám tady nestačí prostoplánový plytký děj ulepený neupřímnými a neuvěřitelnými city. No a ktomu ještě proloženo hysterickými kropícími přestřelkami, kde se šikmoocí pistolníči naivně schovávají před střelbou za auta. Zejména se tvůrcům zalíbilo, jak to vypadá, když pokropíte ze samopalu sklo auta. To ukázali v mnoha podobách. Pár řízných akcí tam bylo, to jo, ale s tím celkem jděte fakt do Hongkonglyvoodu. ()